Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kapott valaki cordaflexet...

Kapott valaki cordaflexet keményedésre?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Cordaflex a vérnyomásra van.
2011. okt. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ELVILEG VÉRNYOMÁSRA VAN,DE LAZITJA A MÉH IZOMZATÁT ÉS A MÁV-BA KEMÉNYEDÉSRE ADJÁK
2011. okt. 24. 18:27
 3/7 anonim ***** válasza:
A vérnyomásod is magas? Mert ha igen, akkor gondolom azért adták ezt a gyógyszert, mert ez mindkét gondot kezeli. Viszont önmagában keményedésre felírni vérnyomáscsökkentőt??? Hát ez elég érdekesen hangzik, főleg terhesség alatt, mikor nem minden vérnyomáscsökkentő szedhető. Nekem például Dopegytet írt fel az orvos, mert azt mondta csak azt lehet...
2011. okt. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A cordalfex szedhető terhesség alatt, de hogy a méh izomzatára hatással lenne, ilyet még nem hallottam.
2011. okt. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A CORDAFLEX 20 Mg retard Filmtabletta ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A készítmény hatóanyaga a dihidropiridin csoportba tartozó kalcium-antagonista, a nifedipin. Értágító, a szív oxigénellátását javító hatása révén alkalmas az azonos terhelésre jelentkező és megszűnő, azonos mértékű, szívtáji szorító fájdalom (angina pektorisz) megelőzésére, valamint magas vérnyomás kezelésére."

2011. okt. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, én kaptam a 35. héten (a Péterfy kórházban), mert fenyegető koraszüléssel kerültem kórházba. Napi 4*1-et kellett szednem és feküdnöm a 36. hét végéig!

Ja és a vérnyomásom addig is alacsony volt, de nem okozott gondot.

Tényleg megszüntette a görcseimet, amire már 3*2 500 mg-os magnézium sem használt.

38. héten szültem.

Nyugodtan szedd, ha a dokid azt mondta és olyan adagban, ahogy ő írta elő!

2011. okt. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én is kaptam, szitén péterfy.33 hetesen. Annyira használt, hogy 41 hét után császároztak :-DDDD
2011. okt. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!