Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Reggel fél 6-kor begörcsölt a...

Reggel fél 6-kor begörcsölt a vádlim. Szedek magnéziumot, lehet, hogy kevés?

Figyelt kérdés
Napi 3x 250 g magnéziumot mondott a doki, szedem is rendesen. Nem értem, lehet, hogy kevés a dózis? Másnak is volt ilyen mellette? 24. hetet kezdtem.
2009. máj. 13. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kálcium, magnéziumot együtt szedd dokim szerint így hatásosabb, nem hiszem, hogy 750g magnézium kevés lenne.

Ajánlanám a Magne B6-ot,nekem bevált, mikor ilyen problémáim voltak.

Jobbulást.

2009. máj. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én fél 5-kor ébredtem ugyanerre:)))! Általában magnéziumhiány okozza, de lehet kálciumhiány is a háttérben. Nekem szerencsére csak nagyon ritkán görcsöl be, de ha nálad sűrűn előfordul, beszélj az orvossal! 31h
2009. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 32 hetes múltam és nekem is rendszeresen begörcsöl reggel a vádlim, de én azt hallottam, hogy kalciumot kell rá szedni.

Amúgy én MagneB6-ból napi kettőt szedek, 500mg-os Béres kalciumból napi egyet, plusz sok tejterméket is eszek. És még ezek mellett is előfordul hajnalban, de már tudom kezelni, még félálomban is felfelé feszítem a lábfejemet akkor nem jut el arra a szintre, hogy ne bírjak megmozdulni.

Szerintem teljesen mindegy mennyit szedünk ezekből a vitaminokból, akkor is elő fog fordulni, míg meg nem szülünk:-) (Ja és lehet utána is...)

Minden jót!

Kellemes babavárást!

2009. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat... igen, kálciumot csak kb 2 naponta szoktam beszedni, 500 mg-ot, tegnap pont nem szedtem. Hát, megpróbálom kifaggatni a dokimat, de a napnak ennek a szakában elég nehéz elérni, ilyenkor szokott műteni. Elég sok tejterméket szoktam enni ezért eszembe sem jutott, hogy a kálcium kevés lenne. :-(
2009. máj. 13. 10:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Van erre egy homeos bogyó is, kipróbálhatod hátha segít:

Cuprum metallicum 9 ch. 1*5 golyó

2009. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, azt mondta, szedjem naponta a kálciumot, esetleg kisebb adagot, 300-400 mg-ot. A magnézium vszinű elég. Most olvastam, hogy kálcium magnézium mellett nehezebben szívódik fel.
2009. máj. 13. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!