Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nekem a dokim minden alkalomma...

Nekem a dokim minden alkalommal megvizsgálja a méhszájamat. Barátnőmnek az orvosa mindössze egyszer nézte. De miért?

Figyelt kérdés
Azért tapogatja meg ugyebár minden alaklommal, hogy érezze nincs-e felpuhulva. Hogy van az, hogy egyes orvosok ezt nem nézik? Barátnőm azt mondta, hogy feleslegesen nem is szabad. Én ezzel nem értek egyet. Fontos tisztában lenni az állapotával és a doki ezt csak tapintás útján tudja megmondani, nemde? Nálatok hogy van?
2009. máj. 12. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Nekem sem szokta tapintani, de minden UH-kor megnézi, s mondja, h a méhszáj teljesen zárt, minden rendben. Nekem köv. alkalomra mondta, hogy akkor tüzetesen átvizsgál megint. Gondolom akkor már tapintani is fog, mint 12 hetesen.

20 hetes pocis

2009. máj. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is minden alkalommal megnézi.Nem tudom miért csak egyszer nézte meg nemki.Nekem még a kiskönyvembe is bele szokta írni, hogy milyen.
2009. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Az én dokim egyszer vizsgálta , a hüvelykenet vételnél. Én nekem ez így a "normális". Én nem akarok most zászlóvivő lenni a "jobb azt békén hagyni" történetben ; de sok kismami számol be utána lévő vérezgetésekről, meg barnázgatásokról...ami ha nem is káros talán , elég kellemetlen tud lenni...Elméletileg uh-n látszik a méhszáj állapota , illetve bizonyos indokokkal szoktak jobban vizsgálódni "odalent". (pl, veszélyeztetett terheség , kinyílt méhszáj...stb.)


38 hetes kismami

2009. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos nem minden orvos nézi,pedig kellene.Uh-on nem mindig látszik hogy kinyilt a méhszáj,éspedig ha igy van azt fontos tudni.Engem minden alkalommal megvizsgál,igy én is nyugottabb vagyok.Mivel az orvosomnak nincs uh gépe igy állapitja meg a baba fekvését is.30 hetes km
2009. máj. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
nekem egyszer nézte,40 hetesen. egy brátnőm keményedett,őt sűrűbben nézte.küföldön,pl angliában abszolút nem csinálnak belső vizsgálatot,csak ha orvosilag indokolt.
2009. máj. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is csak Uh-s vizsgálatot szokott csinálni, mikor bemegyek mindig megkérdezi, hogy nincs e valami panaszom, és ha van (egyszer fordult elő, kicsit több folyás) akkor megvizsgál hüvelyi úton is. Gondolom csak úgy minden tünet nélkül nem kezd el nyilni a méhszáj, azért valami jele csak van.
2009. máj. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Nekem nincs orvosom, sztk-ba járok. 6 hetesen látott utoljára a doki, azóta nem vizsgáltak, és a védőnő is azt mondta, hogy ha nincs panaszom, akkor nem is kell megvizsgálnia. Ultrahangon látják azt is.

20 hetes kismama

2009. máj. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
16:19-es.Hidd el nem érzed ha kinyilik a méhszáj.Tapasztalat....
2009. máj. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Nekem a védőnő mondta, nem jó, ha minden alkalommal nézegeti a doki a méhszájat.
2009. máj. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a jo ha a doki megnezi,abbol semmi problema nem adodik estleg kellemetlen viszont ha nem veszi eszre hogy fel van puhulva a mehszajad amit ugye az echo nem lat az mar eleg gazos,mert 2-2 es fel ujasra ugy kitagulsz hogy eszre sem veszed.
2009. máj. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!