Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen fülbevalót lehet venni...

Milyen fülbevalót lehet venni újszülöttnek? Mindenképp aranynak kell lennie vagy lehet ezüst is?

Figyelt kérdés
Az rémlik, mintha régebben valahol azt olvastam volna, hogy az aranyon kívül más nem jöhet szóba, mert allergiás reakciót vált(hat) ki a babánál... Jól emlékszem?
2009. máj. 6. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit belőnek a fülébe, az sem arany. És azt is benne kell hagyni egy ideig ( már nem emlékszem hogy 2 hétig vagy 6 hétig kell). Nekünk a fülében volt biztosan 2-3 hónapig, mert nem találtam olyan arany fülbevalót, ami tetszett volna. De akkor aztán kettőt is találtam, úgyhogy mindkettőt megvettem.

Egyébként tényleg az arany a jó. Szóval tényleg olyat vegyél.

2009. máj. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én szépségszalonban dolgozom, 2 hónapos kortól lövök fülek, és azok orvosi fémek, van aranyozott színű, meg ezüstös. De utána szerintem ha cseréled neki,akkor aranyat, van kifejezetten kisbabáknak való, és olyat.
2009. máj. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok.

Most egy kicsit elbizonytalanodtam: ha a kórházban szeretném kilyukasztatni a fülét, oda már vinnem kell fülbevalót, ugye? Az már lehet arany vagy kezdetben másnak kell lennie???

2009. máj. 6. 12:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kórházban csinálják, ott azonnal azt teszik bele. (Legalábbis a János kórházban így volt tavaly januárban.) Sajna én a nagy gyorsaságban elfelejtkeztem a fülbevaló dologról és most meg senki sem ajánlja, hogy ennyi idősen lövessem. Tőlünk ott megkérdezték, hogy ki szeretne furatni és, hogy előre le kellett adni a fülbevalót, mert le is fertőtlenítették előtte.
2009. máj. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia ,en aranymuves vagyok.Amit belonek pisztollyal az acelbol van,de hat hetnel tovabb nem ajanlatos tartani,az csak arra valo tulajdonkeppen hogy a lyuk meglegyen.A korhazban injekciostuvel furjak ki.Aranyat erdemes tenni,de tudni kell hogy az ezust egeszsegesebb mint az arany,csak ha nem jo minosegu(mindenkepp 925-os finomsagon felul kell legyen)akkor feketedik.
2009. máj. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én meg úgy tudom, h nem igazán ajánlott ezüstöt a nikkel tartalma miatt, mert az allergiát válthat ki.

Rosszul tudom?

A kórházban szúrják (SOTE II-n 3000 Ft volt tavaly), saját fülbevalót.

5-8 ezerért már lehet szép arany babafülbevalót venni, szerintem lövetni sem sokkal olcsóbb!

2009. máj. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod:az ezust az ezust es nem tartalmaz nikkelt.
2009. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Értem, köszi. :)

Ezt találtam az ezüstről.

[link]

Én aranyat vennék.

2009. máj. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocs, ez a helyes cím:

[link]

2009. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!