Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes terhes vagyok. Van...

22 hetes terhes vagyok. Van egy 9 éves fiam. Féltékeny lesz a kistesora?

Figyelt kérdés
Eddig nagyon orul,pedig úgy volt ,hogy egyke lesz.Arra lennék kíváncsi,hogy mikor féltékenyebbek,ha kicsi a korkulombség vagy, ha nagyobb.Mire számítsak
2009. ápr. 30. 18:08
 1/2 anonim válasza:

Igazából nem lehet tudni, a gyerek személyiségétől függ. Nekem 5 évesen született kistestvérem, de úgy, hogy minden nap sírtam, hogy hadd legyen kistestvérem :) Aztán anyáék valahogyan beleegyeztek :D Annyira örültem neki, alig vártam, hogy megszülessen, de amikor már hazahoztuk, észrevettem, hogy sokkal jobban figyelnek rá, mint rám. Persze ez természetes, már így "idősebb" fejjel nézve, de akkor még csak 5 éves voltam :D Mindig a középpontban akartam lenni, azt akartam, hogy ugyanolyan sok figyelmet kapjak mint azelőtt. Abban az időben már nem is annyira örültem neki hogy megszületett, mondjuk most is eléggé kikészít, főleg hogy ő most 9 éves, és fiú. Lehet hogy majd később jobb lesz, hogy van testvérem, de mostanában egyszerűen kiborító. Főleg azért, mert én már komoly vagyok, és meg tudom érteni, ha anyáék nem tudnak megvenni valamit, mert drága, de ő állandóan követelőzik. Viszont a 9 év korkülönbség szerintem eléggé előnyös lesz. Ugyanis mikor a tesója kb. 3 éves lesz, ő már 12, és majd tud róla "gondoskodni". Végülis, szerintem nem lesz semmi gond :) Nálunk, szerintem azért volt gond, mert én is kicsi voltam még, és sok figyelmet szerettem volna... :D

L/14

2009. ápr. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ő már elég nagy, hogy megértse, hogy nem azért foglalkoztok vele kevesebbet, mert már nem szeretitek. Sokat kell vele erről beszélgetni, és akkor nem lesz gond.
2009. ápr. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!