Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák/Kismamák! Mit csinálta...

Anyukák/Kismamák! Mit csináltatok/csináltok várandósságotok alatt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy vannak olyan esetek, mikor y hónapig dolgoznak a kismamák. De utána ki mivel foglalja el magát otthon? Gondolok itt olyanokra, hogy van, aki köt valamit (pl. kisruhát), varr vagy olvas...stb. Kíváncsi vagyok, ki mivel foglalja/foglalta el magát.

Köszönöm szépen a válaszokat!


2011. dec. 4. 18:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%
második hónaptól itthon voltam és szinte mindennap főztem valami különleges kaját és sütöttem sütit engem csak a főzés és a sütés köt le
2011. dec. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
34. hétig dolgoztam. Utána jött a festő, hogy kifesse a babaszobát. Ja, és hetente kb. kétszer-háromszor kellett mennem valamilyen vizsgálatokra, 30 km-re volt tőlünk a kórház. Főztem, babaszobát rendeztem, ilyesmit. 41. héten született a babám.
2011. dec. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

Én kb. 8 hónapot töltöttem itthon, ahogy kiderült, hogy terhes vagyok, mivel a munkaköröm tiltólistán van terhesség alatt.

Mit csináltam?! Első 16. hétig alig keltem ki az ágyból. Ha esetleg sikerült is, akkor rohantam a wc-re, mert jött ki minden egyből. Elmentem vizsgálatokra, vérvételre, védőnőhöz. Sokat pihentem és aludtam. Nagyon fáradékony voltam.

Mikor letelt a hányós időszakom, akkor pedig elmentem körbenézni a bababoltokban (nálunk összesen 5 van a Brendonnal együtt), tehát kb. az árakra emlékeztem és fel is írtam őket. Érdeklődtem a bútorok és minden más iránt. Volt, amit meg is vettem. Ilyen kisebb dolgokat pl. körömvágó, 1-2 db 52-es ruci, első pelenka csomag, törlőkendő, vatta, kis kesztyű, kórházba sapka, légzésfigyelő, stb..

Szép apránként mindent felvásároltam és megrendeltem. Teltek a hónapok, közben elutaztunk külföldre márciusban 'nyaralni'. Járkáltam a vizsgálatokra, stb..

Utolsó hónapban megjött minden bútor. Összeraktuk párommal, majd apósom is besegített. Utolsó héten pedig a babakocsi és a tartozékai is megjöttek.

Amúgy én szeretek kreatívoskodni, így csináltam ilyet is a lányunk falára, ami nagyon bejött/bejön neki: [link]


Sok mindent lehet találni a neten, amivel feltudod dobni a szobáját egész olcsó költségek között. Nekem ez pl. összesen 600 HUF-ba került, ami a ragasztó volt. A többi volt itthon.

2011. dec. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%

Én onnantól hogy megfogant itthon vagyok, mert sajna munkanélküli lettem.

Nekem sosem volt problémám azzal, hogy mivel töltsem el az időmet.

Egyrészt ugye rendben kell tartani a lakást (takarítás, mosás, mosogatás) meg persze bevásárlás, mosás, vasalás, hivatalos ügyek intézése.

Másrészt ugye dokihoz is el kell menni, meg vérvétel, ilyesmik.

Én ezeket mindig szétosztom 5 napra, a hétköznapokra, általában hétfőn mosás, akkor kedden vasalás, stb. Így minden napra jut valami tennivaló.

E mellett pedig van hogy olvasok, tévézek, terveztem nyaralást, most karácsonyt/szilvesztert, netezek, a lakásban apró-cseprő dolgokat megcsinálok, amit eddig sem tettem, és ezután sem fogok, pl.: rendet tettem az irataink között, szelektáltam a ruhák között.

Ha meg olyan napom van, akkor egész nap csak pihenek, vagy sétálok, csavargok a városban, barátnőzök.

