Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy gondban vagyok! 3....

Nagy gondban vagyok! 3. babyvel vagyok 11 hetes terhes. Mindenki hülyének néz, hogy a mai világban hogyan merünk 3 gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
6 éve még lombikra jártunk,mert nem maradtam terhes,azt mondták spontán soha nem is leszek,hát mindhárom spontán terhesség..5 éve gyesen vagyok,csak a férjem keresetéből élünk,hitel a házon és az autón is.szóval mit tegyünk?
2009. máj. 18. 14:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy van, és nem is merünk többet vállani, pedig hitelünk sincs.. De azt mondom, ha már megfogant, akkor az a baba jönni akar. És biztos vagyok benne, hogy szeretni fogjátok! Én mindig 'irigyeltem" azokat, akik kettőt (vagy többet) mertek vállalni. Én félős vagyok, 1-el érzem magam biztonságban.. :( (ez már-már beteges).
2009. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom hogy ha ti akarjátok a babát,akkor sz..d le hogy ki mit mondd!Másnak is van hitele meg egyebek.Ha úgy érzitek hogy föltudjátok nevelni akkor szerintem hajrá.Ne foglalkozz senkivel.

Van egy családtag akik nagyon elvannak úszva 3 nagy gyerek is van nekik is és most becsúszott a negyedik,júliusban szül.Közel állunk egymáshoz és mindig is biztattam.Boldog babavárást!

2009. máj. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

hát igen ez egy régi téma itt az oldalon ,a sokadik terhesség és a kivülállók.....ne törődj velük! A kérdésed arról szól hogy megtartsátok e?

Erre nem tudok választ adni neked ezt nektek kell eldönteni hogy terveztétek e vagy sem,én annyit mondok hogy nekünk volt házunk egy halom hitelünk,eladtuk a házat és nem sikerült megvenni a másikat most egy bér családi házban lakunk,szerencsére a hitelek "eltűntek"időközben,közben terveztük a bébit és jön is:) de mindemellett költöztünk és most itt tartunk és egyáltalán nem bánom a 3. gyereket,pedig sokan ferde szemmel néznek,nem hiszem hogy jobb lenne a sorsunk egy saját hiteles házban ugy hogy enni sem lenne pénzem!

ha terveztétek akkor ne tartson vissza mások véleménye,ha pedig nem terveztétek csak becsúszott akkor beszéljétek át és döntsetek és legközelebb védekezzetek!üdv 33 hetes kismami

2009. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát már sok mindent nem tudsz tenni, lévén, hogy a 11. hétben vagy. De ha szeretnétek, akkor szerintem nyugodtan vágjatok bele. Ez a ti döntésetek kell, hogy legyen, nem másé.

Lehet, hogy hülyén hangzik, de 3 gyerekre már igen sok támogatás is jár. Persze, nem azért vállalod, ha vállalod, hogy anyagilag jól járj, mert nagy kiadás 1 gyerek is, nem még 3, de azért ebbe is bele kell gondolni. Mérlegelni kell a dolgokat.

A döntés, mint írtam, egyedül a tiétek. Ha szeretnétek, akkor tartsátok meg, ha pedig úgy gondoljátok, hogy inkább várnátok vele egy kicsit, akkor gyorsan kell cselekedni.

De gondolj bele, hogy azt mondták, nem lehet természetes úton babád, és ő már a harmadik. Valamiért jönni akar! :)

Üljetek le, beszéljétek meg, hogy mi lenne a legjobb, aztán úgy döntsetek, ahogy nektek a legjobb!

