Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ennyire butaságot írnak a...

Ennyire butaságot írnak a terhességgel foglalkozó oldalak, hogy az összes oldalon írt súlynál jóval nagyobb a babám?

Figyelt kérdés

Akár hol nézem meg az adott hetekre vonatkozó körülbelüli súlyokat, az én babám mindig mindegyiknél 200-400 grammal több.

Tudom én hogy ez csak becslés, meg hogy ez egy átlag, meg sok oldal nem is a magyar átlagot veszi, de akkor is...


Nem létezik egyetlen olyan oldal sem ami a valósághoz viszonylag köze áll?


2011. nov. 20. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, azt hogy ez csak egy becslés, akkor azt is tudod, hogy a babád súlya ténylegesen vagy annyi, vagy nem annyi mint a becslés. Innentől kezdve számomra elég merész következtetés azt levonni, hogy ezeken az oldalakon biztos hülyeségeket írnak.
2011. nov. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Legutóbb például 1x 4D egyszer pedig a saját nőgyógyászom végzett mérést.

Korábbi komplikáció miatt, nagyon fontos viszonylag pontosra becsülnünk a babám súlyát - épp ezért a 4D-n is kértem,hogy fektessenek erre hangsúlyt, a dokimat pedig kérnem sem kellett, magától is a lehető leg alaposabban végezte a mérést.


Ha eyik-másik oldallal egy kb 200grammos eltérés van az még nyilván oké, de azért ahol már közel fél kilónyi eltérés mutatkozik, az furcsa számomra.

2011. nov. 20. 19:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De nem tudják pontosan becsülni, mivel a gép a különböző méretek alapján becsüli a súlyt, átlagos eredményeket véve alapul!

Ha pl. magasabb, mint az átlag, akkor értelemszerűen a súlyát is többre becsüli!

Az én babám hosszú baba, az átlagosnál nagyobb buksival, így mindig 4-500-g-al többre becsülték, még a szülés előtti nap is. Ez csak becslés, nem pontos meghatározás.

2011. nov. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Becslés az csak becslés, nyilván nem tudják a pocakban lemérni pontosan a súlyát, de attól függetlenül igazad van, hogy minden oldalon mást írnak, hogy kb mekkora a baba.

Egyszer azt olvastam, hogy 12-14hetesen 15gramm a baba! Nekem akkor a súlyát a dokim 14hetesen 98grammra tippelte, és már akkor idegbajt kaptam, hogy jézus mekkora lesz a gyerek. Aztán másik oldalon meg azt olvastam, hogy a 15gramm, az egy 6hetes magzat súlya. Na onnantól aztán nem is nézem ezeket a súlybecsléseket, csak a dokit kérdezem, hogy jó-e a méret, kicsi-nagy-átlagos-e?

Szóval nyugi,de ha nálad ez ilyen fontos, akkor az orvosod biztos jól megnézi a babádat, hogy minden oké-e?

Egyébként 2.terhességemnél 3100ra tippelték a babát a születése napján reggel, és kb 6óra mulva mikor megszületett 2600gramm volt. :)

Most kiváncsi leszek ez a baba mekkora lesz a pocakban a végére.

:)

Boldog babavárást neked.

2011. nov. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!

sajnos a csont fajsúlya miatt sem lehet pontos az érték csak becslés, hiszen valamelyik babának sűrűbb a csontösszetétele, valamelyiknek gyengébb, ezt a gépek nem érzékelik! ők csak hossz alapján számolnak...

ezért van a +-500 gramm átlag eltérés!

remélem segítettem ezzel..

2011. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!