Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Belekakilhat a magzatvízbe a...

Belekakilhat a magzatvízbe a baba a kiírt időpont előtt is ugye? Olyankor mi történik hiszen nincs jele igaz?

Figyelt kérdés
Volt aki járt már így, mi lett a következménye? Azért kérdezem, mert csak akkor nézik a magzatvizet mikor már betöltöttük a 40. hetet, de mi van ha előbb bekakil, akkor meg is halhat???
2011. szept. 26. 18:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
De mi van akkor, ha nem nézik az áramlást? Nekem pl nem nézik és az előző terhességemnél belekakilt a babám a vízbe. Akkor hogyan veszik észre? Mert én semmi tünetet nem produkáltam.
2011. szept. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt értem már hogy oka van hogy belekakil, de pl a lepényt és az áramlást nálunk 36 hetesen nézik utoljára, legalábbis akkor van az utolsó UH szülés előtt. De gondolom az NST is utalhat problémára..
2011. szept. 27. 10:57
 13/17 Akire77 ***** válasza:
100%
Szia én 2hete jártam ugy hogy belekakilt a magzatvízbe a kislányom,bár elötte 2héttel már bent feküdtem a korházba,nem vizsgáltak meg csak 12-én mert akkora voltam kiírva,na aztán felgyorsultak körülöttünk az események,megvizsgáltak és közölték velem hogy a baba belekakilt a magzatvízbe,és irány a szülöszoba.Elinditották a szülést de sajnos a baba ctg-je rossz lett és vittek sűrgösségi császárra,a baba sok kakis magzatvizet nyelt,szegény utánna sokat szenvedet,sokat hányt és 2naposan kimosták a gyomrát is.3800grammal született és 3400-al hoztuk haza,most kezdi összeszedni magát.Mi sajnos igy jártunk.Reméllem veled rendbe lessz minden.
2011. szept. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! A ctg ugye ugyan az mint az NST? Akkor ha azt megcsinálják, kimutatja hogy valami nincs rendben, mint pl ez a bekakilásos dolog? Az jó lenne mert NST legalább hetente van az utolsó hónapban.
2011. szept. 27. 17:43
 15/17 Akire77 ***** válasza:
Utolsó vagyok igen tudtomal olyan mint az nst,de szerintem azt hogy belekakil-e a baba azt nem hinném hogy kimutatná,nállam még annyi volt hogy ha nem volt jo a ctg akkor egyböl vittek le ultrahangra és nézték az áramlást a köldökzsinorba.mert én majdnem 1honapig bent feküdtem a korházba,aztán mégis meglett a baj.szerintem azt hogy belekakil a baba a magzatvízbe csak vizsgálattal lehet megálapítani,bár nekem aznap iszonyatosan fájt gyomorszájam körül és hányingerem is volt.nem tudom van e összefügés.de ez csak az én tapasztalatom.nyugodj azéert meg,nem kell egyböl roszra gondolni.
2011. szept. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
72%

Az NST (vagy CTG) kimutatja az eltérést. Mekóniumot akkor ürít a magzat, ha oxigénhiányos az állapota. Az oxigénhiány pedig befolyásolja a szívműködését. Rövid leírás itt (akit érdekel): [link]


A magzatvíz mintavétel a magzat életére veszélyes, gondolom minden ilyen, a genetikai vizsgálathoz kapcsolódó vizsgálatkor elmondják - ha jól emlékszem - 50% körül van a kockázat. Igaz a genetikai vizsgálatot félidő körnékén végzik amikor talán még nem is koraszülésnek számít, hanem vetélésnek a szülés megindulása. Terminushoz közel lehet, hogy "csak" megindítaná a szülést... de én akkor sem vállalnám, örülök, hogy nem kötelező.


Amire - szerintem - a 6/15 válaszoló gondolt, az nem magzatvíz mintavétel (amniocentézis), hanem amnioSCOPIA - a magzatvíz szemrevételezése: csak nyitott méhszájnál lehet elvégezni, ezért kell megvárni a betöltött 40. hetet. Úgy történik, hogy felhelyeznek egy optikát és egy kis lámpát és a burok megsértése nélkül néznek rá a magzatvíz színére...


Nagyon nem ugyanaz.


