Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy telne egy napom másfél...

Hogy telne egy napom másfél éves kislányommal és egy újszülött babóval?

Figyelt kérdés

Most 10 hónapos a kislányom,és kiderült,hogy ismét babát várok. :) Szeretnék segítséget kérni a hasonló helyzetben lévő anyukáktól,hogy mi hogyan kivitelezhető,mert sokat leszek teljesen egyedül velük egész nap,ébredéstől lefekvésig.Egyenlőre elképzelésem sincs hogyan osztom be az időm,hogyan oldom meg a napi feladatokat evés-szoptatás,altatás,fürdetés és séta.....

Csakis abban bízom,hogy szerencsésebb leszek mint a kislányommal,hiszen gyakorlatilag az első három hónapot ő végig bömbölte és karban volt egész nap illetve alig aludt napközben.Persze zombi üzemmódra készülök inkább,és csak remélem,hogy szerencsésen alakul majd minden.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 24. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
off: én is kíváncsian várom a válaszokat:)
2011. nov. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nehezen! Általában a tesók féltékenyek a kistesóra főleg az elején és mindig akkor kell nekik valami mikor szoptatsz, vagy a picivel kel foglalkoznod, de majd elmúlik vagyis inkább úgy írom, kialakul, mikor már kialakítod magadnak a napi programot és a nagyobbik gyerek is hozzászokik, de a nehézség meghozza a gyümölcsét, mert kis korkülönbség van kettőjük között és így nagyon jól eljátszanak majd
2011. nov. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia nem kell pánikolnod! :-D


Amikor én a kicsi fiamat szültem a lányom másfél éves volt,és én is reggeltől estig nagyrészben egyedül voltam vagyok velük,mondjuk a leányzóm most már ovis.:-)


Az első egy-két héten biztosan előfog fordulni veled is amikor úgy érzed a feje tetejére állt a lakás,szalad a konyha,a szennyes, a vasalatlan.

Ne foglalkozz vele,megvár.:-)

Neked és a babócádnak is kell legalább egy hét,mire beáll minden a helyére,szoptatási idő,alvási idő.

Tanácsaim a következőek:mindig készülj előre a szoptatáshoz,pici lányodnak kapcsold be a kedvenc meséjét,készits elé valami fincsi rágnivalót,nálam a pufi ment ezerrel,kis pohárba innivalót,lapot ceruzát ha szeret rajzolni,és máris kicsit le tudod foglalni.ha ez nem megy,engedd oda magatokhoz,nálam ez is előfordult sokszor,ültesd oda,magyarázd el neki mi történik,hagyd hogy közben simogathassa a baba fejét.Ez is beválik.


Mondtad hogy siros baba volt a kislányod,általában a következő gyerek mindig nyugodtabb baba az elsőnél,nálunk a harmadik már kis angyal volt,a hangját sem lehetett hallani,úgy kellett néha megcsipkedni,hogy hallhassuk hogyan sir.


Ha nem muszály ne tartogasd mert azt a nagyobbik sem fogja szivlelni,lehet hogy egszer kétszer hagyni kell kicsit sirni,és majd szépen megszokja hogy nem lesz állandóan tutujgatva.Ne feledd az első hetekben csak rajtad áll,hogy milyen babát szeretnél,nyugodt csendeset,vagy bömbölő kis sárkányt.Ez csak tőled függ.


Csinálj napirendet,és ezt ne szószerint értsd,nem kell falra vagy papirra kiirni,hány óra hány perckor éppen mit kell csinálni.

Oszd be az időt,mikor a pici szopott és elvileg utána szundit,akkor csináld a házimunkát,ha kell részletekbe,de csak igy fog menni.Szoktasd rá a picit arra,hogy napközben melyik az ő játékideje az anyával,például legyen délelőtt 11 óra,és akkor foglalkozz játsz a picivel,közbe próbáld bevonni a nagyobbat is,hogy ő is örüljön a babának.utána etetés alvás.gondolom nagylányod délben alszik,ha őt lefektetted,akkor jöhet a főzés,kész nem kell mást csinálnod,hiszen a pici is ott van közben.Amikor nagylányod felkel,neki is csinálj egy csak anyával játszunk ketten időt,ezt mondjuk tedd délutánra.És persze közben a lakás,egyéb teendők,de mondom ezeket lehet részletekbe,figyelj a folyamatos rendre,elmosogatásra,és akkor mindig könnyebb lesz,és gyorsan letudod a takaritást.Muszály különben eluszol az árral.

Nem tudom mennyi jött le abból amit mondani akartam,de a lényeg az időbeosztáson van,hogy rendszerezz a dolgoknak az idejét,és igy próbáld rá szoktatni a gyerkőceidet,mindennek legyen meg a nem teljesen pontos de körülbelüli ideje,pl a fürdetés is,mindig egy idetájban legyen,ezt megszokja a pici,utána már ne játsz vele,csak felöltöztetés,etetés,és rakd le szépen aludni.Ezt is megtanulja és nyugodtan fog aludni éjszaka,és előbb fogja végig aludni az éjszakákat is,és te is többet pihenhetsz.ha éjszaka felkel akkor is csak a kellő dolgokat tedd a babával,félhomályban tisztába rakás,etetés,büfiztetés,és lerakás.kész.

Meglátod belejössz,és nagyon ügyes leszel!


Nagyon sok sikert,boldogságot,és egészséget kivánok Nektek!

2011. nov. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!Főképp az utolsó komment írójának a részletes,hasznos tanácsokat!Így leírva nem is tűnik olyan vészesnek. :D
2011. dec. 3. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!