Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek 20 kiló van rajtam?

Mit tegyek 20 kiló van rajtam?

Figyelt kérdés
23 hetes kismama vagyok és 20 kiló plusz van rajtam!55 kilóval lettem babás és most 72 kiló vagyok!Nem eszem sokat és a pajzsmirigyem is rendben van!
2011. szept. 29. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Nyugalom, kedves kismama, a szoptatás során csak úgy potyognak majd le ezek a kilók. Habár én fogytam a terhességem alatt, de utána is majdnem 20 kilót leadtam. Butaság lenne diétába kezdened ilyenkor, szóval bármit is teszel, azt beszéld meg előbb a dokiddal.
2011. szept. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem beszélj a dokiddal, mert a java még hátra van.Diétázásba semmiképp se kezdj, míg nem beszéled meg a dokiddal.A babádnak nagyon sokat jelentene, ha elfogadnád magad így.A feszültség, idegeskedés nem tesz jót!Sok sikert kívánok neked.Könnyű szülést.


Egy 15 hetes kislány anyukája!Én 16 kg szedtem fel és 4 kg maradt rajtam!Boldog babavárást!

2011. szept. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Az orvos védőnő mit mond? Mert gondolom ők is észrevették a hízást. Nem bántásként mondom,de 20kg a 23ik hétig nagyon sok,és a java még csak most jön.
2011. szept. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jókívánságokat!Diétázni nem akarok,mert az nem tenne jót a picinek,csak attól is félek,hogy a sok súly is árt neki!
2011. szept. 29. 17:53
 5/10 A kérdező kommentje:
A védőnőm nagy ívben nem foglalkozik vele!A dokival a jövő héten találkozok!
2011. szept. 29. 17:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt írja, hogy a java még hátra van de ez nem mindenkire igaz! Én az elsővel a 24hétig híztam 15kg-t utána már csak 5kg-t. Figyelj oda a kajára és nem lesz gond, szülés után rólam a 20-22kg-ból 1 év alatt lement 25-26kg.
2011. szept. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Azzal ugyan nem értek egyet,hogy a java még hátra van,mert ez szerintem egyáltalán nem igaz.

Ellenben azzal egyet értek,hoyg 20 kiló a 23. héten rengeteg!!!

A baj az hoyg most már nem tudsz mit csinálni.

Viszont azt őszintén nem értem,hoyg az orvos és a védőnő (főleg ez utóbbi) miért engedte hogy idáig fajuljanak a dolgok.


Ellenben ha nem eszel sokat mégis ennyit híztál, akkor az a kérdés, hoyg pl néztek e fehérjét a vizeletedben és nincsen-e véletlenül magas vérnyomásod, mert akkor lehet betegség miatt híztál ennyit, és ez veszélyes a babára is.


Én az első babámnál 25 kilót híztam összesen, de a 23. héten még nem tartottam 20-nál, és mégis folyamatosan figyelmeztettek a doki is meg a védőnő is. Csakhogy amikor már oda akartam figyelni, akkor már mindegy volt mert a lélegzetvételtől is híztam...


A kérdésed az volt, hoyg mit tegyek?

Hát első körben kérj tanácsot a védőnőtől, szerintem diétűra fog fogni, fogyózni úgysem lehet úgyhogy nem tudsz túl sok mindent csinálni...

2011. szept. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

18:32 vagyok.

Az kimaradt, hogy igenis a védőnőnek kötelessége tanácsot adni ez ügyben.


Egyébként pedig a terhes diéta nem ugyan az a diéta, mint amit a étköznapokban jelent ez a szó, úgyhogy igen is kellene diétáznod: NEM ÁRT A BABÁNAK, de a túlsúlyod meg igen, mert veszélyezteti a keringést (is!).

2011. szept. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

17:52es vagyok.

Én úgy tudtam hogy a terhesség vége felé híznak a legtöbbet a kismamák,velem is így volt. Ezek szerint nem mindenkire igaz!

Azt viszont nem értem hogy lehet hogy a védőnő nem foglalkozik a súlyoddal?! Ha rendesen jársz tanácsadásra,akkor kellett volna valamit mondania,mert gondolom nem egy pár nap alatt szedtél fel 20kgot.

2011. szept. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez rengeteg. Cukorterhelés meg volt már? Nem lehet hogy az áll a háttérben? Vizesedéssel hogy állsz? 20 kiló nagyon sok a 23. héten.


Diéta nyugodtan mehet, beszélj a nődokiddal, hogy adja meg annak a dietetikusnak az elérhetőségét, aki a cukros kismamákkal foglalkozik a kórházatokban, ő tud segíteni összeállítani egy diétát, hogy ne nőjön tovább a súlyod. Az ésszerű, szakorvossal egyeztetett diéta egyáltalán nem árt a babának, gondolj csak a cukros kismamákra, akik 160 g ch-nál többet nem vihetnek be a szervezetükbe... Ellenben a 20-30 kilós hízás az már árthat a babának, olvasd el ezt pl: [link]


Az meg, hogy a szoptatás fogyasztana, amit az első válaszoló írt... Hát ez nagyon sok mindenkire nem igaz, sőt szerintem a többségre nem. Elég sok anyuka van a környezetemben, mivel a 3. gyermekem várom, egyetlen egy volt, aki fogyott a szoptatás alatt, az, akinek semmi szüksége nem volt rá, mert így is csak 40 kg volt :S Szoptatás alatt a szervezet sokszor raktároz, és ezért hiába éget elvileg kalóriát, nem mennek le tőle a kilók. Ráadásul szoptatás alatt a nők nagy része kívánós is lesz, és többet kell ennie valamivel, mint korábban, hogy megfelelő tejmennyiség legyen. Szóval lehet reménykedni, hogy te talán pont fogyni fogsz tőle, de ez nem általános...

2011. szept. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!