2009. máj. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mi is a 3.babát várjuk(7.hét)!Mi még nem mondtuk el a családnak de tudom előre,hogy lesz hideg is és meleg is!Én ugyan gyed-et kapok nem gyest de ez sem túl rózsás helyzet.Remélem nem akarod elvetetni!Ez lenne a legrosszabb amit tehetsz!Gondolom baba kelengyére nem kell költeni!Nálunk minden megvan(kaptunk mindent vagy turi).Hitelünk is van ami egyre emelkedik!Sokat segítenek(pl.kajával)a nagyszülők is!A férjed nem tudna egy másik melót szerezni?Esetleg maszekolni mehetne!(ha olyan a foglalkozása)Mi igénylünk mindenféle támogatást(pl.lakásfenntartási)igaz eddig nem kaptunk!Nagyon be kell osztani mindent de meg lehet csinálni!!
2009. máj. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp vállad az új kicsit, mert ahol két gyerek felnő, ott elfér egy harmadik is, és ha már megfogant szegénykém, mégha nem is terveztétek, szerintem joga van élni.Én ezen már a te helyedben nem gondolkodnék, ha már terhes lennék.Gondolj a babára aki benn van és már él, és ne bántsd.Én ha az 5.el lennék terhes akkor sem vetetném el, ha véletlenül jön.Nekem még csak egy van de tervezzük a másodikat.Harmadikat nem tervezek, de ha becsúszik, vagy ikrek lennének a második, akkor sem esnék kétségbe.Persze elismerem télleg bátornak kell lenni a mai világban három gyerekhez, főleg ha az anyagiak szűkösek.De szerintem az abortuszt választani még nehezebb.Én nem tudnék utána tükörbe nézni, de ez csak az én véleményem.Valakinek a gyerek sem adatik meg, hiába dúskál anyagiakban, tehát szerintem örülj, hogy nagy családod lesz.:))) Sok sikert, vigyázz a gyerkőcökre, és jól gondold át a dolgot, hisz egy életkéről van szó, aki szeretne megszületni, és ez csak rajtatok múlik!
2009. máj. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Így van ,ahogy az előttem válaszolók írják.Akkor ha tényleg így sikerültek a babák, akkor szinte csoda, azt meg el kell fogadni.Annak ellenére hogy én is max kettőt tervezek, el nem ítélem azokat akik többet.Ti fogjátok felnevelni, nem más, a ti örömötök, a ti felelősségetek.Szóval ha így jó nektek akkor minden jót, és szép nagy családot kívánok nektek.Egy 25 hetes.
2009. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Régebben volt itt egy kérdés ami arra vonatkozott, hogyan győzze meg anya apát, hogy bevállalják a harmadik gyereket. Rengeteg jó ötlet született, sajnos nem találom a kérdést.

Többek között én is három gyerek -párti vagyok, mi is 3-as vagyunk tesók. Sajnos 1-2 embert leszámítva nagyon rossz tapasztalataim vannak az egykékkel kapcsolatban.


Nagyon már nincs mit tenni, mert ha komolyan megfordul a fejetekben az abortusz, már csak indokolt esetben csinálják meg, mert az 1 hét kevés az elintézésére.


De szerintem ti már döntöttetek, ez a ti döntésetek, senkinek semmi köze hozzá. Egyébként anyukámékat is hülyének nézték, ugyanezt mondták 22 éve.

2009. máj. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne haragudj, de szerintem az a hülye, aki téged hülyének néz. Nem gondolom, hogy 3 gyerek olyan sok lenne, azt meg pláne nem, hogy emiatt ferdén kéne nézni valakire. Oké, hogy a férjed keresetéből éltek és hitelre van az autó meg a ház is. Nagyon sokan élnek így -sajnos- itt inkább az számít, hogy mennyi a hitel és mennyit keres a férjed. Ha tudtok gondoskodni még egy gyerekről és SZERETNÉTEK ŐT, akkor hajrá! És tegyél rá nagy ívben, hogy ki mit mond! Egyedül rátok tartozik, hogy hogy éltek és hány gyereketek van!
2009. máj. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a bíztató szavakat,hát igen nálunk igazából nem volt kérdés,hogy megtartjuk-e,csak a szűk látókörű család bizonytalanított el,de ahol kettőnek jut ott a harmadik sem fog éhen halni...igaz?Mégegyszer nagyon köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!
2009. máj. 18. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!