Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj, ha 20kg-ot híztam?...

Baj, ha 20kg-ot híztam? (28hetes kismama)

Figyelt kérdés
Abban szeretnék segítséget kérni,hogy 28 hetes kismama vagyok és 20kg-ot híztam.Nagy baj ez?Az orvos még nem szólt érte,de a védőnő azt mondta,hogy diétázzam és 5hét múlva kell mennem újra tanácsadásra és addig nem hízhatok 1kg-ot sem.
2011. okt. 14. 13:49
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát,a 168 centihez sok!Én 170 centi vagyok,62 kilóval kezdtem a terhességet(2. bab),és 74-el fejeztem be.Az első gyereknél 17 kilót híztam(65-ről 82-re)és konkrétan úgy néztem ki,mint egy bálna.Az a nagyobb gond,hogy még csak a 28. hétben vagy,és a végére akár 30 kiló is lehet a plusz.Az pedig nagyon megterheli a szervezetedet is(még akkor is,ha genetikailag nem vagy kövér fajta).
2011. okt. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Ha te jól érzed magad, meg az eredményeid is tökéletesek, akkor elmegy. Esetleg ahogy mondták, mozogj minél többet, hogy könnyebb legyen a szülés, meg kényesztesd a lábadat minél többet, hogy könnyebben elbírja a többlet kilókat. Én is 28 hetes vAGYOK, ÉS 10KG-ot híztam, rajtam se lehet látni, de nekem már sok, mert fájnak a lábaim, meg a hátam is és néha összeszorúl a szívem(valószínű, mert sokkal többet kell neki dolgoznia), pedig én is 172/61-röl indultam és most vagyok 71kg. Szóval ez nagyon egyénfüggő, az a lényeg, hogy figyelj a tested reakcióira, mert az jelzi ha nincs renben valami.

Sok boldogságot!

2011. okt. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Hát akkor viszonyíts kérlek: én ekkor +5 kilót szedtem fel, és engem leszídott a védőnő, mert szerinte ez sok, mert mi lesz így a végén.

Paramétereim, mint a tiéd: 170cm-és 60kilóval kezdtem a terhességet.

2011. okt. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Akkor egy pár kérdés:

1: cukrod rendben van?

2. pajzsmirigyed rendben van?

3. mennyire vizesedsz?

4. vérnyomásod?


Úgy érzem, hogy nem mind oké...

2011. okt. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vizes,minden eredményem tökéletes,a vérnyomásom mindig 120/70,az is tökéletes.Nem fáj semmim,mindennap 3-4km-t sétálok,és négykézláb porszívózom a lakást,aztán felmosom ezt 2naponta szoktam csinálni,és a 2.emeleten lakom és ezt a távot is naponta 2szer minimum megteszem,sok fele járunk kirándulni,sokat utazunk is,moziba járunk,és szuper a közérzetem is.
2011. okt. 14. 17:56
 26/38 anonim ***** válasza:
55%

Nem egyformák az emberek. Nem lehet mindenki nádszálkarcsú terhesen. Ha semmi bajod akkor felesleges diétáznod. Ha normál mennyiséget eszel mindenből akkor gond nincs. A babától veszed el ha nekiállsz diétázni.

Én is 168cm vagyok, 52kg-val kezdtem a terhességet és 85-tel fejeztem be, pedig nem zabáltam. Sőt! Én is akkor tettem le a cigit amikor megtudtam terhes vagyok.

A doki nem aggódott, mert nem volt magas a vényomásom és a cukrom is rendben volt. Szülés után pár hét alatt lement.

Nem értem miért kell ilyennekkel idegesíteni a kismamákat.

2011. okt. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Súlygyarapodás terhesség alatt - mennyi az ideális?

1

Cikk nyomtatása

Terhesség


Kíváncsi vagy a várandósság alatti súlygyarapodás "normális határaira"? Tudd meg, mikor és mennyit fogsz hízni terhesség alatt, a baba méretétől és kezdeti súlyodtól függően.



kismamaHa azon tűnődsz, hogy mekkora lesz a testsúlyod a terhesség alatt, vagy mennyit veszítesz el a rögtön szülés után, a választ itt találod!


A tested drámai változásokon megy keresztül a várandósság idején: a baba lassan fejlődik és ezáltal a te súlyod is gyarapszik. Az orvosok többsége szerint az ideális terhesség alatti hízás valahol 11 és 16 kg között kell legyen, a gyermek méretétől és természetesen a terhesség előtti súlytól függően.


