Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik jobb a császár vagy a...

Melyik jobb a császár vagy a sima szülés?

Figyelt kérdés
Gondolom a császár gyorsabb meg a pici feje nem lesz eltorzulva mint mikor hüvelyen jön ki,de nem fáj? Gondolom ott apu vagy rokon nem lehet bent...Én még nem tudom milyenes leszek csak érdekel 24hetes
2011. nov. 14. 10:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
72%

Első /utolsó/! Ezzel én is így vagyok, hogy császár után azt éreztem nagyon sokáig, hogy még erre se voltam képes!

A lényeg hogy egészséges gyerekeink vannak, mindegy hogyan, erre gondolj te is! A köldökzsinór hurkos

2011. nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm az elsőt simán a másodikat programozott császárral szülte. Azt mondta a császár neki jobb volt mint a sima
2011. nov. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%

Két gyermekem van, mindkettő természetes úton jött a világra! Az első 3330 g a második3250 g született! Nekem nagyon jó orvosom van (ami nem mellékes egy szülésnél!!), és nagy élmény volt, hogy én hozom világra a gyermekemet, hogy aktívan részt tudtam venni ebben a dologban! Azért az nem olyan, amikor csak úgy kiemelik az anyukából a babát, hogy akkor tessék itt van! Persze mindkét út fájdalmas,és vannak rizikói, de ha nem muszály, szerintem szebb, amikor az anya "világra hozza a gyermekét", mint amikor "kioperálják a pocaklakót"!

Ja! Egyikük sem volt csúcsos fejű! Gyönyörűek voltak, és most is azok!

2011. nov. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
40%

utolsónak:

persze két ekkora súlyú babánál lehet, hogy szép minden

2011. nov. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem 4 kiló volt a kislányom amikor megszületett természetes úton.Szerencsém volt mert még egy órát sem vajúdtam+ fél óra szülés tehát nagyon gyorsan ment minden és első baba.A gátmetszés még fájt jó ideig sajnos de túl vagyok rajta.

Szerintem mindennek van előnye és hátrány is.A lényeg,hogy egészséges legyen a pici.

Hozzám hasonló könnyű szülést és jó egészséget kívánok!

2011. nov. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen élmény volt. és szerintem minden anyának az! Nem azt mondom, hogy nem járt fájdalommal, mert az elsővel 13 ó vajúdtam és 9 öltésem lett (nem tudtam leülni 2 napig, csak féloldalvást produkáltam valami ülésfélét), a másodiknál már csak 5ó volt a vajúdás és 7 öltésem lett! Nem volt kellemes nekem sem, de kibírtam!
2011. nov. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Természetes úton szültem a kisfiamat 3700 grammal,1 napig nagyon fájt a gátseb,de inkább csak ha rajta ültem,úgyhogy feküdtem,kb 2 hétig volt érzékeny,de el tudtam magam látni,és a babát is minden gond nélkül,ellenben a sógornőmmel,akit császároztak,szegénynek nagyon ffájt a sebe,még a tusolásban is segítségre szorult,őt még a kórházi tartózkodás alatt be is gyulladt a sebe,így egy hetet ráhúztak a bentléttel.Most 6 hetes vagyok,é remélem újra simán tudok szülni.9 órát vajúdtam,piszkosul fájt,de megérte,és ennek így kell lennie.
2011. nov. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Egy sima és egy császárom volt.Ha lehetne válogatnia,,kor 100x inkább császárt választanék újból.A sima után még 3 héttel is becsináltam:(

A császár után meg 4 nappal már semmi bajom nem volt.

2011. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 óra vajúdás után császárral szültem. Talán az volt a legrosszabb, hogy utána napokig alig tudtam felkelni, míg más anyukák meg már másnap futkostak. De! Mivel a babámnak ez volt az érdeke, nem bánom. Túl éltem. De csak azért nem vállaltam volna a császárt, mert úgy nem fáj.
2011. nov. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát őszintén én inkább 10 óra vajudás után szültem volna simán, mint császárral, mert így pont a felemelő része maradt ki! Nem tágultam eléggé és ezért császároztak! Jóindulatú ismerőseim pedig még be is szóltak, mert szerintük nekem könnnyű volt és elhagytam magam terhesség alatt és ezért szültem császárral. Hát köszönöm szépen 10 óra vajudás után....!
2011. nov. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!