Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védekezés mellett teherbe...

Védekezés mellett teherbe estem, de a Párom nem akarja a babát. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy 16 hónapos gyermekünk már. Anyagilag nem állunk rosszul, bár annyira jól sem, de jut mindenre. A Párom dolgozik, én a maximum GYED-et kapom.

Védekezés mellett fogant meg a baba, 6 hetes vagyok, holnap megyek ultrahangra. De a Párom nem akarja megtartani.

Ti mit tennétek a helyemben?

Nem szeretném ráerőltetni a gyermeket. De nincs szívem elvetetni sem, ha már megfogant. Ha megtartom, lenne segítségem (anyu), de szerintem a Párom elhagyna minket, és a nagyobb gyermeknek szüksége lenne az apjára.

Teljesen tanácstalan vagyok :(


2011. okt. 9. 17:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%

Szia. A férjemmel mi sem terveztünk második babát. A nagy 14 hós,aktív cicis.

Mi is védekeztünk, egy kósza pillanat volt csak egész hónapban, amikor gumi nélkül bennem volt, de a végére felkerült az is. Szóval nem vártuk a jövevényt, de biztos nagyon me akar születni, ha így is megfogant. :-)

Most 8 hetes vagyok. A párommal először nagyon ledöbbentünk. A nagyot januártól bölcsibe akartuk adni, hogy tavasszal visszamenjek dolgozni, de hát így ugye ez nem lehetséges. A mi anyagi helyzetünk nem a legjobb, de nem is a legrosszabb, okosan gazdálkodva beosztjuk azt a keveset, ami jut. De eszünkbe sem jutott, hogy elvetessük a picit. A párom támogat, bár ő rengeteget dolgozik, sokat nincs itthon, mégis azt mondta, ha a kicsi most akar jönni, akkor el kell fogadnunk és szeretettel várni őt!

Én a te helyedben, tényleg megbeszélném még egyszer a dolgot a párommal. Ha szeretne még gyereket a későbbiekben, akkor miért nem akarja most a picit? Minden nehézségen át tudtok jutni! Ha a férjem ellenezte volna hogy megtartsam a picit, akkor valószínüleg egyedül is belevágtam volna. Pasit lehet találni, de babát hordani a szíved alatt, az maga a csoda, és nem minden nőnek adatik sajnos meg!

2011. okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én egy olyan "gyerek" vagyok akinek az anyukájával pont ez történt mint veled. Ha megtartod akkor legalább ne azt csinált mint az én anyám, hogy húzta halogatta, én nem vetette el, majd mikor kiderült hogy megtartja, akkor nagy botrány lett, az apám elköltözött, elkezdődött a válás, én meg egy rendkívül érzékeny és beteges ember lettem kifolyólag... Gyorsan tisztázd le, ha úgy döntesz, hogy megtartod, ne keljen szoroganod, nyugodt terhesség legyen. Viszont a babádnak nagyon fog fájni, hogy őt elhagyta, eldobta az apja, mint ahogy nekem is fáj mai napig, pedig már 33 éves is elmúltam.
2011. okt. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%
Az én babám is 16 hónapos:)A párod hozzáállásán igen érdemes elgondolkodni.Elhagyna ha megtartanád az ő gyerekét.Ennyire szerethet akkor titeket.Ha az én párom fejében megfordulna ez a gondolat, akkor nem lenne lehetősége elhagyni.Én hagynám el őt.Érdekes egy figura.Mi se állunk túl jól.A kisbabám ruháinak nagy része használt (márkás).Meg tudnánk éppen venni az újat.De a kínai újban is gagyibb,mint a márkás használtan.Tartsd meg a babát!Azt mondják,hogy párod lehet akárhány,de gyereked csak egy.És ő MINDIG a gyereked marad!!!Írj privit,ha gondolod!
2011. okt. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Én is védekezés mellett lettem terhes a harmadik babámmal, szintén kicsi a korkülönbség. Az én férjem is ellenezte. Azt mondta, fél, hogy még egy gyerek tönkreteszi a kapcsolatunkat, és anyagilag is jóval nehezebb lenne. Meggyőzött. Megkaptuk az engedélyt az abortuszra, aztán képtelen voltam rá. Amikor kiderült, hogy kislány lesz a baba, a férjem is nagyon örült, mert két fiunk volt. Az első pillanattól imádta a lányát. Amikor másfél éves lett a pici, egy napon nem jött haza, telefonon szakított velem/velünk. A fejemre olvasta, hogy ő figyelmeztetett a harmadik gyerekkel kapcsolatban, csak magamnak köszönhetem, hogy így alakult. Nem értettem az egészet, mert addig nem is gyanakodtam, hogy gond lenne. Kedves volt, törődött a gyerekekkel, virágot hozott, stb... Később tudtam meg, hogy már akkor szeretője volt, amikor a kislányunk fogant.

