Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól kell védekezni...

Mikortól kell védekezni szülés után? És hogyan?

Figyelt kérdés
(Az óvszertől hideglelésem van .... :(, van valami más módszer?)
2011. dec. 30. 15:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Használhatsz spirált, vagy van 2 fogamzásgátló amit lehet szedni szoptatás alatt (azalia, cerazet-valahogy így kell írni).

Védekezni meg már az első együtlét alatt is kell. Hiába mondják, hogy mondjuk a szoptatás miatt védve vagy, nem egy nő esett már így teherbe.

2011. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

hát akkortól amikortól szexeltek...

van gyógyszer, hüvelygyűrű, hüvelytabletta, injekció, spirál....

2011. dec. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

És ezektől nem lesz semmi baja a babának?

Mi a helyzet a Yazminelle-lel, annak is nagyon alacsony a hormontartalma? Merthogy én azt szedtem.

2011. dec. 30. 15:40
 4/15 A kérdező kommentje:
De ezeket az inkciókat, meg gyógyszereket csak nem lehet szóptatás alatt, vagy rosszul gondolom?
2011. dec. 30. 15:40
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A 6.héttől.Olyankor úgyis vissza kell menni a dokihoz.Nekem a spirált mondta nagyon a dokim annak idején,de mivel akartunk még egy babát,ezért ceresitet szedtem és utána fogamzásgátlót,majd óvatosak voltunk.Ha a spirál mellett döntesz,akkor azt a 6. hétre már beszéld le a dokival,mert azt hiszem akkor rakja föl.Az nem baj,ha még éppen vérzel,mert akkor meg van vastagodva a méhszájad talán és ezért jobb a fölhelyezés. "Az intrauterin eszközt a szülés után 6-7-héttel már fel szabad helyezni, császármetszés után a várakozási idő hosszabb lehet. A felhelyezést meg kell előznie a nőgyógyászati rákszűrésnek és csak negatív eredmény birtokában szabad felhelyezni. A hormontartalmú eszköz számos előnnyel rendelkezik a hagyományosakkal szemben, az ára viszont többszöröse. Akkor érdemes kérni, ha legalább 5 évig nem szeretne ismételt terhességet.

A pontos részleteket beszélje meg kezelőorvosával."Ezt találtam

2011. dec. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
6. héten a doki el fogja mondani mikből válogathatsz. kb. ezek, de persze mindeből sok fajta van, szoptatás alatt meg csak 1-1 fajtát lehet. de úgyis vénykötelesek. a 6. hétig meg úgyse lehettek együtt, szóval ne aggódj ezen :)
2011. dec. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Aha, köszi. "Akkor érdemes kérni, ha legalább 5 évig nem szeretne ismételt terhességet." ezt nem értem. Miért kell az az öt év?
2011. dec. 30. 15:47
 8/15 anonim ***** válasza:
Nos ezt az 5évet én se értettem.Spirálból is én úgy tudom 2féle van.Olyan téren,hogy az egyiket hosszú távra tervezi az ember,a másikat pedig rövid időre.Én mondtam,hogy 2-3év múlva szeretnék babát,de ő ennek ellenére ajánlotta.kb10.000ft-tól indul.A fogamzásgátló amit fölírt 3hónapra,az pedig 6.000ft volt.Olvasgass utána melyiknek mi lehet a mellékhatása,előnye.
2011. dec. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

spirál esetében azért írta valaki az 5 évet, mert a spirált kb. 5 évre szavatos, aztán cserélni kell. Ha mégis előbb akartok babát, akkor nyilván leveszik előbb, meg kell egy kis regenerációs időszak is, de ha ebben gondolkozol, akkor beszéld meg a dokiddal

előttem szólók már írták, hogy van 2 fajta fogigátló, ami szoptatás mellett is mehet, a többitől sajna szépen elapad a tej

a szülés utáni 6 hetes kontrollig nem ajánlatos a szex (úgyis vérzel egy ideig, és a méhed is fokozatosan húzódik vissza) - piszok nehéz kivárni ;)

6 hetes kontrollon a dokid biztos, hogy tájékoztatni fog a fogamzásgátlás lehetőségeiről

2011. dec. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Oké, köszi szépen mindenkinek!!! :)

Sok Boldog Babát!

2011. dec. 30. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!