Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17évesen jobb lenne elvetetni?

17évesen jobb lenne elvetetni?

Figyelt kérdés
szerintetek? szeretnék egyszer gyereket, de nem most.
2011. szept. 20. 21:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%

22 éves vagyok és egy hónap múlva születik egy babám, akit örökbe fogok adni. Még nem találkoztam a szüleivel, de már nagyon várom, nagyon kíváncsi vagyok. Én is az utolsó pillanatig vacilláltam abortusz és örökbeadás között. Aztán elmentem egy plázába vásárolni és megláttam azt a bizonyos plakátot. Gondolom mindenki, de legalábbis sokan tudjátok, miről van szó. És akkor egyértelművé vált számomra a dolog, hogy az a baba engem választott valamiért. Ha arra nem is, hogy felneveljem, az én testemben kell kifejlődnie valami okból. Hozzáteszem (és ezért lehet el fogtok ítélni, de nem érdekel), civil szervezeteseken és rajtam kívül senki, de SENKI nem tud a babámról. Beleértve a baba apját és a saját szüleimet is. Mert nem szerettem volna, hogy bárki is befolyásoljon a döntésemben. Most jöhetnétek azzal, hogy ha másnak nem is, de az apukának joga lenne beleszólni. Igazatok van. De nem a férjem, nem a párom azóta, és ha tudnátok miért szakítottam vele, megértenétek, hogy miért nem avattam be ebbe a dologba még őt se. Tehát így ezerszer nehezebb a dolog, hogy igazából senki nincs mellettem, mert ugye elméletben nincs is miért mellettem lenniük. De végigcsinálom. A babáért bármit. Ha egy idegen babáról lenne szó, érte is sok mindent megtennék, de így, hogy az én vérem... Ha én nem tudom neki megadni mindazt, amit szeretnék, akkor más megadhatja. De legalább élni fog. És remélhetőleg nagyon nagyon boldogan. És ez nekem megnyugvást ad, akármilyen nehéz lemondani róla.

Ettől függetlenül cseppet sem vagyok abortusz ellenes és nem tartom gyilkosságnak sem. 5 éve még én is szó nélkül belementem volna, akkor nem lettem volna képes ilyet végigcsinálni.

2011. szept. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
31%

Az ágyamon alszik a 1,5 hónapos kislányom. Ránézek és könnybe lábad a szemem, ha az abortuszra gondolok.

Neked kell eldöntened. Nézz mélyen a lelkedbe, gondold át jól amíg lehet, ne dönts elhamarkodottan, ne engedd, hogy bárki befolyásoljon a döntésedben.

Én 23 évesen estem teherbe, még az egyetemet sem fejeztem be, de elvetetni nem tudtam volna. Soha. Egy kis élet fejlődött bennem, engem választott anyjának. Ő egy csoda.

Bocsi én már csak ilyen érzelgős vagyok. Megszakadt volna a szívem, ha el kellett volna vetetnem.

De mondom ez CSAK A TE DÖNTÉSED!

2011. szept. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
52%
19 éves vagyok egy 11 napos kislány anyukája:)én elvetetni nem tudtam volna és nem is tartom fernek hogy mi döntsünk az Ő életéről.egy esélyt mindenki megérdemel ha nem is te neveled fel legalább had legyen esélye a boldog életre egy másik családnál!
2011. szept. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

22.19-es nagyon meghatott ez a video,de a vége borzalmas,itt potyognak a könnyeim.

3 gyerekes anyuka


Kedves kérdező,te pedig gondold át jól a döntésed!

2011. szept. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
77%

Bocsánat,hogy a kérdésedre nem válaszolok, de a kommentek mellett nem tudtam elmenni.


A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:44 Le a kalappal előtted!!!! Nagyon erős vagy, rengeteg kitartást kívánok Neked!


A filmet megnéztem, a végét végig bőgtem.

35h.km és egy 2 éves anyukája

2011. szept. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
66%
Én is az örökbe adásra szavazok!!!
2011. szept. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :)

nagyon nem akarok abosztuszt :s örülök hogy ennyien válaszoltatok és rengeteget segítettetek!!! :)