Hogy megbántam-e? Egy pillanatra sem. A lányom már 12 éves. Kivételesen szép, jól tanul, tehetséges. Imádom. Most már azt is tudom, hogy apa akkor sem maradt volna velünk, ha ő nem születik meg, csak az én életem lett volna szegényebb.

2011. okt. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
27%

Ez az utolsó történet sem egy lányálom...


Nálunk a Ketteske spirálos baba. 10,5 hónapos volt a "nagy", amikor kiderült, hogy a spirál ellenére újra várandós vagyok. Egy pillanatig sem gondolkoztunk azon, hogy kell-e nekünk vagy sem. Azóta már a Hármaskát várjuk :)


Először én is azt akartam írni, hogy akkor nem is szeret titeket, meg stb. De mi van akkor, ha csak egyszerűen nagyon bepánikolt? A férfiak többsége nagyon rosszul viselik, ha valamit nem ők irányítanak, vagy nem ők találtak ki. Van olyan is, aki zsigerből elutasítja az összes ötletet, ami nem tőle származik. Lehet, hogy itt is csak erről van szó. Ülj le vele nyugodtan beszélgetni úgy, hogy csak ketten vagytok több órán keresztül.

2011. okt. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanulságos válaszokat, mindenkinek. A könnyem is majdnem kicsordult, ahogy olvastam őket.

Lehet tegnap félreérthetően írtam, nem a Párom mondta, hogy elhagyna ha megtartanánk a babát, hanem azt mondta, most nem szeretne másikat mert a nagy is még kicsi, elég hisztis, sok a baj vele. Ő nem mondta hogy elhagyna minket, ÉN gondolom hogy így lenne. Nem szeretném ha kényszernek érezne egy újabb babát.

A kislányunkat egyébként imádja, szó szerint,és mindenben segít, eteti, fürdeti, sétáltatja, tisztába teszi, stb.

Leülünk valamelyik nap beszélni.

Voltam ma UH-n, 6+2 vagyok, a baba jó helyen van és minden rendben van vele.

Még egyszer köszönöm a hasznos tanácsokat, véleményeket.

2011. okt. 10. 13:00
 17/21 anonim ***** válasza:
27%
A kis korkülönbség miatt ne edd magad, nem olyan vészes az, mint sokan gondolják! Nekem 2-szer is kis korkülönbséggel születtek gyerekeim, és nagyon jó volt így. Oké, a legeleje kicsit macerásabb, de később jól összenőnek, akár a kicsi néhány hónapos korára. Ráadásul a testvérféltékenység sem jön annyira elő, mint a 3-4 éveseknél.
2011. okt. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok, hátha valaki visszaolvas.

A babát megtartjuk, közös döntés alapján. Nagyon örülünk már neki mindketten. Csak idő kellett a Páromnak :)

2011. nov. 3. 20:27
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok a döntésetekhez, sok boldogságot! :)
2011. nov. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon örülök, hogy így döntöttetek! Sok egészséget és nagyon sok boldogságot a várandós időszakra, és a babázós korra is!
2011. nov. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!