Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha " sok " cukrot eszek,...

Ha " sok " cukrot eszek, /savanyú cukor/ az okozhat cukorbetegséget? 20hetes terhes vagyok

Figyelt kérdés
2008. márc. 20. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát persze hogy okozhat. Mindegy hogy savanyú vagy nem akkor is cukor. Nagyon vigyázz vele.Sok sikertt 35 hetes kismama
2008. márc. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

és a szőlőcukor?

valami édes muszáj, hogy a számban legyen :D

2008. márc. 20. 14:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Vigyázni kell az édessel, de én úgy tudom, hogy más is okozhat problémát, pl. fehér kenyér, tésztafélék stb... Szerintem ha megpróbálod mértékkel enni, nem lesz semmi gond!
2008. márc. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nem attól lesz valaki cukros,hogy sok cukrot eszik.Ha a cukorterheléses vizsgálatod jó volt,akkor nem hiszem,hogy lenne probléma,de azért próbálj meg mértéket tartani.
2008. márc. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy sok cukrot eszel, nem leszel cukros!!! Ha egészséges vagy, a szervezeted megfelelő mennyiségű inzulint termel annak megfelelően, amennyit (és amit) eszel. Úgyhogy emiatt ne aggódj! Ha 20 hetes vagy úgyis hamarosan cukorterhelés lesz, akkor majd kiderül. Ha meg cukros lennél, úgyis muszáj lenne kizárnod nemcsak az édességet, hanem sokminden mást is (én sajnos az vagyok). Viszont ha egészséges vagy is, érdemes lenne kicsit visszafognod magad, ha nem akarsz nagyon elhízni a végére.
2008. márc. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2 hete voltam cukorterheléses vizsgálaton és az eredményem nagyon jó lett 4.2 és 5.3. A védőnőm kérdezte is, hogy hogy csinálom, de nem igazán áll hozzám közel, így kitértem a válasz elől. Itt viszont elmondom, hogy amióta terhes vagyok nagyon édesszájú lettem, igen sok édeséget, sütit... eszek. Az eredményeim mégis jók és 26 hetesen 6 kg híztam.

Szóval, szerintem ez nem a cukroktól függ...

2008. márc. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi, akkor a vizsgálat eredményének ismeretében fogok tovább cukrokat fogyaszani.

az elhízástól nem tartok, még a hízástól se.

42kg.vagyok, sajnos, nem bánnám, ha híznék. de tudom nem fogok.

boldog babavárást mindenkinek

2008. márc. 20. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!