Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostanában hogy hogy ennyien...

Mostanában hogy hogy ennyien vállalnak fiatalon gyereket?

Figyelt kérdés

A médiában azt szajkózzák, hogy kitolódik a gyerekvállalás, manapság nem "divat" fiatalon szülni. Mégis 4 volt osztálytársamnak is mostanában született gyereke + 2 most terhes. 21-22 évesek vagyunk.

Szerintetek aki ilyen fiatalon szül, az később "megbánja"?


(Úgy értem a megbánást, hogy vajon tartós lesz az apával a kapcsolat? Megbánja-e, hogy divatosan fogalmazva "nem élte ki magát"? Van aki azt mondja az a jó ha a 20-as évek elején szül egy nő, van aki meg azt hogy érettnek kell lenni ahhoz, és 25 éves kor után érdemes)


2011. márc. 23. 20:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
2011. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

nemtom, talán akad, aki megbánja, de én biztos nem bánnám meg. ha lenne egy normális, hűséges partnerem, én is vállalnék.

egyébként szintén ezt tapasztalom, h az ismerőseim közt sokan vállalnak fiatalon babát.

20/L

2011. márc. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%
Egy 21-22 éves nő nem túl fiatal a gyermekvállaláshoz.Érett,felnőtt nő,aki családra vágyik.Semmivel sem kevesebb,mint egy 25-30 éves.Aki 21 évesen megbánja,az 30 évesen is megbánná.Nincs különbség szerintem.Én legalábbis nem csak a húszas éveim elején éltem,hanem most is.Gyerek nélkül ugyanúgy,mint gyerekkel.
2011. márc. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%
Mert ez a normális életkor a gyerekvállalásra! Nem a 30 feletti!
2011. márc. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
57%
Én azt nem tartom jónak, hogy nincsen meg a legtöbbnél a biztos anyagi háttér, lakás. 28-30 évesen ez már jobban be van biztosítva(persze ennyi idősen sem mindenkinél). És az élettapasztalatuk is több az idősebbeknek. Úgy gyereket szülni, hogy szinte ki se lépett az iskolából, nem célszerű.
2011. márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%

Ha belegondoltok, pár éve "divat" csak 30 körül szülni...

Persze aki ezt jónak gondolja, miért ne csinálhatná úgy, nincs is ezzel semmi baj.

Én viszont a huszonévesek mellett állok (20-25), már akinek összejön persze a rendes párkapcsolat stb...

22 vagyok, minden vágyam már egy család, és ha idén összejön, szeretnék terhes lenni.

Aki tizenévesen elkezd bulizni, nem hiszem el, hogy 22 éves korára ne tudná kiélni magát.

Nekem is van 2 osztálytársam is, sőt van 1-2 évvel fiatalabb barátnőm még a suliból akik szintén nem rég szültek, meg van aki már terhes. Rendesen férjhez mentek, vettek házat, és jön a baba. :)

Én alig várom már.

2011. márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

Az én ismerőseim között nincs ilyen, mindenki mostanában szült 28-32 évesen kb. nem hiszem hogy ez általános dolog lenne.

Leginkább azért nem szokás 20 évesen szülni, mert kell hozzá lakás, pénz , munkahely, befejezett suli.

De ha van aki megteheti és párja is van megfelelő nem hiszem, hogy megbánja.

2011. márc. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

20:46os vagyok.

Még annyit szerettem volna, hogy nem hiszem, hogy bárki is megbánná azt hogy fiatalon szül, hiszem gyerek mellett is el lehet menni szórakozni, gyerek mellett is lehetek fiatal, szép és okos.

És nem feltétlenül egy baba miatt romlik meg egy kapcsolat sem. Itt inkább az a felelőtlen, aki rossz párkapcsolatba vállal babát, de ez sem korhoz kötött szerintem.

2011. márc. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Valaki megbánja, valaki nem. Ez helyzet függő. Egy 35 éves férfi is ott hagyhatja ugyanúgy a családot mint egy 22 éves. Egy 22 éves is lehet érett gondolkodású, és egy 35 éves is gyerekes.


Habár én család és gyerekcentrikus vagyok azért ennyire fiatalon(21-22) nem vállalnék be gyereket. Egyrészt mert még a tanulás a legfontosabb, másrészről pedig az anyagiak és még szeretnék egy picit élni, próbálgatni a szárnyaimat:) Nee vad bulikra gondoljatok, de egy pici gyerekkel nem lehetne csak úgy kiruccani külföldre nyelvet tanulni.Viszont örülnék ha 25-27 éves koromban már jönne az a baba.


L/19

2011. márc. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%
Igaz, gyerek vagyok, de válaszolok. Az én szüleim fiatalok voltak (22/L, 22/F), amikor megszülettem és ennek nagyon örülök is. Örülök, mivel tizenévesen nem egy ötvenes szülőkkel kell mutatkoznom, hanem, akik csak most fogják betölteni a negyvenet.
2011. márc. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!