Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet, kicsit buta a kérdés,...

Lehet, kicsit buta a kérdés, de lehet terhesség alatt terhességi csíkokra valamilyen krémet; olajat használni?

Figyelt kérdés
Elég sokat nő a babó , és repedezik a bőröm.
2009. ápr. 25. 10:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia kedves 13:06 tisztában vagyok vele hogy nem fognak a csíkok eltűnni. Használtam ilyen kencét(terhesség alatt és utána is) de nekem nem halványodtak töle a csíkjaim jelenleg is 1 centi széles és 10 centi hosszú csíkok vannak a hasamon. Kedves kérdezű kerestem neked egy cikket figyelmesen olvasd végig. A striák ellen jó hatással bír a rendszeres tornázás is. Nem kell feltétlenül pocakosan is az edzőterembe járkálnod, de napi 15-20 perc tempós séta vagy hetente néhány alkalommal egy kis úszás, esetleg kismamatorna, jóga, mindenképpen jót tesz.


Ahhoz, hogy ne legyen vízhiányos a bőr, mindenképpen fontos a kellő folyadékmennyiség fogyasztása. Naponta legalább 2 liter vizet (vagy ízesítésmentes teát, 100%-os gyümölcslevet) kell inni, ez nemcsak a bőr miatt, hanem a baba optimális fejlődése érdekében is fontos!


A táplálkozással is segíthetünk elkerülni a terhességi csíkok kialakulását. A cinkben gazdag ételek, mint a tökmag, búzacsíra, marhahús, halfélék, valamint a C-vitamin (ez egyben a terhesség alatti orrvérzés megelőzésében is nagyon fontos), valamint a fehérjék (húsfélék, tejtermékek, bab, borsó, lencse) rendszeres fogyasztása biztosítja a bőr rugalmasságát

2009. ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, aki írt :)
2009. ápr. 25. 17:28
 13/13 anonim ***** válasza:

Én már az elejétől használok olajat, méghozzá babaolajat. Lehet, hogy nem használ a striák ellen, de megnyugtat. Ráadásul minden esti program már, hogy apuci bekenegeti a pocit, és a babókát simogatja. Erre elég jó ürügy:D

Boldog babavárást!

2009. ápr. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!