Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális ha terhesen pukizok?...

Normális ha terhesen pukizok? Elötte sosem volt ilyen

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Ezzel szerintem a kismamák 90%-a így van. :)
2011. dec. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de ugye ez csak a terhesség alatt van?szülés után elmúlik?
2011. dec. 2. 14:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az előző terhességem olyan volt, mint egy 10 hónapos non-stop babvacsora, kb. szülés után 5-6 héttel múlt el. Most várom a másodikat, még az elején tartok, de már kezdődik megint. Szóval teljesen normális. A puffadás egy általános mellékhatás.
2011. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én végig pukiztam az előző terhességemet, a végére kezdtem megszokni. :)

Most is babát várok, de egyelőre csak állandó böfögés kínoz, a pukik nem jönnek (de ez rosszabb).

10 hetes kismama

2011. dec. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Anikó1985 ***** válasza:
Nálam a puki és böfi is van, de mind kettő nagyon jól tud esni néha :)
2011. dec. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nekem a büfi az eddig is állandó volt. :-) Köszönöm a válaszokat és a nyugtatásokat!
2011. dec. 2. 15:57
 7/10 anonim ***** válasza:

"Az egyik legfőbb oka a panasznak a terhességhez alapvetően szükséges progeszteron nevű hormon. A hormon hatásai közé tartozik ugyanis, hogy a testben a simaizomzatot lazítja, relaxálja, köztük a bélrendszer simaizomzatát is. Emiatt az emésztési folyamatok is változnak, az étel tovább időzik a vékony- és vastagbelekben, így gyakoribb lesz a gázképződés, a puffadás, a székrekedés.

A rossz hír, hogy a terhesség növekedése során a növekvő méh a bélrendszer helyzetét is megváltoztatja, így a motilitás tovább csökken, a táplálék továbbítása még lassabb lesz, így sajnos a panaszok is fokozódnak."

2011. dec. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy normális:)) még terhesség nélkül is az, ilyenkor meg főleg:) Mivel kiizzadni nem tudjuk, ki kell jönnie valahol..most terhesen én is szelesebb vagyok, a párom mondta is, hogy emberes néha amit művelek és nagyon büszke rám:)))))))))))
2011. dec. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, ezek mind normálisak. De azt is figyelembe kell venni, hogy bizonyos táplálékoknak puffasztó hatásuk van pl a hüvelyesek, káposzta, karaláb...de érdemes utánnanézni.
2011. dec. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előtte sose pukiztál? Hát emberből vagy te ? :) Vagyis élőlényből? Mert még a kutyám is szokott pukizni. :)
2012. máj. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!