Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Petevezeték elkötés mint...

Petevezeték elkötés mint fogamzásgátlás?

Figyelt kérdés
39 éves vagyok ,negyedik babámat várom,szivemszerint még szülnék többet is de az eszem azt mondja már nem lehet.Arra gondoltam hogy elköttetem magam de félek tőle mert olyan véglegesnek hangzik,persze tudom hogy az is de már úgy sem szülhetek többet.Ti mit tennétek a helyemben?Esetleg valakinek van tapasztalata?
2011. nov. 28. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Én úgy gondolom, hogy már a korodból kifolyólag sem lenne jó még szülni pár év múlva, meg gondolom 4 gyereket elég felnevelni aztán útnak indítani az életben. Én megcsináltatnám. És ha jól tudom, szülés után mindjárt meg is csinálják ha kéred.
2011. nov. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37 éves voltam nyáron.És most vagyok 37 hetes terhes.Programozott császárom lesz,és én elköttettem magam.Én is szeretem a gyerekeket, de azért nem szülnék többet.A korom miatt sem és az anyagiak is.Örülök,hogy eddig nem volt gond és remélem nem is lesz.Igen végleges ez bennem is felmerült,de tudom azt,hogy így jó lesz.eddig spirálom volt már nem szeretnék azt.Van egy miomám ami szerintem a spirál miatt is lehet,dokim azt mondja nem.Én maradok az elkötésnél.
2011. nov. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En azt javaslom, hogy csak akkor kottesd el magad, ha 100 szazalekosan biztos vagy abban, hogy mar nem akarsz gyermeket es a ferjed sem. Ha meg ezt nem dontotted el magadban teljesen, ha meg 5% eselyt is latsz arra, hogy 1-2 ev mulva meggondolod magad, akkor ne csinaltasd meg. Mert az oszton eros, banni fogod, illetve a helyreallito mutet sem olcso, illetve a lombik. (Mert vegulis igy megoldhato az ujabb baba.)

En azert javaslom ezt, mert mi itt hiaba mondjuk azt, hogy 39 evesen negy gyermek utan mar kottesd el magad, en nem a te eletedet elem, nem engem fog gyotorni a tudat 1-2 ev mulva, hogy talan megsem kellett volna, hanem teged.

Epp ezert mondom, hogy en ilyet csak akkor vallalnek be, ha teljesen biztos lennek onmagamban.

(Es meg ez sem jelent semmit, nekem is van ismerosom, aki 36 evesen 3 gyermek utan megcsinaltatta, de egy ev alatt tonkrement a mar addig is haldoklo hazassaga, sot, jott is uj ferfi az eleteben es olyan nagy lett a szerelem, hogy az elkotes utan 2 evvel elkezdtek azon dolgozni, hogy lehessen kozos gyerek. Nem allnak rosszul anyagilag, de mondta, hogy rengeteg penzbe es idobe kerult, amig megszulethetett az elso kozos gyermek. Es most, masfel evvel kesobb csinaljak elolrol az egeszet, mert szeretnenk meg egy kozoset is. (Az elso hazassagabol a harom nagyobb gyerek is veluk el, jol elnek, szereti az uj ferj is oket, minden rendben van, de ok mar 13, 16, 18 evesek, szoval nagyok, igy meg egy picit szeretnenek.)

2011. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!