Mennyivel gyarapszik a súly terhesség alatt?


A terhesség alatt felgyűlt kilók a várandósság előtti súlyodtól függenek. Tehát az ideális testsúly eltér, ha mielőtt teherbe estél sovány vagy éppen túlsúlyos voltál.


• ha a terhesség előtt sovány voltál, az ideális testsúly 13-18 kg


• ha a terhesség előtt normális testsúlyod volt, akkor az ideális 11–16 kg


• ha a terhesség előtt túlsúlyos voltál, akkor az ideális testsúly 7–11 kg


Természetesen ezek eltérhetnek, a baba méretétől és a kismama alkatától, hajlamaitól függően.



Hogyan rakódnak le ezek a pluszkilók?


Az alábbi lista a terhesség alatt felszedett súly megoszlását mutatja átlagos mértékű súlygyarapodás esetén:


• magzat: kb. 3,5 kg


• zsírok, fehérjék és más elraktározott tápanyagok: 3,3 kg


• vérplazma mennyiségének n9vekedése: 1,5 kg


• egyéb testfolyadék: 1,9 kg


• méh: 0,9 kg


• magzatvíz: 0,9 kg


• mellek megnagyobbodása: 0,9 kg


• méhlepény: 1 kg


Összesen körülbelül 14 kg.


A terhesség alatti súlygyarapodás időbeli eloszlása


1. Ha terhesség előtt normális testsúlyod volt:


• 1,4-2,3 kg a terhesség első trimeszterében


• körülbelül 0,5-0,9 kg hetente a terhesség második és harmadik trimeszterében.



2. Ha terhesség előtt sovány voltál:


• 2,3-2,6 kg vagy több a terhesség első trimeszterében (attól függ, mennyit javasol a táplálkozási szakértő)


• 0,5-0,9 kg hetente a terhesség második és harmadik trimeszterében.



3. Ha terhesség előtt túlsúlyos voltál:


• körülbelül 0,5-0,9 kg a terhesség első trimeszterében


• körülbelül 0,5 kg hetente a terhesség utolsó 6 hónapjában.

2011. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is nagyon sok!, és még csak most jön a java...

Isten ments, hogy egy vitafórumot indítsak, de ezen ki tudok akadni. Ha valaki be meri vallani, hogy 2-3 szál cigit elszív, azt rögtön lincselik, nemhogy anyának, még embernek való sem vagy, stb. A terhességi elhízás is nagyon veszélyes, koraszüléssel járhat, terhességi cukorral, ami szintén nagyon ártalmas a babára, meg Rád, is, olvass utána! Ha már most 20 kilót híztál, abból még lesz 30-35, a 40. hétre! És míg a dohányosokat (nem erős dohányosokat, hanem tényleg 2-3 szál) állandóan szapulják, addig egy kövér kismamának senki nem veri ki a hamburgert a kezéből, hogy nem szabad, ártasz a babádnak,hisz ez is öregíti a méhlepényt!

Ne értsetek félre, és Te sem, kedves Kérdező, egyáltalán nem védem a dohányosokat, csak szerintem az elhízást nem veszik elég komolyan, erre sem szabadna csak legyinteni, hogy "nem gond, ilyenkor belefér"

2011. okt. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
55%
Csak ,hogy a hízással magának árt ha árt amig a dohányzással pedig a babának!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. okt. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

A magzatot és a csecsemőt is veszélyezteti az anya elhízása


Az anya súlyproblémája közvetlenül a magzatra is hatással van. Gyakoribbak a szívproblémák, a csontfejlődési zavarok, különböző idegrendszeri eltérések és a nyitott gerinc a túlsúlyos és elhízott anyák magzatai között.


A halvaszületés, a magzati stressz, a magzati elhalás, a terhességi korhoz képest nagyméretű magzat, a szülési sérülések és az újszülöttek halálozási aránya is nagyobb a túlsúlyos és elhízott nők gyermekei között.


A kövérség hátrányosan befolyásolja a szoptatást, a túlsúlyos nők közül kevesebben szoptatnak, aminek szintén hatása lehet a csecsemő egészségére. A légúti megbetegedések aránya is magasabb a túlsúlyos és elhízott nők gyermekei között.

2011. okt. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!