Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség és pattanások: mi...

Terhesség és pattanások: mi az összefüggés? Mit tehetnék hogy ne legyek ilyen rusnya?

Figyelt kérdés

Első babámmal a terhesség elejétől fogva voltak pattanásaim, de nem olyan normálisak,hanem ilyen nagyon apró kis pirosak.

A vége felé egyre sűrűbben lett, míg a szülés napjára ellepték az arcomat.Szó szerint. Tehát nem 5-6 db, hanem 2-3 db négyzetcentinként.


Most a második terhességnél az elején nem volt, de félidő tájt elkezdtek megjelenni...először a vállamon és a dekoltázsomon, kisebb is van meg nagyobb is, de piros, sosem fehéredik be. Aztán most (26. hét) elkezdtek jönni az arcomra is.

Tehetek ellene valamit ?

Vagy ez "kötelezően" együtt jár a terhességgel?


2011. okt. 13. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt nehéz ellenük tenni (bár amúgy is), mert hormonális okai vannak, és ennek kezelése terhesség alatt szinte lehetetlen. Normális esetben sem a külsőleg használt krémek, arclemosók szoktak hatásosak lenni, hanem inkább a belső kezelés. De terhesség alatt a baba miatt ezt nem szabad, illetve ez amúgy is ezzel jár (már aki hajlamos rá, én is az voltam amúgy).
2011. okt. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak az arcomon, a terhesség első szakaszában. Utána elmúltak. Szerintem a hormonoktól van, úgyhogy nagyon nem tudsz ellene tenni.
2011. okt. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a hátam lett nagyon undorító, teli van piros pöttyökkel :(( Remélem szülés után elmúlik!
2011. okt. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el, hogy nekem az elsőnél nagyon sok hatalmas pattanásom volt de nem is pattanás hanem ilyen nagy dumók amiket nem lehetett kinyomni és fájtak és pirosak voltak. Tele volt ilyennekkel a hátam is és a dekoltázsom is. És nekem akkor volt az esküvőm is (mert picit hamarabb lettem terhes mint ahogy terveztük és már minden le volt fixálva az esküvőre) ahol 100fő bámulta a ragyás fejem meg testem. Húú de rossz volt, beszélni se szeretek róla! Különben nekem annyira durva volt, hogy a nőgyógyász elküldött bőrgyógyászhoz és írt nekem egy Zineryt nevű gyógyszert amivel kenegetni kellett magam (de magzatra tejsen ártalmatlan szer) ill. még a Sudocream-el reggel és este, azt javaslom, hogy próbáld ki mert tényleg jó de rá is van írva.
2011. okt. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!