Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt olyan kismamak,...

Vannak itt olyan kismamak, akiknek ovulacios teszttel jott ossze a baba?

Figyelt kérdés

Konnyen ment? Mennyi ideig tesztelgettetek, amig baba lett?

Sikerulhet mar akar az elso honapban, ha mindketten egeszsegesek vagyunk?


2009. máj. 21. 18:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Fiu vagy lany babat vartok/szultetek?
2009. máj. 21. 18:22
 2/12 anonim ***** válasza:
szia.Igen,jelentkezem.Nekünk igy sikerült a baba.Már 7 hónapja próbálkoztunk,szinte minden praktikával.vettem ovu mikroszkópot,az nem vált be de tesz az igen.Másodig próbálkozás után jött a baba.Igaz nagyban körzejátszott az is,hogy lakásfelujjításba kezdtünk és én nem is görcsöltem akkor a babán,tele volt a fejem mással,na és persze rengeteg munkával,csak azt vettem észre,hogy 3 napja nem jött meg.és igen,pozítív a tesztem.hát azt az érzést nemtudom leirni neked.Móst 4 hós a babám,és sokszor elszorul a szvem mikor arra gondolok, hogy mennyit görcsöltem rajta,pedig lehet,hogy hamarabb jött volna ha oda se figyelek.Hidd el nektek is összejön.Csak lazíts.sok sikert nektek:-)))
2009. máj. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hét év sikertelen próbálkozás után mi is vettünk ovutesztet. Igaz negatívat mutatott a teszt aznapra, de mégis sikerült. Pszihésen szerintem befolyásolja az embert, egy próbát megér :-) /13 hetes kismama/

2009. máj. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!Igen,nekünk már az első hónapban összejött vele a babó!

11 hetes km

2009. máj. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, hogy valaszoltatok.

Fiu, vagy lany babak?

Azert kerdezem egyebkent, mert mi mar a masodik baban ugykodunk, a fiunk viszonylag konnyen osszejott. Negy honappal a fogamzasgatlo abbahagyasa utan ugy, hogy nem orultunk bele a probalkozasba, csak eltunk. Most viszont eleg tervezetten kellene jonnie a masodik babanak csupa realis ok miatt (munkaba valo visszakerules, hogy ismet kapjak anyasagit tamogatast, kulfoldon elunk, valamint a baba megszuletese elott akarunk koltozni es lassan lakasokat kellene nezegetnunk). Ezert erdekelne, hogy letezik-e, hogy ovu tesztelessel hamar osszejon a baba, ha egyebkent egeszsegugyileg minden rendben van.

A nemere pedig amiatt lennek kivancsi, mert fiunk van, orulnenk nagyon egy kislanynak es azt mondta egy baratnom, hogy ovuteszttel valo teherbeesesbol altalaban fiuk szuletnek. Ez igaz?

Mondjuk en a fiunak is ugyanugy orulnek, mert mar fiu nevunk is van. :-)

2009. máj. 21. 18:49
 6/12 anonim ***** válasza:
Állítólag ha az ovuláció napján bújtok össze, akkor valószínűbb a fiú, mivel a gyorsabbak az XY kromoszómát tartalmazó spermiumok. Viszont hamarabb el is pusztulnak, mert kedvezőtlenebb nekik a lúgos környezet. Az XX kromoszómát tartalmazó spermiumok viszont tovább élnek, ezért célszerű a valószínűsíthető peteérés előtt 1-2 nappal összebújni. Nálam abból a szempontból reális ez, hogy mi az ovuláció előtt pár nappal bújtunk össze és kislányt várok. Sok sikert a próbálkozáshoz!
2009. máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk elsö probálkozásra összejött a baba, igaz, nem ovuteszttel, hanem reggeli hömérözéssel sikerült megállapítani az ovuláció idöpontját. A lényege, hogy ha minden nap még felkelés elött megméred a hömérsékletedet, akkor az ovuláció bekövetkeztekor kb 0,2-0,3 fokot növekszik az átlagos alaphömérsékleted, és az meg is marad menstruációig. Én ezt a módszzert egy évig használtam fogamzásgátlóként, utána, amikor meg babát akartunk, elsöre összejött.

