Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Kismamik! Tényleg...

Kedves Kismamik! Tényleg ennyi mindent nem lehet enni várandósan!? Nem túlzás ez?

Figyelt kérdés

18 hetes vagyok, és valahogy nagyon nem kivánok semmi ételt.Azért tuszkolok magamba, hisz a kicsinek szüksége van rá,na meg szedek C vitamint Kalcium pezsgőtabit és a terhes vitamint.Viszont rabja lettem a szotyinak és a Tökmagnak.Hetente ugy 2-3 alkalommal szoktam enni ezeket.A sógornőm ma reggel azt mondta, hogy ne egyem mert baj lesz belőle.Mármint a magokból.Miért???Ugy tudtam, hogy a nyers húst, tojást kell hanyagolni.Na de azért mert babát várok még nem kell mindentől rettegnem nem igy van?

Köszönöm a válaszokat!!!


2010. febr. 27. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lassan már mindenre rámondják hogy ezt sem szabad,azt sem szabad,nyugodtan eheted,attól semmi bajod nem lesz.
2010. febr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltál, igen én is igy gondolom, csak már annyira elegem van az állandó rémisztgetésekből.Mintha ez egy betegség lenne nem pedig egy állapot!
2010. febr. 27. 09:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez egy butaság...!Azt egyed ami jólesik!(kivéve:nyers húsok,lágy tojás,mosatlan ételek)Szerintem a baba jelzi hogy mit kíván.Velem előfordult hogy egy hétig a májat kívántam,köv. héten csak a tejtermékeket...stb.A májas héten több vasra volt szükségem,a tejesen a kalciumból kellett turbó adag.Az olajos magvakat nekem kifejezetten ajánlották az elején a rosszulléteim,és az ájulasaim enyhítésére!Ne izgulj!Szép babavárást,minden jót!

38h Km

2010. febr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Manapság óriási nagy divat lett a rémísztgetés, ne is foglalkozz vele. Az én dokim tündér volt, és ő mondta, hogy valóban ez nem egy betegség, hanem egy állapot, és csak az veszélyes a babára, ami rám nézve is az (pl. alkohol, cigi, kábszer). Bármit megkívánok, az azt jelenti, hogy arra van szüksége a szervezetnek, úgyhogy egyek amit akarok. A lényeg, hogy az úgymond kevésbé egészséges dolgokból igyekezzek mértéket tartani (ezt arra mondta, hogy van kismama, aki a kólát kívánja, abból szerinte egy pohár elég, sőt még jó is lehet a gyomorra).

Hú, ez hosszú lett, bocsi, a lényeg, hogy egyél nyugodtan, manapság már mi egészséges? És azért csak nem kéne éhen halnunk:)

Jó babavárást!

ҝ

2010. febr. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok!!!

Boldog Babavárást,és szép napot mindenkinek!!!

2010. febr. 27. 10:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért ne ehetnél szotyit és tökmagot???Ilyet még nem is hallottam, a sógornőd nagyon rosszul tud valamit.Sőt!Ezek a magvak tele vannak E- vitaminnal, és hasznos növényi zsiradékokkal, és más nyomelemekkel.Semmi káros nincs bennük.Ha kívánsz valamit, a tested jelzi, hogy miből hiányzik.Nekem volt olyan hét, hogy ebédre mindig halat ettem.Valószínűleg a jód hiánya miatt.Egyél ami jólesik!!
2010. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is zacskó számra eszem a szotyit,hál istennek nem pattogtattam ki tőle:-)Sok folsav van benne.Nem betegség a terhesség,azt tudom hogy élesztőt nem lehet ilyenkor.
2010. febr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos minden ehet veszélyes. Még a gyümölcs is, ha nincsen megmosva. De ez nem azt jelenti, hogy a gyümölcs az ártalmas, hanem a szennyeződés, baci, toxoplazma ami a külsején van. Így van a magvakkal is. Nem lehet tudni, hogy a tárolóban, ahonnan származik, milyen állatok éltek. Macska is mejárhatott sz@rni sajna. Ezért válik minden veszélyessé. De az esély nagyon csekély. Már-már hasonlóan nagy mint arra, hogy elüssön holnap valami kocsi. De inkább felsorolnak minent, így védve vannak a vádaktól, ha valaki mégis megfertőződne. :(
2010. febr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is divat lett a rémisztgetés.

Nekem pl azt mondták, kesztyű nélkül ne is nyúljak nyers húshoz, ennek ellenére most már a 2. terhességemnél sem érdekel nagyon, hiszen főzni, meg enni azt kell.

Én mindenfélét eszek, tojást is, (persze nyers húst nem...) néha kólát is iszok, kv-t, ha éppen csokit kívánok, akkor meg azt.

Az egyik a koffein miatt, a másik a cukor miatt, a harmadik a koleszterin miatt, szerintem azt egyél, ami jólesik, persze mértékkel. Nem kell két ember helyett enni, de ha kívánsz valamit, sajnos nehéz megállni.

Én mondjuk az elsővel abszolút nem voltam kívánós, csak a szénsavas üditőt kívántam (azt meg a vizesedés miatt nem javasolják, mert a szénsav megköti a vizet), most a másodikkal meg örökké édességet, csokit ennék.

Mégis úgy néz ki mindkettő fiú...:-)

Szóval szerintem ésszel, finoman mindenfélét lehet enni.

28 hetes km, 2,5 éves kisfiú anyukája

2010. febr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
Az olajos magvakban esszenciális zsírsavak vannak, ezek nagyon hasznosak a babának! A szervezeted nagyon jól tudja, mi kell nektek :)
2010. febr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!