Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj, ha 20kg-ot híztam?...

Baj, ha 20kg-ot híztam? (28hetes kismama)

Figyelt kérdés
Abban szeretnék segítséget kérni,hogy 28 hetes kismama vagyok és 20kg-ot híztam.Nagy baj ez?Az orvos még nem szólt érte,de a védőnő azt mondta,hogy diétázzam és 5hét múlva kell mennem újra tanácsadásra és addig nem hízhatok 1kg-ot sem.
2011. okt. 14. 13:49
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Ezt egy cikkben találtam,onnan másoltam ki! Nem tudom miért kell badarságot írni?! Igaza van az egyik hozzászólónak! Nem kell szépíteni,az elhízás ugyanolyan káros a babára is,akárcsak a bagó!!!

2011. okt. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
76%

Első terhesség+30 kg és toxémia.Cigi nélkül

Második terhesség +25 kg panaszmentes és minden eredmény végig jó.Cigi nélkül

Harmadik terhesség (most 14 hetes) letettem a cigit 14.hétre +8 kg.

Mozgok és figyelem mit eszek és mégis jönnek fel a kilók. Szerintem nagyban befolyásolja az alkat és a hízásra való hajlam.Egyébként szülések utáni második évre sikerült az induló súlyom visszanyerni.Nem aggódom különösen. Jól érzem magam és ez a lényeg. Az eredmények tökéletesek. Sem a védőnő sem az orvos nem szövegel.Amíg jól érzed magad és az eredmények jók nincs nagy gond.

Vagyunk ilyen kismamák is..Nem csak a nagykönyvben megírt és statisztikák szerintiek.Mégis egészséges babáink születnek!!!! Vigyázz magatokra és várd boldogan..

2011. okt. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

22:08!


Megadnád pontosabban, milyen "cikkből" másoltad ezt ide?

2011. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
2011. okt. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Sok nagyon, és te nem is indultál olyan kevés kilóról.

Az első babámmal én is simán belecsúsztam volna a 20kg-ba ha végig kihordom de 34 hetesen megszületett. Most a másodikkal nagyon odafigyelek az orvos utasítására mert ő is azt mondta hogy a sok hízás káros a babára és a szervezetem ami nincs ilyen megterheléshez hozzászokva valahogyan reagálhat is pl koraszülés... na azt nem engedem még egyszer...

2011. okt. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem cigizzetek és ne egyetek akkor tuti egészséges babátok születik!!!!!!!!!

Én nem híztam sokat nem is zabáltam soha életemben de nem is dohányzom ha választanom kell egy kiadós ebéd vagy egy szál cigi között biztos nem a cigit választanám.

2011. okt. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy melyik a rosszabb a babának, a cigi, vagy az elhízás. Természetesen mindkettő, csak míg a dohányosokat minden sz@r alaknak elhordják, az elhízásra csak legyintenek, mintha az rendben lenne, pedig az is rengeteg kockázattal jár.
2011. okt. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy baj! Nem egészséges sem rád nézve, sem a babára nézve. Én az első terhességemet 50 kg-mal kezdtem, 85 kg-mal mentem szülni. Bár nem mondta senki, hogy nem kéne ennyit hízni, de tudtam, hogy ez nem jó. Meg is maradt a java a szülés után is. Most a második terhességemet 75 kg-mal kezdtem, a 24. héten vagyok és 4,5 kg jött rám eddig.


Vigyázz vele, próbálj egy kicsit odafigyelni az evéssel. Miket eszel és hányszor? Mozogsz eleget? Esetleg van valami betegséged?

2011. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!