Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes újszülött kisfiam...

2 hetes újszülött kisfiam esténként kétségbeesetten sír kb. másfél óráig. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2 hetes újszülött kisfiam 3 napja az esti fürdés-etetés után elpilled, majd kb.10 perc múlva "örjöngeni"kezd. Rázza a fejét, szinte sikoltozik, megmerevíti az egész testét. Vígasztalhatatlan. Ez kb.22:00-23:30-ig tart, van mikor picivel hosszabb ideig. Mindent próbálunk a férjemmel. Magunkhoz öleljük bebugyolálva, ringatjuk, puszilgatjuk, énekelünk neki, dédelgetjük, babusgatjuk, kedves szavakat súgunk. Éhes nem lehet, mert a poci teli van. Pelus tiszta. Nincs zavaró zaj, sem erős fény. Ismerős szerint annyi infó éri nap közben, hogy ilyenkor jön ki rajta. Hogy tudok segíteni neki?
2011. ápr. 28. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Inkább kólikagyanús a dolog.

Próbáld meg a hasa bal oldalát fentről lefelé masszírozni, és a térdeit a hasa felé nyomni utána. Pukizik, sokat rotyog? Akkor szélgörcs. Vegyél szélcsövet, patikában kapsz. Vékonyabb felét krémmel bekenni, popsiba fel, és addig mozgatni amíg szuszog.

2011. ápr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fáj a hasa!!!Adj neki espumisan cseppet!Nálunk ugyanez volt...
2011. ápr. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

kb.6 hetes korig tényleg van olyan, hogy a napi benyomások, feszültség így jön ki. nem tudja másképp feloldani.

amiket írtál szerintem jók, én folytatnám az éneklést, ringatást.

illetve az esti fürdetés-szoptatást próbálnám minél halkabbra, békésebbre venni. hangulatvilágítás, levendula illat...

2011. ápr. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én is a hasfájásra tippelnék! Nem nagyon lehet vele mit csinálni ha trükkök (torna, masszírozás, Espumizán...) sem segítenek, csakis a sok sok türelem! El fog múlni!
2011. ápr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az én kislányom ezt 3 hóig csinálta, nem lehetett megvigasztalni, ha kivettem jobban sírt. mint utólag kiderült nem tudott elaludni, valahogy nem találta a helyét, ma már gyönyörűen alszik egyedül, de picit a hasa is fájt (MAM cumisüveg és gripe water vállt be)
2011. ápr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: ja és hamarabb fektettem le, így nem fáradt ki annyira hogy túllendüljön a holt ponton.
2011. ápr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én még csak kismama vagyok, de a minap hallottam, az egyik babánál csak az angol víz vált be. Nem tudom, mi ez, mindjárt utána is nézek...
2011. ápr. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, amit egy előző válaszoló írt: grape water az angol víz :)


De találtam egy hasznos kis oldalt:


[link]

2011. ápr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
gripe water
2011. ápr. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az első napokban míg be indult a bélműködése hasfájásra gyanakodtunk, mert mindig szopi után keservesen sírt de a védőnő és az orvos szerint ilyen pici babáknak még nem fáj a hasuk.Mindegy, a patikus tanácsára már 1 üveg Inacol benne van.kb.1 hete már nem adjuk neki, mert rengeteg kakija van, naponta többször, rotyog rendese, pukizik is, jaj de büdit.o)Csak az esti lefekvés után van gond.Már 9-kor fürdetünk, fokozatosan hozzuk elöbbre.Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 29. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!