Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem szedte rendszeresen a...

Aki nem szedte rendszeresen a magzatvédő vitamint, egészséges babája lett,?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 17:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nekem is magas lett az AFP, aztán UH-n kiderült, hogy nincs baj. Engem is küldtek genetikushoz, felajánlotta az amniocentézist, aztán elmagyarázta, hogy abból se derül ki tutira, hogy van-e nyitott gerinc, az UH a legbiztosabb. Csak azt nem értem, hogy akkor miért erőltetik ilyenkor az amniot. Na mindegy én nem kértem, és úgy néz ki, minden rendben. Sok esetben téves eredményt mutat az AFP, ezért külföldön már nem is alkalmazzák ezt a vizsgálatot, csak mi ugye mindenben le vagyunk maradva. Ne izgulj, az UH-n látszana ha baj lenne.

A vitaminokról: folsavat mindenképp érdemes lett volna szedni a teherbeesés előtt és a terhesség első néhány hetében pont a velőcsőzáródási rendellenességek megelőzése miatt. Az a szöveg meg hogy nagyanyáink se szedtek semmit és mi mégis itt vagyunk elég nagy hülyeség. Meg lehet kérdezni az idősebb generációt, sokkal nagyobb volt a vetélés, halvaszületés, születési rendellenességek aránya, mint most.

21 hkm

2011. nov. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
2. gyerekkel (most fél éves) elkezdtem szedni az Elevitet. Beszedtem 1 dobozzal, megkezdtem a 2-at, amikor meséltem a dokinak (magánrendelésre jártam), hogy mit szedek. Erre azt mondta, 1 doboz bőven elég. Semmi folsavat, sem mást sosem szedtem. A kisfiam 4 kilóval és 54 cm-rel született, egészséges, mint a makk.
2011. nov. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A fiammal hippnatalt ittam, betartva, minden reggel, a lányommal csak sima multivitamint szedtem(centrumot, activalt), és teljesen egészséges baba lett a kicsi, 9hónapos kis örökmozgó már, és nem mellesleg nem voltam rosszul a vitaminoktól, nem úgy mint a terhesvitamintól.
2011. nov. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én az első trimeszterben szedtem a Femibiont.

Utána -orvosi javaslatra- csak Centrumot szedtem. A dokim azt mondta, ugyanaz van abban is, mint a terhes vitaminokban, csak nem olyan drága.

A kislányom pedig egészséges lett, 50 centi és 3 kiló volt.

2011. nov. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én 4 HONAPOSIG A FEMIBIONT SZEDTEM UTÁNA ELEVITRE VÁLLTOTTAM AZT 30 HETESIG SZEDTEM MÁR NEM SZEDEK SEMMIT MOST VAGYOK 34 HETES
2011. nov. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek,
2011. nov. 8. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!