Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes vagyok, és az AFP...

18 hetes vagyok, és az AFP alacsony lett. (0,65 ) Megismételték és szintén alacsony lett. Most elküldtek genetikai vizsgálatra. Ott mi lesz? Volt hasonló problémátok?

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Én magzatvízvételen voltam 2 napja, de nekem nem az afp miatt, hanem a genetikai vérvételen lett eltérő az eredmény az Istengegyi klinikán.Az afp jövőhéten lesz meg. Hány éves vagy? Mert lehet neked is amniocentézist fognak javasolni.
2009. máj. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elbeszélgetnek, kikérdeznek minden családi betegségről, aztán elküldenem uh-ra. Lehet, hogy nem mindenhol ez a sorrend. Az uh lelettel visszahívnak a genetikára és elmondják, hogy mit gondolnak. Ha bármi eltérést találnak, akkor valószínű ajánlani fogják a magzatvíz-vételt.

Nálam így volt három éve, a Női I-esen. Azóta lehet, hogy ott is voltak változások. Sokat kell várni, úgy hallottam, ebben sajnos nincs változás.

2009. máj. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem az Uh-n minden rendben volt, csak a vér eredmény volt eltérő. A Mávban Dr. Hajdú Krisztina csinálta az amniot. Nem kérdezett semmit a családi betegségekről, mert pl a Down kór sem örökletes. Rám bízta a döntést, és én az amniot választottam. 12re kellett mennünk, és 3kor már itthon feküdtem.
2009. máj. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálam lehet, hogy azért kérdezték, mert az uh eredmény lett rossz, két cisztát találtak a koponyájában, majdnem 1 cm-eseket és mindkét veséjében pyelontágulatot. Így gondolom bármilyen betegség előtérbe került.

2. válaszoló

2009. máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!Én pont ma voltam a Baross utcai női klinikán.Engem azért küldtek mert a pici húgy hólyagja nem ürült rendessen.De szerencsére minden rendben van.Elösszőr behíhtak,felvették az adataimat.Aztán átmentem az ultrahangra.onnan vissza a genetikai tanácsadóba.Beszélgettünk és kérdezett csomó mindent.de nekem szerencsére nem kell többet mennem mert genetikai eltérés nem láttak.Sok sikert és írj nyugottan.


u.i:Én is itt kérdeztem meg tapasztaltabb mamikat.és szóltak előrre hogy sokat kell várni és az aszisztensek borzasztó modortalanok itt.ezt csak megerősíteni tudom.

2009. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is alacsony volt az AFP-m és a HCG meg magas lett. Az UH rendben volt. Elküldött az orvosom a genetikára, ott is csináltak UH-ot, felvették az anamnézist és csináltak egy kockázat megállapítást egy programmal. Aztán felajánlották a méhlepény byopsia lehetőségét. Akkor én már 20 hetes voltam, mert az AFP eredményemet késve kaptam meg (elkeveredett a lelet) és szorított az idő.

Belementem a vizsgálatba, mert nem akartam végig idegeskedni a terhességem hátralévő részét.

Mivel UH kontroll mellett végzik a byopsiát, nem sérülhet a magzat, persze kockázattal jár a vizsgálat hiszen megszúrnak. De ha betartja a kismama az orvos utasításait, akkor tényleg csak ritkán fordul elő szövődmény.

2009. máj. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Első válaszolónak: 32 éves vagyok. Sőt az apuka vérzékeny beteg. Igaz az ő kezelőorvosa azt mondta hogy nem örökölheti a babánk.
2009. máj. 15. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!