Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, ha zsibbadnak az...

Normális, ha zsibbadnak az újjaim reggelente?

Figyelt kérdés
23 hetes kismama vagyok. Egy hete már minden reggel, sőt van amikor éjjel is erre ébredek, zsibbadnak az újjaim a kezemen. Mitől lehet ez?
2008. márc. 28. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
szia.Nekem is ilyen gondjaim vannak,de már lassan 5 hete.Én voltam szívorvosnál is végette de minden ok.Az orvosom szerint arra jutottunk hogy a baba ugy fekszik hogy nyom valami idegszálat és attól van.Sajnos nekem még napközbe is zsibbadnak az ujjaim,sőt egész nap,de már lassan hozzászokok az egészhez.Ne aggódj minden rendben van!!!!29 hetes kismama.
2008. márc. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem érzed szűknek a gyűrűidet? Nekem így kezdődött a vizesedés, most már reggelente behajlítani sem tudom az ujjaim, a lábam is fel van püffedve a térdemig. Szerintem a vizesedés első jele... állj rá a sótlan étrendre, segít, hogy ne súlyosbodjon.
2008. márc. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaz ,én nem vagyok kismama,de pár hete naponta többször elzsibbad a bal kezemen a kisújjam.Ez mitől lehet?
2008. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 23 hetes vagyok,3 hete zsibbad az egyik kezemen 3 újjam.Egyelőre nem vizesedek, de a doki figyelget,azt mondta lehet az lesz a vége,mert kicsit korai ez a tünet.De az miatt is van hogy a keringés nem olyan a szervezetben.Remélem nem lesz gond nálad sem,dokidnak említsd meg,nekem említette hogy majd ad valami gyszert,ha nem szűnik, és gondom lenne, de nem nagyon szeretnék szedni bogyót.Minden jót!
2008. márc. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyira birom, h a dokik egy reszenek fogalma sincs, miert erezzuk ezt a zsibbadast :(

Nekem is vegig kellett menni jo par tudoron, mig vegul az egyik a vilag legtermeszetesebb mosolyaval mondta, h un. Carpal-tunnel szindroma ez, terheseknel gyakori.

A zsibbadast az enyhen (nem kell nagyon vizesnek lenni ehhez) duzzadt szovetek okozzak, eknyomjak azt a "csatornat" a kezben, amiben az idegek futnak, ezert a zsibbadas. Ha megszulunk, elmulik. Gyakori, h nem az egesz kez zsibbad, csak nehany ujj, a kisujjtol szamitva.

Akinek terhesseg nelkul van, kezelheti, orvoshoz kell menni. A terheseket nem kezelik, mert absz. artalmatlan, es magatol elmulik majd.

2008. márc. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Nagyon hasznos infókat kaptam tőletek. Nektek is boldog babavárást és minden jót.
2008. márc. 28. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!