Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a 35. héten születne meg a...

Ha a 35. héten születne meg a babám lehetne gond?

Figyelt kérdés
Bőven 2500 gramm fölött van. Van akinek 35. hétre született a kicsi? Mik a tapasztalatok? Miért jött ennyivel előbb?

2011. dec. 10. 16:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Ok nélkül egyik gyerek sem születik jóval idő előtt. Ilyenkor még a tüdeje eléggé fejletlen, persze emellett a sok gyógyszernek köszönhetően valószínűleg egészséges lenne, de ez sem biztos. Nem tudhatod, hogy van e 2500gr felett a kicsi, mert az UH-s becslés NAGYON SOKAT csal! Ennek sosem szabad hinni.
2011. dec. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Ismerősöm 33.héten szült és ma már minden rendben a babával,azért ránézésre látszik hogy korababa.Terhességi mérgezés miatt jött előbb.
2011. dec. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerre voltam bent a szülőszobán egy anyukával.2 perc különbséggel születtek a gyerekeink.Ő még csak a 36. héten járt és egészséges kisfia született 2800 grammal.Nem lakunk egymástól messze ezért van,hogy összefutunk az utcán.Utolérte a társait nem látszik,hogy előbb jött a vártnál.
2011. dec. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tegnap nézték és 2880 gramm. Én is nagyjából ennyinek éreztem mert a lányom 40. hétre született 2940 grammal így van viszonyítási alapom. Elindult lefelé a hasam így picit megijedtem, mert tegnap az ultrahangot megcsinálták, de méhszáj vizsgálat nem volt.
2011. dec. 10. 17:16
 5/13 anonim ***** válasza:
17:43-as vagyok nekem 3800g-ra tippelték a lányomat és 3850grammal született.A szobatársaimét is hasonló módon eltalálták,persze tévedhetnek is,erre ne alapozz.Egyébként megkérdezhetem miért tetted fel ezt a kérdést?
2011. dec. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem a kislanyom 35 hetree szuletett, pont aznap volt 35 hets. Semmi gond nem volt vele, azt leszamitva, h nem tudott szopizni, de sok 40 hetre szuletett sem tud. Megtanult kesobb szopni is. 2380 g es 51 cm volt, nem kellett lelegeztetni, sot, inkubatorban sem volt, csak ujszulott orzoben, tehat nem volt velem. Nem mondom, h pont igy indult minden mint egy idore szuletettnel, de hal istennek semmi komolyabb problema nem volt. Es azert a 35 hetes baba tudeje ki van mar fejldove, nagyon nagyon ritka, h lelegeztetni kene egy ekkora babat. Eleteselye mar egyenlo az idore szuletett babaeval. Az lozo hozzaszolo kicsit eltulozta a dolgokat. Amikor bent voltunk mi a korhazban, volt 34 es 33 hetre szuletett baba is, ikrek is, es senkivel semmilyen gond nem volt. Ugyesen gyarapodtak. De volt olyan 40 hetre szuletett 2 kilos kisbaba, aki sokkal sokkal tobbet volt bent a korhazban mint mi.

Szerintem nyugi, tuti nem lenne baj, de amuyg mg maradjon bent 2 hetet, azt kivanom nektek!

2011. dec. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, Azert az uh nak ne higyj! Nekem reggel 2800 g ot mondtak, orultem is, h ilyen nagy, mert varhato volt a szules, ki voltam 2 ujjnyira tagulva. Kesobb elment a magzatviz, este megszuletett, es 2380 volt. De ha nem lenne egy 35 hetes tudeje eleg erett, akkor adnanak tudoerlelot. De ebben a korban mar nem adnak, mi sem kaptunk.
2011. dec. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ésa jó kívánságot is! Megindult lefelé a hasam és igaz nem rendszeres de fájásaim is vannak (jóslók). Aggódok én is mert 2 hetet minimum még bent kelle töltenie. Az a baj, hogy a lányommal a legutolsó héten ugyan ezek voltak. Nagyon nehezen bírom pedig az előző terhességemnél még ilyenkor még lazán dolgoztam napi 8 órát + 2-2 órát ingáztam tömegközlekedéssel. Belefért egy költözés is. Ráadásul a lányom júliusi. Mégis most nehezebb és nagyon a végét járjuk érzésem van.
2011. dec. 10. 19:51
 9/13 anonim ***** válasza:
szia, az én lányom ugyan a 36. hétre született, nem kaptam tüdőérlelőt, és egy hónapot feküdt az inkubátorban lélegeztetőn, mert még nem volt eléggé kifejlett a tüdeje. Ma már teljesen egészséges. A méretben lehet eltérés, akár 10% is.
2011. dec. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

húha, ugyanebben a szituban vagyok, mint te kérdező.

Hivatalosan január 20.-ra voltam kiírva, aztán áttettük január 10.-re, mert az én babámnak nem csak a súlya, hanem minden más adata kb másfél-2 héttel nagyobbnak mutatja.

32+5 hetesen volt 2400g, iszonyat nehéz, nekem is van viszonyítási alapom, mert már szültem, de akkor nem voltam ennyire rosszul.

Csupa víz vagyok, nem bírok aludni, az ujjaimat behajlítani, és tegnap este is azt hittem szülünk, mert végig jóslóztam.

A kérdésedre a válasz pedig (már leírtam egy másik kérdésben) a szomszédom január 1.-re volt kiírva, egy front hatására megszült november 27.-én, egy 3 kg-os kisfiút, minden oké, 3 napot voltak bent.:)

én is bízom benne, hogy még a Karácsonyt megvárja odabent, de megmondom őszintén, hogy egyszerűen érzem, hogy már nem sokáig húzom.

2011. dec. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!