Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális-e? Mi lehet ez?...

Normális-e? Mi lehet ez? Milyen egy normális terhesség? Milyennek kellene lennie?

Figyelt kérdés

Az előző terhességemnél éreztem, hogy van baba. Végig véreztem, míg el nem vetéltem 22 hetesen. Nagyon szerettük volna.

Most 7 hetes vagyok. Nem mondhatnám, hogy problémamentes, de jobban vagyok, mint az előzőnél, de egyáltalán nem érzem magam annak. Most is fekvésre vagyok ítélve. Örülök a babának, de nagyon félek is, hogy elveszítem, de mégse érzem anyának magam.

Azért van ez mert az előző terhesség szó szerint szar volt? Most meg "minden rendben"? Válaszokat köszönöm!


2011. nov. 19. 12:12
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy amit szeretnék csinálni nem tehetem, mert feküdnöm kell. Nem bírom elviselni, hogy a négy fal közé vagyok zárva és feküdnöm kell.

Egyre jobban depis kezdek lenni. A párom is észrevette, próbál többet velem lenni, de már az sem vidít fel. egyszerűen nincs kedvem semmihez. Imádok főzni, de most nem tudok. Szeretek varrni, de most még a varrógépemhez se tudok leülni. Keresztszemes hímzéssel foglalom le magam, de egy idő után unamas. A tv meg nem köt le egyáltalán. Egyszerüen kivagyok. Van aki meg azt mondja korán próbálkoztunk a babával. De az a z igazság a baba előtt még rosszabb állapotban voltam.

2011. nov. 19. 19:20
 12/29 anonim ***** válasza:
Én is fekvésre vagyok ítélve, szóval tudom milyen nehéz. Csak azzal a különbséggel, hogy én már lassan 31 hetes vagyok így már egyre közelebb a célhoz. Nekem is az a baj, h néha már tök depisnek érzem magam. Nem könnyű, de arra gondolok, hogy a babámért mindent. Egész nap az ágyba vagyok, annyi, hogy kétnaponta összedobok vmi gyors kaját. Tv-zek, netezek, honfoglalózok, keresztrejtvényezek, olvasgatok, cérnával jelölgetem a kisruhákat, mert több helyről is kaptunk és nem akarom összekeverni őket. Szóval így telnek a napjaim. Bár igaz én a terhesség elején nem voltam pihenésre ítélve, de akkor is sokat feküdtem, mert 20. hétig nagyon rosszullétes voltam, ezmiatt korházba is kellett lennem. Most meg megrövidült méhnyakkal fekszem, bár azt mondta az orvos, h pihenjek sokat, de azért nem kell egész nap feküdni. De ezekben a "kritikus" hetekben inkább óvatosabb vagyok. 3 hét múlva lassan nekiállok a kisruháknak, már alig várom. Van egy ismerősőm akinek a 20. hétig kellett feküdnie hematóma miatt, de mostmár felkelhet. Nem volt neki könnyű, de át lehet vészelni. Meglásd neked is hamar elmegy az idő, lehet nem is kell majd végig feküdnöd. Meg lassan itt vannak az ünnepek, szóval tök jó, gonnolom csak úgy elrepül az is majd felettünk. A férjem nekem is nagyon nagy lelki támaszt ad, az a nap fénypontja mikor du. 5kor megjön a munkából, onnantól mindig hamar repül az idő:-)
2011. nov. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Remélem nálatok azért javulni fog a helyzet. az előző terhességem a 22 héten szakadt meg. Én akkor 20-dik hétig feküdtem a 4-dik héttől. De akkor bíztam és reménykedtem. tervezgettünk. Hülye fejjel kisbabacuccokat is vettünk. Na ezeket jól a szekrény mélyére rejtettem, hogy ne is lássam. Elővenni meg nem merem, tervezni meg pláne nem.

Mindenki azt mondja milyen jó a terhesség. Régebben én is azt hittem, de most nyűgnek érzem,mert semmi jó nem történik velem. Április 1 óta meg tényleg padlón vagyok. A pozítív teszt láttán először elkezdtem örülni, de utána mikor megint kiderült, hogy baj van... hát nem örülök egyátalán. Hát ezért nem merek tevezgetni, mert akkor lehet, hogy még ennél is nagyobb baj lesz. Ha pedig elveszítem soha többé nem akarok akkor gyereket. Ilyen áron nem kell. Abból is csak az derülne ki, hogy rosz anya lennék, mert nem tudom megmenteni.