az az igazság, hogy még az sem biztos hogy terhes lettem, de még mielőtt kiderülne biztosan el akartam ezt dönteni, hogy ha elvetetném, akkor azt minél előbb. ekkor még arra gondoltam, hogy ha védekeztünk volna akkor az a kis férfi ivarsejt és a petesejtem úgy is elpusztultak volna. de ez tényleg kegyetlenség. főleg hogy nagyon szeretem a páromat és biztos hogy nagyon aranyos gyerek lenne belőle, és főleg ha elképzelem hogy hasonlítani fog rá és rám is, így már nem menne hogy belemenjek az abortuszba. bár biztos hogy nagyon gáz 17évesen nagy pocakkal mászkálni az utcán, meg mint gondolnak az ismerősök... a legjobb lenne eltűnni pár hónapra, és addig is magántanulónak menni. másoktól azt hallottam hogy ők biztos hogy az abortusz mellett döntenének, mert nem fogják ezzel elrontani az életüket. nem gondoltam volna, de kiderült, hogy egyik osztálytársam már túl van egy abortuszon :s egy általános iskolás osztálytársam meg nemrég szült, és ő is 17 éves :) én persze nem szeretném ha mindenki tudna róla mint nála, de még nem tudom hogy tudnám ezt megoldani. a másik dolog amiben még bizonytalan vagyok, hogy örökbeadás legyen-e... a páromnak van már saját lakása, és munkahelye is, bár nem túl magas fizetéssel. neki még nem mondtam hogy mi van, előbb még elmegyek nőgyógyászhoz, de tudom hogy ő még nem akar gyereket. szüleimet meg nem akarom ezzel terhelni hogy ők neveljék. én jövőre érettségizek, az után pedig szeretnék egyetemre járni, de babával nem menne :s ha örökbe adnám, tudom hogy később hiányozna. de lehet hogy ez még a legjobb megoldás...

még egyszer köszi a válaszokat! :)

2011. szept. 21. 19:04
 18/31 anonim ***** válasza:
87%
Szia. Én 16 éves vagyok és 27 hetes kismama. Amikor kiderült hogy terhes vagyok én személy szerint egy percet nem gondolkoztam a lehetőségek között , meg akartam tartani és kész. Sok vita is volt emiatt a családommal és a baba apjával, mivel mindenki abortuszt akart.Fiatal vagyok, tanuljak még..stb de én meggyőzhetetlen voltam. Akartam a babát, mondhattak bármit. Végül anyukám mellém állt, hogy segít a gyereknevelésben. Azóta már majdhogysnem jobban várja az unokát mint én magam :) Imádja, és noha még meg sem született de máris elkényezteti az unokát akiről közben kiderült, hogy kislány lesz! Máris imádjuk! Tanulmányom nem marad annyiban, magántanuló vagyok. A tavalyi jegyeimhez képest sokat javítottam . (lehet annyk köszönhető, hogy ösztönöz a baba, hogy miatta le kell tennem az érettségit :)) Szerintem az iskola befelyezhető egy baba mellett. Nálunk a tanárok külön segítenek is. Ha pedig szeretnél egyetemre menni, ott plusz pontoknak is számít ha van egy gyereked, de ezt csak így zárójelbe mondom. Persze neked kell tudnod, hogy van-e megfelelő anyagi háttér!
2011. szept. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Atroposz ***** válasza:
79%

Komolyan a közvetlenül a születése előtt akarták megölni?Megrázó volt a videó bár nem értem miért teszik fel az ilyen videókat.Mert aki abortusz ellenes az úgysem teszi meg . Aki elvetette a babáját, bár milyen okból azt szívtelen gyilkosnak állítja be a videó és az ember csak ítélkezik felettük.Pedig csak egy valaki ítélkezhet....

Az a hölgy aki szerepelt a videón nagyon szép hogy kiáll az igaza mellett , de hiába mondja magát jó kereszténynek tele van gyűlölettel ,cinizmussal, ítélkezik.Így nevelte fel Penny ...Pedig csak elég lett volna arra nevelni ,hogy szeresse az Életet!De nem arra ,hogy utálja az orvosát, biológia anyját stb.bár azt is megértem.Hiszem ,hogy Isten akarta ,hogy túlélje de a többi már nekem sok volt....Lehet ,hogy sokaknak nem tetszik az amit írtam és jön az offolás stb. Nem vagyok híve az abortusznak ,de ha valaki olyat csinál a felett én nem ítélkezek ....Mindenki számoljon el a saját lelkiismeretével de ez más emberre nem tartozik.

2011. szept. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező! Én vagyok a 22 éves örökbeadni készülő anyuka. Ha végül úgy döntesz, hogy örökbeadod a babát, és szeretnél beszélgetni, add meg az email címed, és írok neked. Vagy ha csak ezen kívül is szeretnél beszélgetni, szívesen segítek. Remélem a számotokra legjobb döntést sikerül meghoznod!

22/L

2011. szept. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!