Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet-e beteg a gyerek ha egy...

Lehet-e beteg a gyerek ha egy drogos az apja?

Figyelt kérdés
a barátnőmnek van egy drogos barátja. abba akrja hagyni a fog. gátló szedését és gyereket akar tőle. de a srác 8 éve folyamat drogozik nem lehet igy valami szellemi vagy fizikai károsodása??
2008. márc. 26. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Le kellene szoknia a srácnak is a drogról, legalább 8 hónap tisztulási idő múlva kell megpróbálkozni, hamarabb sajnos nem, mert elég csúnya dolgok lehetnek a drog következményei egy ártatlan kis babára nézve. Kérje meg a barátját, legyen együttműködő, ha szeretne egy egészséges kicsit, Minden normális ember azt szeretne, így meg fogja tenni, képes lesz rá!!! Fontos, hogy a tisztulási időben, egyszer sem nyúlhat droghoz, mert annyiszor kezdődik újra a 8 hónap, ezt vésse jól a kis fejébe!!! Sikerülni fog nekik, csak bíztatni kell őket. Egyébként a fogtabi után is kell annyi idő.
2008. márc. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én egyetértek nagyjából az előttem szólóval,de bennem a barátnőd helyében lenne egy csomó kérdőjel.

Hogy akarhat valaki gyereket egy drogostól?

Bocsi,nem ítéletképp írom,hanem ha jól átgondolja a hölgy egy gyerek nagy felelősség.Elhiszem,hogy szereti a fiút,de ha családot terveznek,annak van egy jó csomó feltétele,aminek meg kellene felelni.Egy babának nyugodt és egészséges körülményekre van szüksége.Otthonra,anyagi és erkölcsi biztonságra.Nehéz elképzelni,hogy egy drogos ember stabil lenne akár lelkileg,akár fizikailag,hogy tisztességesen dolgozik,és képes felelősen gondoskodni egy családról.

Mert,ha így lenne,akkor tiszta lenne ugyebár.

Szerintem óriási felelőtlenség lenne egy ilyen embernek gyereket szülni.Az előttem szóló csak hónapokat írt,de én akkor is éveket várnék a babával,ha sikerülne leszoknia.

Én nagyon félnék a visszaeséstől,mert az bizony tönkretenné a családot.Szerintem gondolja meg jól a barátnőd,mert egy ártatlan gyerek látná kárát a felelőtlenségnek.

Minden jót nekik,és mielőbbi gyógyulást a fiúnak.

2008. márc. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
78%
Nekem a leendő szakterületem kapcsán volt alkalmam találkozni olyan gyerekkel/kel akinek drogos, alkoholista szülei voltak és bizony visszamaradtak voltak, mind szellemileg, mind testileg. Nem érdemes kockáztatni!!! Arról nem beszélve, hogy ha az illető kemény drogot használ, a baba már függőként születhet...Ezzel nagyon vigyázzon a barátnőd, mert aztán utólag aggódhat nemcsak a terhesség, hanem a gyerek első pár éve alatt is!
2008. márc. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én barátnőm sajna ugyan így járt. Nem tartotta meg mert az I számú női klinikán azt javasolták hogy inkább ne tartsa meg. Az ilyen babák ugyan születhetnek egészségesen de átlagba mire elérik a 10.élet évüket onnantól kezdődik a visszamaradás jobb esetbe.Egy ismerősőm sajna így járt.Nem éri meg kockáztatni szerintem.Sok egészséges párnak beteg gyermeke születik, ha valaki drogostól akar gyereket az még plussz egy kockázatitényező, és ráadásul a drogosból fogan a gyermek.De sajnos nagyon sokan be vállalják. Sok sikert 36 hetes kismama
2008. márc. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A fizikai bajokon túl, tényleg: egy drogosból milyen apa lesz? Ezen el kéne gondolkodni...
2008. márc. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A drogozást nem lehet abbahagyni egyik napról a másikra. Nagyon nehéz annak is aki drogozik, illetve rengeteg támogatás kell majd neki a barátnőd részéről. Nehéz időszak lesz nagyon. Ebbe még egy terhesség nem fér bele. Szinte 100%, hogy tönkre fog menni a kapcsolat. Legyen türelmes, ha családot szeretne, előbb a férfinek kell rendbe jönnie és CSAK ha már teljesen tiszta, orvosai szerint is, csak akkor elkezdeni tervezni a babát. Ismerek olyanokat akik keményen drogoztak, leszoktak (kőkemény szenvedés árán) s azóta nagyon boldog családapák, családanyák.. Szép és egészséges gyerekekkel! De a leszokástól számitott 1 éven belül tilos még teherbe esni.
2008. márc. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Ajjaj!Én tudok drogos szülőkről,akiknek fogyatékos a gyereke!Soha nem lesz egészséges!Én nem szeretnék ilyen embertől babát!!!
2008. márc. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Milyen drogról van szó? Nincs olyan, hogy "A DROG", mint hogy nincs olyan sem, hogy "A GYÓGYSZER" vagy "AZ ÉTEL"!


A kannabisz egy természetes férfi fogamzásgátló szer, úgyhogy ha a srác 8 éve folyamatosan szív, akkor érdemes lenne abbahagynia a gyerekcsináláshoz. A spermiumnak kb. 3 hónap kell a megéréshez, tehát ennyi idö füvezési szünet után visszaáll az alapszintre.



A "drogosok" 90-95%-a csak kipróbáló, alkalmi, vagy problémamentes használó. A kérdés, hogy a srác mennyire tartozik ebbe a csoportba, vagy mennyire problémás, önpusztító célú drogos. És ez már egy pszichológiai kérdés, hogy egy esetleg ilyen személyiségü embert mennyire tart jó leendö apának a barátnöd? A kábítószerek azért is veszélyesek a fogyasztóra, mert börtönbe kerülhet érte a fogyasztó. Ez is egy kockázat, amit mérlegelni kell egy apajelöltnél.

2008. máj. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!