Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire aktív egy 19 hetes baba?

Mennyire aktív egy 19 hetes baba?

Figyelt kérdés

Érzem már egy pár hete mikor lubickol, meg tudom, hogy vannak lustább és mozgékonyabb babák is. De azért néhány óránként "illik" érezni vmit ugye ?

Aggódom érte nagyon, mert nem igazán tudok pihenni meg vigyázni magamra, és anyukám annak idején vesztett el több babát még ilyen idősen is :(. Igyekszem nem erre gondolni, de azért nem túl bíztató.


2011. okt. 15. 12:28
 1/7 sumergo ***** válasza:
85%

Még 20 hetesen is volt, hogy egész nap nem éreztem mozogni, aztán másnap úgy fordult, hogy egész nap éreztem a mocorgást. Szerintem ilyenkor még nem kell folyamatosan érezni, de ha holnap sem érzed, akkor irány a kórház, nézzék meg, de addig úgyis jelentkezni fog!


36+5 hkm

2011. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tegnap töltöttem a 18 hetet. Az én babám is lustább egy kicsit vagy 2 napja. Én is aggódtam, de jobban megfigyeltem és picikt mozog ő. Tegnapelőtt például egyálltalán nem éreztem egész nap. Aztán egy akkorát fordult, vagy nem tudom mit müvelt, hogy még egy fél óra mulva iséreztem a hasamon a hejét. Még meg is ilyedtem, olyan váratlanul jött.

Egyébként most mekkora lehet a babánk? 3 hete voltam UH-n, akkor derült ki a neme és örömömben el felejtettem megkérdezni. Az én pocakom nem nagyon nő még. És a tied kérdező?

2011. okt. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én sem érzem állandóan! Sőt van olyan nap, hogy nem is érzem, meg igazán én nem is figyelek oda hogy na most mozgott,inkább azok a momentumok maradnak meg, amikor erősebben érzem.

Nálam amúgy mindig bejön, hogyha leülök és előre dőlök, akkor 5 percen belül jelentkezik.(Gondolom mert így kevesebb helye lesz hirtelen és reklamál)

Szerintem ennyire ne parázz rá,mert ő is lehet fáradékonyabb, lustibb, vagy csak épp olyan pozícióban, ahol még van bőven helye.

Én akkor kezdenék el aggódni, ha napok óta nem érezném.


21 hkm

2011. okt. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19heets 4 napso vok. Ma voltam uh-n minden ok. Nyugi szerintem később aktíválódnak a törpik van hogy én se érzem egész nap, vagy csak 30percre és csak éjjel...ma csak nappal de akkorát hogy azóta se...nyugi vki 20hetes után érzi az elsőt pláne első babónál..egyél-igyál édeset azt ők is jobban szeretik..majd később ha pihennél nem tudsz mert akkor indlnak be...:D ki édesek.. első babás 26/L
2011. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

egy netes cikk:


A terhesség alatti magzatmozgás

A második trimeszterben érzékeled először a magzat mozgását. Ez az érzés semmihez sem hasonlítható!

Sok kismamában ilyenkor tudatosodik igazán, hogy egy életet hordoz a szíve alatt.


A baba ösztönös reflexekkel rendelkezik, és ezt gyakorolja bent a pocakodban. Ezen kívül külső hatásokra is mozgással reagál. A köhögésedre, a tüsszentésedre is pár másodperc múlva reagál. Azt is érzed, a csuklik. Ez azért van, mert néha nyel a magzatvízből. Olyan mintha rugdosódna.



Az első magzatmozgást kb. 16-18 héten érzékeled. Az alhasi tájékon érzed majd. Később a kezdeti bártortalan mozgást, felválták az erős rúgások, hatalmas nyújtózások, forgások, és mocorgások. Ezeket a magzati mozgásokat érdemes figyelemmel kísérni, mivel így tudunk következtetni a magzat aktivitására.

Vannak kisbabák, akik nappal aktívabbak, de vannak, akik a magzatmozgást éjszakára tartogatják. Hatással lehet a mozgásukra a kismama táplálkozása is.


Ha meg akarod számolni a magzatmozgást, akkor egy nap kétszer egy órán át számold. Az áltagos szám 10 és 50 közötti.

A 28. hét után a 10 alatti mozgásszám nem jelent jót, javaslom, fordulj az orvosodhoz. Továbbá akkor is érdemes felkeresni orvosodat, ha a mozgásszám az általad korábban számoltról jelentősen lecsökken.


A terhességed előrehaladtával kevesebbet mozog a baba. Mivel egyre kevesebb a hely, ahogy fejlődik, tényleg nehezebb számára a mozgás, de ez csak a mozgás lassulását eredményezi, azonban a mozgásszám nem csökkenhet tíz alá.


Főleg a 36. hét után érdemes számolgatni, mivel igen fontos jelzése ez a baba állapotáról. Ha romlik az állapota, a magzat megérzi, és a mozgások ritkulásával reagál. Ha ezt tapasztalod, azonnal fordulj a nőgyógyászodhoz, aki a megfelelő vizsgálatokkal megállapítja, hogy megalapozott volt e a félelmed.


de nyugi talán mától érzem többször így ha 50x nem is de 15x tuti persze nem óránként meg inkább este bár ma reggel és este is...főleg ha édeset kapok be (étel,ital) próbáld ki te is :D

2011. okt. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jah 19hetes vok én is
2011. okt. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)

Este a finom édes máglyarakás, amit ettem, a bébinek is tetszett.

Jó babavárást mindenkinek!

2011. okt. 16. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!