Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az AFP-m 0,68 lett, minden...

Az AFP-m 0,68 lett, minden más eredmény, méretek stb teljesen rendben vannak. Az ultrahangos orvos nem mond semmit, csak, hogy menjek genetikára. A saját orvosom azt mondja nyugodjak meg. Lehet valami gond?

Figyelt kérdés
Már a 24 . hétben vagyok, pénteken ismét voltam ultrahangon azt mondta az orvos minden rendben, de ránézett az AFP eredményre és megint riogatni kezdett... Ennyi idősen már kellene látni, ha valami gond lenne? Volt másnak is ilyen?
2011. nov. 7. 08:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nekem is pont 0,68 MOM volt az afp!

Lányom makk egészségesen született.

Mivel minden más eredmény nálam is rendben volt, ezért nekem is azt mondták, hogy nyugodjak meg. Nem baj, ha elmegyek genetikára, legalább megnyugszom. Elmentem, ott sem volt semmi gond, és nem is lett később sem!

2011. nov. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el egy magzatvíz vizsgálatra a barátnőmet küldte a rossz afp után a dokija azonnal és minden rendben velük már 1 hós a kicsi.
2011. nov. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nekem a 16. heti AFP 0,69 lett. Le kellett venni mégegyszer. A 18. héten 0,63 lett. Aztán jött a 19. héten az UH, ahol mindent rendben találtak, és lebeszéltek arról, hogy elmenjek genetikai tanácsadásra. Mindezt egy főorvos, akire a saját dokim is felnéz. Úgyhogy én nem mentem genetikára, 23 hetesek vagyunk, és remélem, nem lesz semmi baj!
2011. nov. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, ha nem pontasan a betöltött 16. héten mentél (akár csúsztál 1-2 napot vagy előbb voltál), akkor sem mérvadó az eredmény.
2011. nov. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

De érdekes asszem én vagyok itt a 4. akinek 0.68 lett az eredménye. Engem mondjuk nem riogattak bár volt kombinált tesztem is ami 1:38000-hez lett vagy valahogy így szóval az nagyon jó. Én megmondom őszintén végig paráztam a terhességem emiatt, szörnyű volt de a kislányom persze egészséges mint a makk, már lassan 3 éves. :)

Most kisfiam lesz nála 0,81 lett, hát ez sem valami magas de legalább ez már belefér a határértékekbe. Szerintem ez lehet genetika is, hogy valakinek alacsonyabb vagy magasabb.

Ja, és még valami! Az AFP-t nem a down kór szűrésére találták ki, arra valójában nem alkalmas. Ha alacsony akkor valszeg rosszkor lett levéve (senki sem tudja pontosan mikor fogant a babája de legalábbis nem sokan).

2011. nov. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Voltunk a genetikán. Azt mondta az orvos, hogy nagyon szép kisbabánk van :)És az esély, hogy baj van 0,4% , de ennyi minden terhességnél van.
2011. nov. 21. 09:09
 17/17 anonim ***** válasza:

Remek!!! :)))

Boldog babavárást! :)

2011. nov. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!