Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális-e? Mi lehet ez?...

Normális-e? Mi lehet ez? Milyen egy normális terhesség? Milyennek kellene lennie?

Figyelt kérdés

Az előző terhességemnél éreztem, hogy van baba. Végig véreztem, míg el nem vetéltem 22 hetesen. Nagyon szerettük volna.

Most 7 hetes vagyok. Nem mondhatnám, hogy problémamentes, de jobban vagyok, mint az előzőnél, de egyáltalán nem érzem magam annak. Most is fekvésre vagyok ítélve. Örülök a babának, de nagyon félek is, hogy elveszítem, de mégse érzem anyának magam.

Azért van ez mert az előző terhesség szó szerint szar volt? Most meg "minden rendben"? Válaszokat köszönöm!


2011. nov. 19. 12:12
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Múlt héten voltunk. Azt mondta minden rendben. 29mm a petezsák; CRL:12; szívműködés rendben. Akkor 7 hetes terhességet állapított meg. Igen, szerencsére már mozoghatok, mert már eléggé kezdtem depis lenni és úgy gondolni, ahogy a párom gondolja, hogy ne örüljek, mert semmi nem bíztos. Mondjuk még így se, túl kell lennünk a 23 héten és akkor megnyugodhatunk egy kicsit. De szerencsére tényleg más ez a terhesség. A vérzés elmúlt, bár most iszonyatos hányingerem van igy alig alszom, jelenleg probálgatom aamiket itt tanácsoltak (keksz, gyömbér stb.), kezd beválni. A doki szerint jó, hogy van hányingerérzet, mert ez azt jelenti, hogy minden rendben. Furcsa is volt, mert az előző terhességnél csak 2x tapasztalta. Szóval jól vagyunk. Jövő héten megyünk ismét vizsgálatra. :)

Köszönöm az érdeklődést!

2011. dec. 1. 11:18
 22/29 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy ilyen jól vagy. Én a terhességem 20 hetéig iszonyú rosszullétes voltam, semmi nem vált be rá. Még korházba is voltam vészes hányással. Semmit nem tudtam enni. Aggódtam is a baba miatt, hogy jut-e így neki elég táplálék. A doki nem győzte hajtogatni, hogy nyugalom, a baba elveszi ami neki kell és különben is ha van hányingerem az csak nagyon jó jel.
2011. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Szia kismama. Utolsó vagyok. Hogy vagy, hogy viseled a terhességed? Hányadik hétben is vagy? Én már itt tartom a kezemben a két hónapos királykisasszonyomat:-)
2012. márc. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Most léptünk a 24 hétbe. A baba jól van, szépen fejlődik, egyre többet mozog és már apukája is érzi mikor mozog. Szereti, ha énekel neki és simogatja a pocimat, ezt onnan gondolom, mert ha bármelyiket abbahagyja azonnal nagyot rúg. Kis focista lesz a végén :). Szóval jól vagyunk. Voltunk ismét genetikai ultrahangon a magas AFP miatt. Azt mondták minden rendben van, nem kellett magzatvizet venni, csak hamarabbra várjuk az érkezését. Ez azért van mert szív alakú a méhem (születési rendellenesség nálam, nem csodálkozom rajta, mert mindkét testvéremnek is van valami szabad szemmel nem látható rendellenessége), és emiatt kevesebb helye lesz a picinek. Egyébként juli 11 és juli 17-re vagyunk kíírva. Májusba elkezdjük rendbetenni a gyerekszobát és a kis ruhácskáit (anyukám jön segíteni), már nagyon várom. Addig meg kiélvezem, hogy végre mozog és mostmár én is mozoghatok. Eddig 4-5 kg jött fel, nem is sok. Rengeteg vitamint eszek: gyümölcs, zöldség, joghurt, krumpli, és néha sikerül húst is. Szóval próbálok mindent megadni neki. Ma anyukám főzeléket csinál :), nagyon aranyosak, hogy segítenek, már ők is nagyon várják :)

Mindenkinek jó babavárást!

2012. márc. 14. 10:17
 25/29 anonim ***** válasza:
Jó olvasni, hogy ilyen jól vagy te is és a kis magzatod is:-)
2012. márc. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Mostmár 31 hetesek vagyunk. A baba szépen fejlődik, már 2kg. Csücsül a hasamban, kényelmes neki, mert minden vizsgálatnál ilyenm pozban van, hol a méhem jobb, hol a bal felében a kicsi fejével. Sajnos a hely egyre kevesebb neki az én születési rendellenességem miatt, mert szív alakú a méhem mint utólag kiderült. Ha 4 hét alatt nem fordul meg utána már nem bíztos, hogy megtud, és akkor császár lesz. A lényeg az hogy ő jól van. Továbbra is köszönöm a bíztatást :)
2012. máj. 14. 21:30
 27/29 anonim ***** válasza:

De jó! Mostmár max 10 hét és babázni fogsz te is! :-)Meglátod hamar elrepül! Mi lesz a baba neve?

Amúgy még van ideje befordulni! Az én babám meg már az eleje óta fejjel lefele volt:-) Nagyon boldog babavárást a továbbiakban is:-)

2012. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy szép súlya van:-)
2012. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagy kismama? Nem babázol már? Kisfiú vagy kislány?
2012. júl. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!