Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a 35. héten születne meg a...

Ha a 35. héten születne meg a babám lehetne gond?

Figyelt kérdés
Bőven 2500 gramm fölött van. Van akinek 35. hétre született a kicsi? Mik a tapasztalatok? Miért jött ennyivel előbb?

2011. dec. 10. 16:56
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nos 34+5 napos terhességnél az biometriai adatok 36+2 napos terhességnek méretnek felelnek meg: BPD:90 mm OFD:118mm HC:330mm ADI:95mm AD2:112mm AC:326mm FL:68mm. Tehát a babám súlyát ha 10%-al el is becsülték akkor is óriási. A leletere 2880 gramm +-10% van ráírva. Ok, hogy lehet, hogy -10% de mi van ha történetesen +10%? Ekkora szenvedés a nyári lányommal sem volt, pedig vizesedtem és dagadt a kezem lábam 1000-rel. Most csak a bokám van bedagadva kicsit, de érzem, hogy ez a 2880 gramm kb helyes lehet. Hiszen mint megírtam a lányom 2940-el született. Ahogy a kedves utolsó válaszoló is írta én is bízom benne, hogy a karácsonyt még bent tölti. A szomszédainknak ikreik vannak pontosan 32 hetesen születtek és 5 napot voltak kórházban. Sosem voltak lemaradva ma már 3 és fél évesek és őrülten rosszak. Szopiztak az első pillanattól fogva. Viszont 2 kg alatt volt mind a két baba. Arra is van példa sajnos, hogy már idősebb terhességből születik baba és mégis van vele probléma. Az unokatesóm most december 1-én a 37. héten sürgősségi császárral született, mert az édesanyjának tartósan magas volt a vérnyomása. 2660 grammal született. Tehát elméletileg a fiam már most nagyobb, mint az unokatesóm, aki 37 hetesen kellett, hogy a világra jöjjön. Nagyon köszönöm az utolsó válaszolónak is a segítséget.
2011. dec. 11. 18:21
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem más tapasztalatom van- de azért leírom- remélem nem baj.

Nekem betoltott 38hétre született a második kisfiam, aki mindössze 2600gramm volt- és 3100ra tippelték szülés előtt UH-n. Nekem is nagyon nyílt a méhszáj, és meg is indult magától a szülés. A mai napig sincs rá magyarázat, hogy miért lett ilyen pici. Mert az első gyermekem, az 3600grammal született. Ő meg ilyen pici maradt, és szülés után 3napig semmit sem csinált. Nem kellett lélegeztetni ugyan, de megörzőben volt, infúziózták, állandóan szurkálták, nézték a vérét, naponta 3x megvizsgálták. Utána eltelt a 4.nap, és életre kelt a baba- szó szerint. Olyan volt, mintha akkor született volna meg. :) Neki majd 4nap kellett, hogy megszületése után alkalmazkodjon a külvilághoz, éppen időben eszmélt fel a drágám, mert már koraszülöttosztályra akarták szállítani, annyira passzív volt. A zárójelentésén az is szerepel, hogy koraszülött!!

EGyébként semmi baja a világon- csak hogy ilyen pici maradt, nagyon kis gyenge volt, és szó szerint ennyi időbe telt neki, hogy alkalmazkodjon a méhen kívüli életre. Több doki is megvizsgálta mielőtt hazaengedtek 9nap kórház után!!! és végülis egy egészséges aranyos kisbabával mentem haza. Mára már másfél éves, tényleg nincs a világon semmi baja, mozgásban, értelemben semmiben sincs lemaradva. Egy igazi kis rosszcsont, amilyen egy másfél éves kisfiu!

Barátnőm kislánya szintén 35.hétre született 2850grammal, 3nap kórház, a világon semmi baja.

Tehát nincs két egyforma baba!!

2011. dec. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Nem baj, hogy leírtad, sőt köszönöm szépen! Örülök, hogy végül minden jól alakult és igen igazad van nincs két egyforma baba. Most már egy picit megnyugodtam főleg, hogy jött egy olyan érzésem, hogy 2 hétig még marad benn. + meg is beszéltem a fiammal, hogy tessék még legalább a 37. hétig bent maradni. Remélem használ.

2011. dec. 14. 06:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!