Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik jobb a császár vagy a...

Melyik jobb a császár vagy a sima szülés?

Figyelt kérdés
Gondolom a császár gyorsabb meg a pici feje nem lesz eltorzulva mint mikor hüvelyen jön ki,de nem fáj? Gondolom ott apu vagy rokon nem lehet bent...Én még nem tudom milyenes leszek csak érdekel 24hetes
2011. nov. 14. 10:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, a császár egy hasi nagyműtét, teljesen átvágják az izamiadat, utána 6 hétig nagyon kímélő élemódot kell(ene) folytatni, még a zuhanyozást sem akarták engedni nálunk.

Semmivel sincs kevesebb szövődménye, mint egy hüvelyi szülésnek.

Viszont tény hogy gyorsabb, maga a műtét fájdalommentesebb mint egy 10-12 órás vajúdás, és lent sem "kaszabolnak" össze.

Nekem császár lett végül, így utólag nem bánom, de nem erre készültem az biztos.

2011. nov. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%
..izmaidat....
2011. nov. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem 1 napi vajúdás után császároztak. A baba buksija igen csak csúcsos volt, sokat volt a szülőcsatornában. Utána 1 napig moccani sem tudtam. Hetekig még a járás is fájt, nem beszélve a megszúrt gerincemről, ami frontérzékeny. A belső és a külső varrat szintén az, ha változik az idő, úgy fáj a belső mint az ötpercesek. A műtét borzasztó, ahogy ülsz a műtőasztalon, meztelen, kiszolgáltatva, és várod hogy beadják az érzéstelenítőt... Ami műtét közben történik nem fáj, csak kellemetlen, mert érzed hogy rángatnak belül... Szóval. Én inkább szültem volna természetesen, és viselném a max. 5 centis gátsebet, minthogy ezt mégegyszer átéljem. De egy 4 kilós gyereket nem tudtam sajnos hüvelyi úton megszülni, pedig 1 napon át próbáltam és erőlködtem.
2011. nov. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
2 sima szülés után, ami eléggé megviselt, már nem tudom
2011. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

előz

egyik gyerek 4,4 , másik "csak" 3,95 kilós volt, 36-os fejjel, gonolhatod, hogy nem csak simán kicsusszantak

2011. nov. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%
Simán szültem..megszenvedtem,de a babám feje nem lett csúcsos és még én szülés után pár órával már sétálgattam úgy ahogy tudtam a gátsebemmel addig a szegény császáros csajszi csak feküdt és nyögött.Nem okozott problémát ha le akartam hajolni meg stb. Ha választani lehetne inkább kínlódjak pl 12 órát és utána kb semmi bajom nincs mintsem ne kínlódjak szülésnél,de utána még napokig szenvedek
2011. nov. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előzőekhez. Nekem is császár lett a 12 órás vajúdás vége, rávolt tekeredve a babára a köldökzsinór, mintha hurokban lett volna, ez nem engedte megszületni természetes úton. Borzasztó érzés kiszolgáltatottan ülni a műtőasztalon, várva hogy végre beadják az injekciót a gerincbe és szűnjön a pokoli fájdalom. Valóban egy napig fel se lehet kelni, amikor meg lehet legszivesebben fekve maradnál, mert úgy fáj a seb. Saját magad bajával is foglalkozni kell /alig birsz mozogni/, nemcsak a babával. És ez marad hosszú hetekig, mire normalizálódik a helyzet. Szóval örülök, hogy egészségesen világra segítették a kilányomat,de azért nem ez a természetes útja.
2011. nov. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ennek ellenére másodikat nem merném vállalni sima szüléssel a hegszétválás veszélye miatt.
2011. nov. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
6 ágyas szobában voltam szülés után és beszélgettünk erről a friss élmények alapján és azt mondhatom, hogy mindenki jobban volt a sima szülés után, mint a császár után. Az összes simán szülő nő azt mondta, hogy nem akarna császárt. Az összes császáros pedig, azt mondta, hogy inkább simán szült volna. Lehet, hogy rohadtul fáj, de ez egy természetes folyamat, míg a császár egy beavatkozás. Saját véleményem szerint: 18 órát vajúdtam és az utolsó órában, már megfordult a fejemben, hogy azt mondom, hogy szedjék ki belőlem, de így utólag már azt mondom, hogy bízom benne, hogy nem lesz gond és most a második babámat is simán fájdalomcsillapítás nélkül szülhetem. 21 hetes és 2 éves kisfiúk anyukája
2011. nov. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Nekem szerencsém van a varratokkal, aki nem tudja hogy császárral szültem nem is venné észre a heget, csak az első 2 nap voltak fájdalmaim (mondjuk a 36. héttől csináltam a homeopátiás felkészítést, ittam a málnalevél teát).

Viszont a fiam inszeminációval fogant, ugye császárral született, és bizony még 2 év után is sokszor érzem magam nőként furán, hogy se megfoganni, se szülni nem tudtam természetes úton... Nagyon érdekes.....

2011. nov. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!