Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent a III. tisztasági fok?

Mit jelent a III. tisztasági fok?

Figyelt kérdés

2 hete (11. hetesen) vették le a hüvely-kenetet és ma kaptam meg az eredményét.


Azt írta, hogy


EREDMÉNY: Csak mikroszkópos eredmény!

Mikroszkópos vizsgálat eredménye: III. tisztasági fok.


Ezt találtam róla:



Tisztasági fok a hüvelyváladék kenetvizsgálat értékelésénél


I. tisztasági fok: Döderlein flóra van, fehérvérsejt nincs.

II. tisztasági fok: Döderlein flóra van, kevés fehérvérsejt és vegyes baktériumflóra van.

III. tisztasági fok: Döderlein flóra nincs, sok fehérvérsejt és vegyes baktériumflóra van.


Valaki segítene, hogy ez mit is jelent? Jót vagy rosszat? Kezelni kell vagy terhesség során ez normális?

Az orvosomat próbáltam hívni, de nem értem el.

előre is köszönöm


2011. szept. 28. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt kezelni kell, de valószínűleg túlzottan rosszat nem jelent. :-) Lehet, hogy kapsz rá hüvelykúpot, de ez csak tipp. Nekem a vége felé írták rá azt, hogy vegyes baktériumflóra plusz még voltak rajta más dolgok is és klionnal kezeltek. De lehet, hogy a Te leleted jót jelent én csak azt írtam le amit én gondolok! :-)

Gratula a Babucihoz! :-)

2011. szept. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valamilyen fertőzésed van, vagy volt nemrég, ezért felborult a hüvely normál flórája (Döderlein flóra: a normál lactobacillus köpeny, ami védi). Majd a dokid ad valamit rá.
2011. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

2 leletet kaptam, a másokon az áll, hogy aerob kórokozó baktérium nem tenyészett ki dúsítás után sem.


szóval nem tudom, hogy mi van. orvoshoz csak 3 hét múlva mennék, de emiatt a 3.fok miatt nem szeretnék addig várni vele. :S

2011. szept. 28. 13:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi lett végül? Nekem is hasonló lett.
2022. aug. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!