Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt mondják, hogy fontos...

Azt mondják, hogy fontos feljegyezni, hogy mikor mozdul meg a baba. És ha nem tudom konkrétan meghatározni?

Figyelt kérdés
16 hetes múltam és már érezgetem.Már biztos vagyok benne,hogy Ő lesz az,de nem tudnám megmondani,hogy mikor éreztem először,mert az elején még nem volt egyértelmű.Olyan,mintha kis kukacok masíroznának egy ponton,de eleinte csak nagyon halványan éreztem,és nem igazán figyeltem rá.Barátnőm mondta,hogy neki az első mozgás egy határozott rugás volt,és így pontosan onnan számolja.Én most mikortól számoljam?Fontos ez?
2008. márc. 15. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom,hogy az enyém 15 hetes volt amikor elöször megmozdult,de hogy melyik nap ,pontosan azt nem,de miért is fontos ez,nem fontos,senki sem fogja konkrétan megkérdezni hanyadikán,csak kb mikor,azt meg tudod.29 hetes kismama.
2008. márc. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én is így voltam vele ahogy Te, csak én kicsit később éreztem először ezt, úgy a 17. hét környékén. De én sem tudtam pontosan, hogy melyik nap volt az 1. megmozdulás, így a 18. héten kiválasztottam egy napot, amikor már 100%-ra tudtam, hogy ő az, és ezt a dátumot mondtam a védőnőnél. Amit pedig a barátnőd mondott, hát...Persze az 1. rúgás egy határozott rúgás volt...:-) És addig nem mozgott semmit a pici? Ez szerintem butaság, csak nem tudta, hogy ő az. Ha pl. Te a múlt hét hétfőn már biztos voltál benne, hogy a picúr az, akkor diktáld be azt, vagy ha még korábban már biztos voltál benne, akkor egy olyan dátumot. Nem hiszem, hogy van olyan kismama, aki ha az 1. babáját várja, akkor tudja, hogy na akkor 15.-én ő rúgott egy határozottat, akkor ez az a nap :-)mikor nem is tudod, hogy milyen az amikor nem rúg határozottat :-) Nekem a védőnőm annyit mondott erre, hogy ha már sejtem, hogy ő mozog odabent, akkor még figyelgessem néhány napig, hogy biztos legyek benne, és utána mondjak egy dátumot. Tehát ezek csak körülbelüli dátumok, legalábbis akkor, ha az első babádat várod. Remélem picit tudtam segíteni.

További nagyon szép terhességet kívánok, és szép egészséges babát.

21 hetes kismami

2008. márc. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Így már világos!
2008. márc. 15. 18:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, a 15, héttől éreztem "valamit" de csak a 18. héten lettem biztos benne, hogy ő az. Mivel láttam, hogy a kiskönyvben van neki egy rublika, a védőnőnek megadtam egy olyan napot a 18 héten, amikor este párommal pocit fogva feküdtünk és éreztem, hogy rug. De nem volt egy határozott rugás, mint a filmekben lehet látni, én is azt vártam.

Mondják, hogy a szülés idejét is meghatározza, de ezt is hülyeségnem tartom, mert volt, aki 11 hetesen mondta, hogy érzi, mások meg még 22 hetesen sem...

TEhát nem görcsölj ezen, fogj egy napot a héten, és diktáld be azt, utána már nem foglalkoznak vele.

2008. márc. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!Senki nemfogja számonkérni rajtad a pontos dátumot.Én naplót vezettem ,m minden pillanatunkról de én sem tudtam a napját.egyszer már azon kaptam magam hogy mocorog.Gratula a babádhoz.
2008. márc. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!