Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ennek mi az igazságalapja?...

Ennek mi az igazságalapja? "Az a jó, ha hányingerem van, mert akkor tudom, hogy a baba jól van. "

Figyelt kérdés

Ez a második ilyen kijelentés, amit a héten olvastam bizonyos fórumokon.

A másik úgy szólt, hogy ha a kismama rosszul van, akkor a baba jól.

Ezek miféle megállapítások? Valóban így van?


2011. dec. 10. 22:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Baromság és babona.

Az első terhességem alatt nagyon jól voltam, egy kis cicifeszülésen kívül nem éreztem semmit. Egészséges, gyönyörű kislányom lett, semmi baj nem volt soha a terhességem alatt.

Most a második babával vagyok a 11 héten és egész nap émelygek, visszakívánom az előző terhességemet. A baba most is jól van, én kevésbé.

2011. dec. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ismerősnek mondta jó humorú orvosom, mert mondta az orvosnak, doktor úr nem émelygek, nincs hányingerem. Ő azt mondta, ez jó, mert akkor tuti a férjéé a gyerek. Az a kismama van rosszul aki félrekacsintgatott.

Na mondjuk ez kb pont olyan összefüggés, mint amit te írtál.

2011. dec. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, ennek ehhez semmi köze. Igazából nem is tudják pontosan, hogy miért van az émelygés.

Nálam pl. az első gyereknél volt, a másodiknál nem. Mindegyik egészséges.

2011. dec. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálam sincs semmi ilyesmi, csak a melleim fájtak.

Ilyen baromságot én még sehol nem hallottam, pedig vannak vidéki babonás rokonaim, akik a karikagyűrűt lógatják a pocak felett....

2011. dec. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A másodikat várom, nekem is új volt ez a megállapítás és azért akadtam fenn rajta, mert a héten a második ilyennel találkoztam két különböző fórumon.
2011. dec. 10. 23:40
 6/13 anonim ***** válasza:

ezt szerintem unatkozó, babonás vénasszonyok találták ki, ezeregy éve.

A sógornőm első terhessége alatt 18 hétig szinte folyamatosan hányt, és rosszul volt. A genetikai uh derült ki, h a baba beteg, nem tarthatta meg. Meg kellett szülnie :-(, és utána is pár hétig sokat hányt.

Második terhessége alatt teljesen jól volt, semmi panasz, hányás, hányinger, álmosság. 26 héten elment a magzatvíz, megszületett a kislánya. Szerencsések, mert a baba erős volt, és nem kapott el semmit. A koraszülést 2 éves korára kinőtte. Most 5 éves, tünemény!

2011. dec. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Annyi valóság alapja van, hogy azok a nők, akik rosszul vannak az első trimeszterben ritkábban vetélnek el. Ez azért van, mert ha a nő rosszul van, akkor dolgoznak a hormonok, amik segítenek megtartani a terhességet. Persze ez nem jelenti azt, hogy akinek nincs hányingere az el fog vetélni, meg azt sem, hogy akinek van, az nem fog.

Nálam mondjuk ez bejött, az első terhességem alatt semmi bajom nem volt, és missed ab lett a vége. A második terhességemnél volt hányingerem rendesen az első trimeszterben, és megmaradt a baba.

2011. dec. 11. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ekkora marhaságot! Jézusom!!! De ha már itt tartunk, akkor azt is mondják, sőt ezt olvastam is, hogy akik rosszul vannak azok pszichésen elutasítják azt , hogy terhesek legyenek, és ezért hánynak. Persze itt nem olyan dolgokra kell gondolni, hogy nem akar gyereket, hanem , hogy van amitől fél, vagy még nem rendezete el mindent életében (amit baba előtt még rendbe akart rakni) meg ilyenek. Erről még orvosi cikket is olvastam. De szerintem ennek sincs alapja, csak felhoztam, ha már ilyen idiótaságok terjengenek.
2011. dec. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A hcg növekedését jelzi a hányinger!
2011. dec. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Semmi, csak annyi, ha hányingered van, legalább tuti tudod, és nem felejted el, hogy terhes vagy.

Nekem nem volt hányingerem, nem éreztem semmit az ég világon, és bizony aggódtam, és néha én is mondtam, hogy de jó lenne, ha hányingerem lenne, mert akkor legalább éreznék valamit. Gyakorlatilag amíg nem kezdett el nőni a hasam, nem éreztem semmit az ég világon. Szétaggódtam magamat, hogy tuti minden rendben van-e. Jobb lett volna, ha hányok sugárban, nem aggódtam volna ennyit.

2011. dec. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!