A babó szívműködése sok mindent elárul az állapotáról, ezért elégséges az NST/CTG a terminus előtt. És olcsóbb eljárás, mint egy ultrahang - gondolom ez sem utolsó szempont. Az is előnyös, ha az anyuka számolja minden nap a magzatmozgásokat már a 30. héttől (napi egy órán át a baba legaktívabb időszakában minden nap ugyanabban az időszakban, nem főétkezés után). Jó, ha min. 10-et érez. Bármilyen eltérés esetén (nem mozog, túl sokat mozog, szokatlanul mozog) érdemes orvoshoz fordulni, mert jelzésértékű.


Arról nem is beszélve, hogy a várandósság 40 hét plusz/mínusz 2 hét, vagyis 1 hónap időtartam van a végén, amikor bármikor egészségesen és önállóan életképesen világra jöhet. Tényleg 1 hónapig minden nap piszkálnád, csak az infóért, hogy rendben van-e??? (Ha engem piszkálnának minden nap, tuti, hogy nem lennék rendben. Mert így nem lehet nyugodtan fejlődni...)


De ha tényleg sok vizsgálatot akarsz magadnak, menj a SOTE valamelyik női klinikájára (én az 1.számút tudom garantálni). Minden kicsit is indokolt vizsgálatot el fognak végezni, legyél nyugodt.

2012. okt. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 aug válasza:
59%

I. sz. Szülészeti és Nőgyógyászati klinikán született a két nagyobb gyermekem. Mindketten bele kakiltak a magzatvízbe. A magzatvíz színe sötétzöld volt. Az első szülésnél bent feküdtem, de mivel sokan szültek azon a hétvégén és az orvosom szabadságon volt ezért csak hétfőn volt idő rám nézni, pedig én már pénteken jeleztem hogy beindult a szülés. Mivel első szülés volt azt mondták, hogy csak nyugi első szülés sokáig tart. Magzat vizet hétfőn vettek az én kérésemre, mert szóltam hogy nagyon furán érzem magam és szerintem valami nem jól van. Tágulni nem tágultam, addig arra vártak pedig volt fájásom.

Megszületett és még 3 nap múlva is hányt.

Második gyermekemmel betöltöttem a 40-ik hetet. Péntektől kellett járni naponta. Pénteken vettek magzatvizet akkor még nem volt semmi gond. Szombaton és Vasárnap Nst volt a Dokik kb rám se néztek, pedig vasárnap szóltam, hogy nem jól érzem magam, de haza küldtek mivel Nst semmit nem mutatott. Hétfőn mentem a következő Nst-re 3 órát vártam rá, Szóltam a nővérkének, hogy szülök, de ennek ellenére várni kellett. Bementem Nst nem mutatott semmit amikor az orvos megvizsgált akkor elkezdtek kapkodni. Lecseszte a nővéreket,hogy nem vették-e észre, hogy szülök és persze én is kaptam szidást mivel folyt a magzatvíz,de nem vettem észre mert úgye 40 fok volt és kb nem éreztem hogy folyik valami, mert csurom vizes voltam mindenhol egyébként is nagyon rosszul voltam és azt jeleztem... Mivel meconiumos volt a magzatviz ezért begyorsították a szülést, megint nem voltam tágulva csak 2 ujjnyira. Egy óra és már ott volt a kicsi. Nagyon sötét volt a bőre és el is vitték kimosni a pocakot. Szóval teljesen mindegy hogy hol szülsz... 3-ik babánkat Bajcsiba szültem 41-ik héten, de az orvosom folyamatosan nézett uh-al. Amikor azt mondta a doki, hogy már többet nem enged haza, mert most már lassan be kell inditani a szülést, vett mintát nem volt meconiumos magzat viz ez volt 12 órakor. oxytocin kaptam, hogy megnézzék hogyan reagál a baba és ha beindul a szülés akkor szülünk. 2 órakor nézte a fájás mérőt és semmi. A doki mondta, hogy úgy látszik ma sem szülünk, mert semmi fájásom nincs a gép szerint. Mondtam neki, hogy pedig fáj, de akkor ezek szerint ez jósló fájás. Miután elment pár perc múlva éreztem, hogy becsurrant azaz azt hittem. Bementem a wc-e és láttam hogy ez magzatvíz és már zavaros. A nővérke utána szólt a dokinak, hogy szülünk ez volt 14:30-kor. A dokink feljött és ideges volt, levette a fájás mérőt és hozzá tette, hogy nem ér semmit kicsit még káromkodott is. 15:40- kor megszületett a legkisebb csemeténk. Itt az orvos nagyon jó volt mégis majdnem úgy jártam mint a többiekkel csupán azért mert egy műszer nálam nem mutatta a fájásokat.

2013. aug. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!