Hétvége meg a páromé, amikor nincs semmi tennivalónk, nincs házimunka, nem kell főzni, vásárolni, stb.

Nekünk azért volt egy jó kis lakás átalakítás is, na az előtt kb 2 hétig pakolgattam, meg utána is volt 2 hét mire minden a helyére került.

Mostanság meg már ruhákat vásárolgattam, meg baba cuccokat, kinéztem netről mit honnan vegyünk majd meg.

Én így szinte sosem unatkozom, mindent totál nyugisan csinálok meg, mert ráér. Bár van amikor semmihez sincs kedvem, na akkor szoktam unatkozni, de szerencsére ez ritka!


28 hkm

2011. dec. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%
31-ik hétig lovaztam ( futószáraztam, oktattam ), kutyát sétáltattam, füvet nyírtam, gereblyéztem, fát vágtam, főztem , mostam, takarítottam...Párom sajna pék így nem tudott segíteni...Most a szükséges dolgokat csinálom - festünk, babaszobát rendezünk -. 34+1hkm
2011. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%
37. Hetig dolgoztam, mellette a szokasos hazimunka, fozes,stb. Az utolso 3 hetben Karacsony, Szilveszter volt. Erre foztem, takaritottam. Es ekkor vasaroltunk meg mindent a gyereknek + orvos, vedono + pihenes is belefert. 7. Honap vegeig sportoltam is, az volt a kikapcsolodas munka mellett.
2011. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

37 hetes vagyok! És a 33. héttől nem dolgozom. Illetve mégis, mert saját vállalkozásom van és a mai napig be kell járnom minden nap egy kicsit!:) Ez mellett itt van a még a háztartás, szóval sokat nem unatkozom. Most ugye már készülődöm a karácsonyra. Úgy néz ki addigra meg lesz baba, szóval nekem a héten minden rendbe kell vágnom. Ajándékok, csomagolás, stb. Meg ugye most már hetente fájásmérés van.

Hála Istennek sokat nem tudok unatkozni!:)

2011. dec. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
20.hétig dolgoztam, most vagyok 26.hetes.Elővettem az asztali naptárat és beosztottam magam:) egyik nap dió pucolás, következőn szekrényrendezés, rendbe raktam a lomos fiókokat, kipakoltam a konyhaszekrény átrendeztem , átmostam benne mindent, recepteket keresek neten karira, babaruhaboltokat nézek neten, vásárolni járok, felderítem az árkülönbségeket babaholmik között. Mézeskalácsot sütöttünk a nagy fiammal, megnézzük a karácsonyi díszkivilágítást, végzem a házimunkát, szépen lassan, komótosan:)és így eltelnek a napok, tervbe van még véve, hogy kiolvasok pár könyvet, csak az a baj, két oldal után bealszok, kb január egyig osztottam be magamnak a dolgaimat, de utána már nem tudom mit fogok csinálni:)))
2011. dec. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Én az első babánál a 36. hét végig dolgoztam, utána kezdtem vásárolni stb, de akkor már nagyon sűrűn kellett dokihoz, ctgre járni ami a város másik végén volt, így nem unatkoztam. Emellett minden napi elmentünk sétálni a hó/hideg ellenére is.(február volt). Most várom a másodikat, nincs időm "terhesnek lenni", a kislányommal szinte minden délelőtt valamilyen beszerző körúton vagyunk.
2011. dec. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

9. héttől nem dolgoztam,veszélyeztetett voltam.12 hetes voltam,amikor Tesóm megszült,így hetente kétszer náluk voltam egész nap.közben háztartás,főzés,takarítás.30 hetes voltam,amikor eladtam a lakásom,összepakolás(egyedül),majd vártam a költöztetőket,ők lecuccoltak,aztán kitakarítottam.

majd rohangászás,órák átíratása,ügyvéd,bank stb.majd 33 hetes koromtól szülésig kórházban voltam

tehát nem unatkoztam

2011. dec. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!