Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire nehéz két gyermekkel,...

Mennyire nehéz két gyermekkel, ha az egyik másfél éves, a másik meg újszülött?

Figyelt kérdés
2008. dec. 1. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak gondolj bele biztos nagyon nehéz.Két pelenkás,kettőt etetni,két nyűgös beteg gyerek.Nehéz akkor is ha a nagyobb már idősebb.De ennek ellenére sokan megbirkóznak vele,és azt mondják,hogy jobb így mert egyszerre nőlnek!Hogy hogyan birkózik meg vele az szerintem az Anyuka kitartásától,és talpraesettségétől függ.
2008. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet leírni,mert minden gyerek más és minden szülő is más van aki talpraesettebb és egy problémásabb gyerekre is azt mondja,hogy könnyű vele van aki meg a könnyű,nyugodt gyerekre is azt mondja,hogy nehéz vele!

Szerintem ezt mindenki maga tudja csak megtapasztalni akkor amikor már bent van abban a helyzetben,de szerintem,ha egy ember szereti a gyermekét akkor bármilyen akadályt le tud győzni,az biztos,hogy néha nehéz lesz,akinek nincsen segítsége az biztos nem azt mondja,hogy könnyű,de ahogy az első gyermekedet tiszteségben,szeretetben fel tudtad nevelni úgy a másikat is fel fogod tudni,csak nagyon sok türelemre,megértésre és néha kompromisszumra lesz majd szükséged,és szerintem majd a legfontosabbat próbáld meg nem elfelejteni azt,hogy a 2 gyereked anya,szerető feleség és háziasszony mellett NŐ is maradsz és néha szentelj majd pár órát csak magadra amikor a nehéz napok után kicsit feltöltődsz!

Én minden egyes gyermeket Csodának tartok,mert ha belegondolok,hogy hány ember szenved mert nem lehet saját gyereke vagy évekig kel próbálkozniuk,hogy sikerüljön van aki meg brutális módon kukákba dobja a gyermekét,engem ez a dolog mélyebben érint mert amint már írtam érzelgős vagyok és sajnos a családban is bent van az,hogy szegény húgoméknak sehogyan sem sikerül egy kisbaba!

ezért én örülök,hogy elmondhatom magamról,hogy van egy gyönyörű szép,okos 2 éves kisfiam és most megint 4 hónapos kismama vagyok!

Hu,kicsit hosszúra sikeredet,de te feltettél egy olyan kérdést amit nem hiszem,hogy egy ilyen érzelgős ember mint én 1-2 mondattal meg tudott volna válaszolni.


Gratulálok a babádhoz,és nagyon sok boldog,örömteljes napokat kívánok nektek!

2008. dec. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
gyerekeim között 22 hó a különbség. nagyon nehéz, még akkor is, ha végtelen a különbség. sok a segítség, de nem mondhatom nyugodtnak a gyerekeimet. mindig nagy a ricsaj, sokszor kimerülök és sírok, de át kell vészelni, nem tervezett volt a 2. mégsem bánom, mert imádják egymást, sokat játszanak és gyorsan tanulnak egymástól. a kissebb épp ma 10 hós. segítség nélkül nehéz lenne, de akko is vállaltam volna, ha nem lennének a segítő nagyszülők.
2008. dec. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak nem terhes vagy? Az én kisfiam 9 hós és lehet terhes vagyok (nem tervezett). Én is aggódom ez miatt. Ha hasonló cípőben jársz beszélhetnénk!

kunadrienn@freemail.hu

2008. dec. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! A kisfiam hat és fél hónapos. Nem vagyok várandós, de a férjem már nagyon szeretné a kistesót, és én is vágyom rá valahol, csak félek...nem vagyok egy stramm, belevaló nő, sokszor vagyok beteg és érzelgős is...viszont klassz, ha a gyerekek együtt tudnak játszani...olvastam olyan anyukáról, akinek 4 év alatt született 5 gyermeke, és vigyorog, kiegyensúlyozott...HOGYAN???
2008. dec. 1. 13:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát remélem, hogy túl lehet élni, mert a kisfiam 10 hónapos és én pedig 28 hetes terhes :-) Terveztük, és már nincs visszaút. Tudom, hogy nem lesz egyszerű, mert elég ideges és türelmetlen típus vagyok, de kénytelen leszek megoldani a dolgot. Segítségem nincs, mert a párom egész nap távol van, a szülei nem élnek, az én szüleim pedig igyekeznek távol tartani magukat tőlem. A kisfiam gyakorlatilag nem is ismeri őket :-( Biztos nem könnyű, de ha benne van az ember egészen biztosan megoldja, mert mást nem tehet :-)
2008. dec. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!