2011. nov. 20. 20:31
 14/29 A kérdező kommentje:

Bárcsak én is tervezgethetnék. De a páromól is azt kapom, hogy ne éljem bele magam, hogy ne kelljen mégegyszer csalódnom. Ráadásul mostmár munkával se tudom majd lekötni magam, mert a munkahelyen leépítés van és nekem is lejár a szerződésem, így én se maradok.

Annyira szeretnék én is babaruhákat nézegetni, meg ilyesmi, de mindeni azt mondja, hogyha eljutunk az utolsó hónapig. Persze akkor is majd ők fogják rendbetenni, ők veszik meg a hiányzó dolgokat, és ez tekjesen lehangol. Tudom jót akarnak, de.. na mindegy.

2011. nov. 20. 20:35
 15/29 anonim ***** válasza:
Ne legyél ennyire lecsüggedve, tényleg minden tök szupi lesz, majd meglátod. Én is azt hittem milyen jó lesz terhenek lenni, jó érzés persze, hogy anya leszek, de mégis annyi aggodalom van az emberben, főleg ha vmi eredmény nem olyan lesz, mint amire várunk. A lényeg a sok pihenés most. És nem a rosszra gondolni, mert minden terhesség más. Az eleje biztos nehezebb lesz, de ahogy telik az idő egyre jobban meg fogsz nyugodni. Nagyon sajnálom amin keresztül mentél, ennél tényleg nincs szörnyűbb dolog a világon, de ez nem azért történt, mert rossz ember lennél, ne hibáztasd magad a történtek miatt. Nagyon jó anya leszel. Amúgy miért kell feküdnöd? Mert írtad az elején, hogy minden rendben van. Óvatosságból?
2011. nov. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Megint elkezdtem vérezni, de szerencsére nem úgy mint az előző terheségnél. És már nem akarom elkiabálni, de megszüntt. Most telik le pénteken a 2 hét, hogy dokinál voltam és újra vissza kell mennem. Drukkolj, hogy minden rendben legyen, és végre mozoghassak. Azért nem merek addig mozogni, mert az az előző terhességnél betartottam mindent és pihentem, mégse maradt meg, és az orvosok akik ott voltak azt mondták, hogy az én hibám. Mostmár tudom, csak hárítottak, mert amiket a fejemhez vágtak nem volt igaz. Tényleg mindent megtettünk.

Egyébként már jobban vagyok, mert apukám eljött meglátogatni, anyu meg kldött át vele ebédet. Nagyon aggódnak értünk. Nekik se akarok csalódást okozni, mert az előző eset aput nagyon megviselte.

2011. nov. 21. 13:20
 17/29 anonim ***** válasza:
Szurkolok, hogy minden rendben legyen és biztos úgy is lesz. Majd írd meg mi volt. Ha azt mondja a dokid, hogy nem kel feküdnöd, akkor méghamarabb elmegy az idő. Mert azért mert volt egy terhességed ami veszélyeztetett volt, nem jelenti azt, hogy ez is az lesz. Nagyon jó, hogy ilyen aranyosak a szüleid és így törődnek veled. Nekem is nagyon nagy erőt ad a családom. Amúgy te melyik városban fogsz szülni?
2011. nov. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

A vérezgetésre kaptál valamit, meg a megtapadásra?

Pl rutaszkorbin a vérezgetésre, és utrogesztánt a megtapadás segítésére?

2011. nov. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Duphastont írt fel a doki.

Sajnos hozzánk Vác van legközelebb, ezért kénytelen vagyok ott szülni, de most legalább magándokihoz járok, és ő nagyon korrekt. Őt fogjuk megfogadni is, mert az sztk-s dokikban nem bízom többet, pedig állítólag köztük is van jó és korrekt, csak ki kell fogni (nekem nem sikerült, pedig egyhez jártam, de a sürgősségire kerültésünk után többet nem láttam sajnos, és még nem fogadtuk meg, pedig akartuk)

2011. nov. 21. 15:11
 20/29 anonim ***** válasza:
Szia! hogy vagy? remélem minden rendben van és már szabad mozognod! Voltatok dokinál, mindent rendben talált?
2011. nov. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!