Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg a fekvés a legjobb...

Tényleg a fekvés a legjobb "magzatmegtartó" módszer?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam Utrogestan, mert barnáztam és nyáron volt egy vetélésem a nyár folyamán. Remélem minden rendben lesz egész nap feküdtem, csak hát holnap szenteste és még a takaritással sem végezetem... a kér és fél éves kisfiam is rajtam csüngene, délután más átvitte magához az anyósóm
2011. dec. 23. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
a fekvés az utolsó időben jó módszer. az első időben nem ezen, hanem hormonszinteken múlik, hogy megmarad-e a magzat
2011. dec. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még csak 6 hetes vagyok.
2011. dec. 23. 19:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én 8hetesen barnáztam elég rendesen, irány doki, aki írt fel Duphastont amit a 16hétig szedtem. Semmit nem feküdtem hisz van egy 12évesem és egy 3évesem, és a baba még megvan hálistennek.Nekem hormonproblémám volt. Ne félj minden rendben lesz veletek. Kellemes Ünnepeket. 20hkm
2011. dec. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én 11 hetes vagyok, hasonló sztorival, bár nekünk nincs még babánk, de az előző terhesség vetéléssel végződött. Egy hete elkezdtem barnázni, ezért kaptam én is Utrogestant, amitől 3 nap alatt elmúlt. Nekem azt mondta az orvos, hogy szigorú fekvés, csak wc-re menjek ki, evés is az ágyban. De mivel nem érzek fizikai rosszullétet és a barnázás is elmúlt, én is elkezdtem 1-2 dolgot óvatosan megcsinálni (sütit sütöttem meg felmostam). Tényleg óvatosan csináltam és nem sok mindent. Tegnap újból kezdődött a barnázás. Gondolhatod, majd szívinkfartust kaptam, 2 órán keresztül bőgtem. Rájöttem, hogy a süti és a szokásos karácsony nem ér nekem ennyit. Nagyon nehéz, hogy szenteste is feküdni kell, minden a férjem nyakába zúdult és az persze nem olyan, mintha én csinálnám. De ez most egy ilyen helyzet. Lehet, hogy neked másképp alakul, de ha ezt nekem elmondta volna valaki pár nappal ezelőtt, biztosan nem pattogtam volna. Szóval mérlegelj. Sajnálom, hogy te is ilyen nehéz helyzetbe kerültél, kitartást és minden jót kívánok nektek!
2011. dec. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem minden rendben lesz:)
2011. dec. 25. 08:14
 6/8 anonim ***** válasza:
regen 1-2 cent konyakot itattak a kismamaval verzeskor, es ha kemenyedett a hasa. Volt olyan ismerosom, aki 16 hetesen kezdett el hetente verezni es a 32. hetig kihuzta konyakon.
2012. jan. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már ezen én is annyit agyaltam. Az első 12 hétben nekem is feküdnöm kellett mert barnáztam de a dokim nem adott semmit mert ő nem szereti ezeket a hormoncuccokat és én se azt monda ha meg akar maradni megmarad. És megmaradt Hála Istennek pedig 5-8 hetes koromig barnáztam. 2és fél évesem mellett nem tudtam pihenni sokat. Most 24 hetesen keményedtem és megint szigorú ágynyugalom lenne jó, de lehetetlen és ha fekszek csak rosszabb mert agyalok, félek idegeskedek, hogy nehogy koraszülés legyen. Volt egy kis gyulladásom kaptam gyógyszert rendbe jöttem már nem keményedek olyan sokat és olyan durván csak "normálisan". Nem fekszek mert érzem hogy nem jó egyszerűen kikészít és felhúzom magam na és akkor keményedek. Ha teszek veszek mértékkel akkor a napom is jó és kutya bajom. De az orvos, védőnő nem mondhatja hogy minden maradjon a régiben mert ha Ne adj Isten baj van őket okolnák sokan, és van hogy nincs is jó tanács csak ennyi "fekvés" az se nem árt se nem használ.
2012. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

Én a másodikat várom, de most is azt tapasztalom, hogy a testem tudja, mire van szüksége, csak oda kell figyelnem rá.

Az elején én is rózsaszíneztem, nekem is Duphastont írtak és otthoni kímélő életmódot. Kellett is a pihenés, mert sokat keményedtem, 15 perc után le kellett feküdnöm, annyira keveset tudtam talpon lenni... De mindig figyeltem magamra és ha úgy éreztem, most elég volt, dobtam mindent és pihentem. Azóta javultak a tünetek, szépen fejlődik a babám.

Szóval tedd azt, ami jólesik, amire ösztönösen szükséged van, az a legcélszerűbb. :)

2012. jan. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!