Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első szülésnél mindenképpen...

Első szülésnél mindenképpen van gátmetszés?

Figyelt kérdés
azt olvastam, hogy az első szülő nőknél 95-96%ban alkalmaznak gátmetszést. igaz ez? volt akinél nem kellett? szeretnék gátvédelemmel szülni...
2011. máj. 24. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem az elsőnél és a másodiknál sem volt, mindkettőt gátvédelemmel szültem, szülés után meg törökülésben megebédeltem. Isteni érzés volt!
2011. máj. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindentől függ: kórházi protokoll, orvos/szülésznő hozzáállása, kitolási pozíció, gát állapota, hirtelen ennyi jut eszembe.
2011. máj. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
és mégis mitől illetve kitől függ? ha szeretnék gátvédelemmel szülni akkor figyelembe veszik és nem vágnak csak, ha muszáj?
2011. máj. 24. 19:29
 4/13 anonim ***** válasza:
Tatabányán az elsőszülőknél mindenképpen vágnak.
2011. máj. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb első szülő nő Magyarországon gátmetszéssel szül. Ahhoz, hogy gátvédelemmel szülj szülésznőt kell fogadni, aki ehhez ért. Maszírozni kell a gátat, spec. tornát kell csinálni, én ezt olvastam erről a témáról. De szerény tapasztalatom az, hogy nem kell ettől annyira megijedni, mint ahogy én is megijedtem annó első gyermekem születése előtt. Én 6,5 óra alatt hoztam világra az első kislányomat, nem volt gátvédelem, de csak egy minimális vágást ejtett rajtam a dokim. Tényleg kicsi volt, mert egy öltésem volt összesen. És hidd el nekem, nem ettől kell a legjobban tartani. A vajúdás kutyább dolog volt nekem, mint az a pici vágás. :-)
2011. máj. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek azokkal akik előttem írtak, de azt se felejtsük el, hogy alapvetően-tisztelet a kivételnek-a gátmetszés hosszú-hosszú percekkel megrövidítheti a kitolási szakaszt. Úgyhogy szép dolog ez a gátvédelem, de lehet, hogy az adott helyzetben ha megkérdezik-persze csak ha a babával is minden rendben van-, hogy vágjanak és megvan a baba 5 perc alatt, vagy még "küzdesz" 20-30 percet, Te fogod kérni, hogy vágjanak.
2011. máj. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Elsősorban azt kellene megtudnod, hogy az adott kórházban "mi a szokás", illetve azvorvosod hogyan viszonyul ehhez, mert ha vágnak, akkor ő fog. (Ahol én fogok szülni, ott nem vágnak rutinszerűen, mindegyik szülésznő keni-vágja a gátvédelmet, de nem is támogatják a fekve szülést, plusz javasolják a Dianatal gélt is, de ez speciális hely.) Emellett javasolják még a gátmasszázst, amit magadnak kell végezni otthon, a szülés előtt x héttel, az intimtornát. Noll Andrea Vajúdástámogatás mindenkinek c. könyvében is hasznos dolgok vannak ezzel kapcsolatban.

Vidéki vagy budapesti vagy?

2011. máj. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én gátvédelemmel szültem pedig első baba, nem volt fogadott dokim szülésznőm, soha nem tornáztam. Nagyon jó volt, hogy amint kibújt a kicsi és kitisztítottak feltudtam ülni. Nagyon sajnáltam a szobatársaimat mikor 30 percbe telt nekik mire felkeltek az ágyról elmentek pisilni és visszafeküdtek. Hol fogsz szülni?
2011. máj. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Nekem a dokim azt mondta, hogy meg lehet próbálni, DE: aki az első babát gátvédelemmel hozza a világra, az ne lepődjön meg, ha 40-50 évesen vizelettartási problémái lesznek, meg még felsorolt vagy 3 féle betegséget, amit okozhat a későbbiek során. Én is szerettem volna, ha nem vágnak, de nekem pl. nagyon gyorsan jött a baba, és repedtem volna. Így egyszerűbb volt.
2011. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk (gyulai kórház) minden szülésnél van gátmetszés. Teljesen mindegy, hogy akarod-e vagy hogy pl 5. baba akkor is vágnak. :(
2011. máj. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!