Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség során hogyan próbált...

Terhesség során hogyan próbáltátok megőrizni az alakotokat?

Figyelt kérdés
Tudom, nem ez a legfontosabb, hanem a pici egészsége, nálam is így van. Pont ezért kérdezem. Koplalni nem fogok, ha éhes vagyok eszem, mert tudom, hogy más miatt is felelősséget vállalok, neki kell a tápanyag, és nem tudnám megbocsátani magamnak, ha valami baja lenne MIATTAM. Szóval gondoltam, kérek pár tapasztalatot, tanácsot, ötletet, ti mit, hogyan csináltatok. Pl tornázni mit lehet az 1. , 2. illetve 3. trimeszterben? Miből ettetek sokat, miből kevesebbet? Fogantatás előtt fogytam le nagy nehezen 30 kg-t, meg vagyok elégedve a mostani állapotommal és büszke is vagyok a kitartásomra, szóval nem szeretnék a terhesség során felszedni megint 20-30 kg-t :) Köszönöm előre is!
2011. okt. 5. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Helyes táplálkozás.minőségben kell jobbnak lennie.nem mennyiségben.Járj terhestornára,de akár otthon is tudod,csinálni,mert lehet kapni,terhestorna dvd-et.Sétálj minden nap.Eljárhatsz kismama jógára,vagy kismama úszásra,persz ha az orvos nem tilt el tőle.Ne egyél sok édességet.(én ezzel rontottam el)
2011. okt. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok zöldség,gyümölcs,kenyérből a teljeskiörlésűt vedd.Ne egyél sok süteményt,meg csokoládét.Persze ehetsz ilyeneket is csak mértékkel.Ne vonj meg magadtól semmit,csak figyelj a mennyiségre.
2011. okt. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 melcsiboszi ***** válasza:

Az evéssel vigyázz, azt olvastam, hogy annyi többlet kalória kell, ami kb. két banánnak vagy egy pohár tejnek felel meg, tehát nem jelentős mennyiségű.

Ezenkívül próbálj kevésbé zsíros dolgokat enni, sovány húsokat, stb., kevesebb cukrosat (ami a terhességi diabétesz megelőzése miatt is fontos!!!), és a fehér lisztből készült dolgok helyett egyél inkább teljes kiőrlésűt, rozskenyeret, barnarizst, stb.

A mozgás...

Én az első babánál a terhesség második felében kismama gátizomtornát csináltam, az nem kifejezetten alakformáló, de nagyon jót tesz, szerettem. Az első trimeszter alatt semmiképpen ne csinálj ugrálós dolgokat, meg nagyon azért utána se. Sétálni azt lehet korlátlan mennyiségben, persze amíg jól esik, de azt csak ajánlani tudom. Ezenkívül van ilyen kismamajóga, meg mindenféle kismamáknak való mozgásforma, pénztárcától függ persze, hogy ki mit tud bevállalni. Szerintem az jó, lehet én is kipróbálom majd! :)

Mikorra várod a babát?

2011. okt. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én megértelek :) én az első terhesség során 29 kg-t híztam! most hogy terhes vagyok a másodikkal - 31 hetes - állandóan figyelem nehogy nagyon meglóduljon mert az elsőnél az utsó 2 hónap alatt szedtem fel 20 kg-t és nem voltam cukros és toxémiám sem volt meg semmi egyéb... de most nem szeretném elérni ezt a szintet!

Én is a sétára szavazok! :) mivel ott semmi "megerőltető" nem történik... úszás- csak annak lehet akinél nincs nyitva a méhszáj... és nem hajlamos a gombára..., terhestorna pedig inkább jó relaxáció-számomra legalább is mint egyéb. Sokat sajna mindegy miből eszel - zöldség - gyümiből is ! hiszen cukrot minden tartalmaz! én most inkább próbálok inni tejet vagy ásványvizet ha rám tör a nassolás vagy nem megyek a hűtő közelébe! :) jaaa, és próbálok nem otthon lenni és tévét nézni mert akkor tuti éhség érzetem támad... Még egy furi dolog is van, én pl totál kívánom a natur citromot! - mindennap 1 et megeszek teljesen! - ezzel lekötöm a savamat mivel az lúgosít- igen jól hallod lúgosít... így nem vagyok annyira éhes-ráadásul mivel elég rendesen szétmarja az ember száját, nem is igazán akar enni utána :) és egy csomó C-vitamint is tartalmaz :)

2011. okt. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

En a terhesseg alatt kezdtem el dietazni, mert magas volt a cukrom. Az etrend azota is megmaradt. 2 eves a lanyom, 50 kilo vagyok (terhesseg elott tizzel tobb voltam) es nincs gond a cukrommal:)

Minden nap eszem gyumolcsot, zoldseget, egeszsegesen fozok es barna kenyeret eszunk.

A teve elotti csipszezeseket-eveseket es pizza befejeztem, nem is kivanom mar.

2011. okt. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az elso terhessegem alatt sehogy: elotte raktam le a cigit, ezt evessel kompenzaltam, ettem mindent ossze-vissza, foleg kenyeret es pekarukat, azaz nem a normal fozott kajaval volt a gond, sot, nem is az edessegekkel. Folyamatosan szekrekedesem volt, hiztam 25 kilot.

A szerencsem az volt, hogy en mondjuk kozel 180 cm magas vagyok es alapban nagyon vekony voltam, szoval meg igy sem lettem kifejezetten kover, szules utan 3 honap alatt spontan lement minden, mert akkor mar normalisan ettem.


De az biztos: minel tobbet ettem, annal tobbet kivantam.


Masodik terhesseg alatt igy ezt igyekeztem elkerulni. Nem koplaltam, szo sincs rola, de eleve ugy allitottam be az agyam, hogy nem kellene lenyegesen valtoznia az etrendemnek a normalishoz kepest. Sok gyumolcs, sok zoldseg, fott etel, kenyer is reggel normalisan, utana csak mertekkel, sutemeny is normal mennyisegben, tenyleg ettem mindent.

12 kilot hiztam a vegere.

Ez igy nekem jo volt. Sokkal jobban ereztem magam, nem is vizesedtem.

2011. okt. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak :) Amúgy 8 hetes leszek most a hétvégén, 22 éves vagyok, első picurka :) Szóval még tapasztalatlan vagyok minden téren. Köszi még egyszer!
2011. okt. 5. 18:40
 8/10 melcsiboszi ***** válasza:
Én is 8 hetes körül vagyok, de nekem a második babóc! :) Gratula!!! :)
2011. okt. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon örülünk neki! :) Neked pedig gondtalan terhességet kívánok! :)
2011. okt. 6. 10:18
 10/10 melcsiboszi ***** válasza:
Viszont kívánom!!! :)
2011. okt. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!