Az meg hogy fiú vagy lány lesz-e következöképpen befolyásolható (bár nem tuti módszer). Az Y kromoszomát tartalmazó (fiú) hímivarsejtek gyorsabban mozognak, viszont átlagosan rövidebb ideig élnek, mint az X-et tartalmazók (lányok). Tehát ha már az ovuláció bekövetkeztekor prób´lkoztok, amikor már ott van egy érett petesejt, akkor nagyobb eséllyel érnek oda a fiúk elöbb, ezért nagyobb az esély a fiúra. Ha viszont néhány nappal a várható ovuláció elött, akkor viszont nagyobb az esélye, hogy a lányok még életben vannak a peteérés idöpontjában, ezért nagyobb az esély a lányra. De ezzel csak az esélyét növeled, nem tuti módszer. Tehát valószínüleg az ovuteszt a bekövetkezett ovulációt mutatja ki, ami azt jelenti, hogy már ott várakozik az érett petesejt, és aki gyorsabb az nyer, ezért nyernek a fiúk gyakrabban. Ha rendszeres ciklusaid vannak, be lehet saccolni, kb mikor van 1-3 nappal a várható ovuláció elött, és akkor kell próbálkozni, hogy valószínübb legyen a lány!

2009. máj. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is elsőre sikerült, és ovu teszttel.5 hetes kismama
2009. máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Koszonom az ujabb valaszokat is.

A homerozest ismerem, az elso babam fogantatasa utan eltem is a lehetoseggel, de persze akkor jott ossze a baba, amikor epp nem homeroztem, csak eltuk az eletem.

Most ismet elkezdtem 4 napja, amikor megjott a mensim, de nem sok remenyt fuzok hozza, mert kicsit most masok az ebredeseim, nem elek eleg rendszeres reggeleket ahhoz, hogy a homerozes megbizhato legyen.

A fiam valtozoan ebred es ebreszt, van, hogy negykor, van, hogy hatkor. Raadasul altalaban mosolyogva, de neha sirva. Ilyenkor az anyai szivem nem engedi azt, hogy en ket percig agyban fekve homerovel a szamban hallgassam a sirast, hanem mar pattanok is ki csititani es par perc mulva setalok vissza a homeroert az agyhoz. Hot merni meg ugye ugy kellene, hogy szinte egy idfoben pontosan, ot ora egybefuggo alvas utan, agyban fekve mozgas elott. Ezt en nem tudom kivitelezni. Ennek ellenere csinalom, eddig meg egyseges a hom igy is.

Szerintem az lesz a taktikank, hogy minden nap egyutt leszunk, ha a teszt jelez, akkor meg meginkabb. Egyebkent is napi rendszeresseggel szeretkezunk es a fiunk is igy jott ossze, annyi kulonbseggel, hogy akkor nem a teszt miatt huztunk bele peteereskor, hanem epp elotte utazott el a ferjem par napra es amikor hazaert vegre, akkor annyira orultunk egymasnak, hogy terhes is lettem.

Remelem most is ilyen konnyen megy majd.

Gratulalok a babakhoz!

2009. máj. 21. 21:01
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekünk a második hónapban jöttek össze a lányok. Az elsőben mi is a mindennapi együttléttel próbálkoztunk, de miután megjött, összefutottam egy szülész ismerősünkkel, és ő mondta, hogy "ondóváladékból nehéz teherbe esni". A hímivarsejtek 48-72 óra alatt termelődnek újra, ezért 2-3 napnál sűrűbben nem javasolta az együttléteket.

A második hónapban vettem ovulációs tesztet, a hőmet is méregettem. A 13. napon lett pozitív a teszt, akkor este voltunk is együtt, másnap reggel megvolt a hőkiugrás, és 9 nap múlva már pozitív volt a teszt. A megtermékenyített petesejtünk úgy döntött, hogy nem akar egyedül lenni, kettéosztódott, és most tartunk a 24. héten a kislányainkkal :-).


Sok sikert!!!!

2009. máj. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!