Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek volt terhesség alatt...

Akiknek volt terhesség alatt aranyere. Válaszolnátok nekem?

Figyelt kérdés

2 hetem van szülésig és kijött az aranyerem.

Külső, érzem a csomót is, néha vérzik is.


Székletem rendben van, nincs székrekedésem, sok rostosat eszem, rengeteget iszom.


Tegnap elkezdtem alkalmazni a Sperti krémet.

Akiknek volt ilyen tipusú aranyere: A krémes kezelés hatására teljesen visszahúzódott, vagy ugyan úgy ott maradt csak tünetmentessé vált?


Szülésig szeretném ha rendbe jönne, mert a gáttájék közelében van és félek, hogy csak rosszabb lesz :(


Minden tanácsnak örülnék!

Használjak kúpot is a krém mellé?

Kb. mennyi idő amíg használni kezd a krém?


Köszi előre is!


2011. okt. 18. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem terhesség alatt csak enyhített a krém (én Reparont használtam), de nem múlt el tőle. Terhesség alatt az izmok gyengülnek, ennek következménye lehet, hogy az aranyér is kijön. Ez ellen nehéz tenni, a szervezeted készül a szülésre, átalakulnak odabent a dolog, ezzel együtt az izmok is lazulnak!

Nekem nem volt rendes szülésem, sajnos császár lett, de az aranyerem megmaradt, sőt kicsit rosszabb is lett. S nagyjából meg is maradt, most hol jobb, hol rosszabb.

Beszélj egy orvossal, és szerintem az sem gond, ha kúpot is használsz, nem csak krémet.

2011. okt. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én Sperti kúpot is használtam a krém mellé.Én is éreztem hogy van aranyerem a külső csomót, de azt mondják ismerősök, hogyha vérzik, akkor az belűlről jön. Egyébként nekem is vérzett, először kicsit, és bocs ha kicsit durva leszek, de volt hogy annyira, hogy szabályosan az egész WC tiszta vér volt.A Sperti kettőse segített azon mindenképp, hogy nem vérzett.Szüléskor nem jött jobban le a csomó, ugyanolyan maradt.Simán szültem, 3600g volt a kisfiam.Azóta sem múlt el, és még most is vérzik néha, tehát ugyanaz a helyzet mint először.

ÉS!Most megint kisbabám lesz!Csak ennél rosszabb ne legyen:))

Egyébként ne aggódj, nagyon sokmindenkinek visszahúzódik, mi lehet, hogy csak 20-ból 2-ők vagyink az első válaszolóval!

2011. okt. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én használtam a krémet is kúpot is de el nem múlt,csak csökkent a viszkető,égő érzés.Aztán szüléskor nagyon kijött,most készülök műtétre mert elegem van ebből a kínlódásból!
2011. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha még nem teljesen jött ki, akkor MASTU kúppal el lehet mulasztani, de szüléskor úgyis ki fog jönni az erőlködés hatására.
2011. okt. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kremnek egy-ket napon belul segitenie kellene, bar a dudor nekem megmaradt. En Mastu-val kentem, a Sperki-t nem ismerem. Mar volt a terhessegem elott is, doki nem mondott ra semmit se, de most szules elott attol felek a legjobban, hogy az okoz majd gondot, szerencsere csak dudor van, fajni nem faj. Kitartast

39h km

2011. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Sokat segítettetek!

A kúpot azért még kipróbálom...hátha jobb lesz.

A krém picit javított, már nem fáj nagyon, de a pukli nagyobb lett :(

2011. okt. 19. 13:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudtom szerint csak a Sperti használható terhesség és szoptatás alatt. Sajnos nekem sem a Sperti kúp, sem a kenőcs nem használt. Szülés után jött ki, és a doki szerint már nem múlik el semmiféle kenőccsel. 8 hete szültem
2011. okt. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!