Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A méhszáj úgy "normális" ha...

A méhszáj úgy "normális" ha közvetlen a szülés előtt nyílik 1-2 órával vagy az sem baj ha már hetekkel előtte elkezdi? Mi a jó?

Figyelt kérdés
Jövő héten megyek ultrahangra, eddig nem volt semmi gond addigra leszek 32 hetes. Ha esetleg azt mondja a doki, hogy valamennyire nyitva a méhszáj az jó vagy rossz?
2009. máj. 4. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Általában nem jelent semmit,nem biztos,h előbb jön a baba.De ha nyitva a méhszáj,annyival is előrébb vagy.Én 2 és fél ujjnyival mentem be(37+3 hetes voltam),nem egész 3 óra múlva megvolt a babám.Az első gyerekemnél 2 ujjnyira voltam nyitva,4 óra alatt lett meg,40+5 hétre született.A dokim mondta is,h más ezért órákat szenved(vajúdik)én meg észre se vettem,h nyílok.
2009. máj. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem rossz,mert a sogornőmnek is szülés előtt 2-3 héttel már nyitva volt 1 ujjnyira a méhszáj.Csak akkor már óvatosabbnak kell élenni.Nem szabad emelni,cipelni,gugolni.De az orvos ugyis mondani fogja.
2009. máj. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Attól függ mikor és mennyire nyílik.


Nekem 18 hetesen már a külső méhszáj nyitva volt.

26 hetesen már megrövidült a méhnyakam 2 centire.

31 hetesen pedig a középső méhszájam is kinyílott.

36 hetesen pedig 1111 vvolt a cervixem.

Mégis úgy kellett indítgatni a szülést, mert nem akart beindulni magától:) 20 perc alatt megszültem mindenféle fájás nélkül.

2009. máj. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!