Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok, igy mennyi...

Mit gondoltok, igy mennyi idom lehet szulesig? Engedjem a szulesinditast ebben az esetben?

Figyelt kérdés

36+6 hetes terhs vagyok a masodik babammal.

Sokat kemenyedik a hasam, nyilni kezdett a mehszajam is. Mult heten a babamat uh-n 3550 grammra mertek, a mehszaj 2211-es, a placenta erettseget 2-3 kozottire mondta a doki, azt mondta, hogy a funkciojat meg boven ellatja es hizlalja meg a picit szepen, szoval nincs tulmeszesedve.


Tudom, hogy ezt igy senki sem tudja megmondani, de kivancsi vagyok a velemenyetekre.

Igazabol vegyesek az erzeseim, meg szivesen megvarnam a honap kozepet a szulessel, mert a ferjem akkor tud szabadsagra jonni, viszont ha tenyleg jol tippelte a gep a babam sulyat, akkor meg inkabb jobb lenne, ha most jonne. 2 het alatt meg siman nohetne negy kilo felettire.

Az elso babam 3300 grammal szuletett, nem volt nagy, megis hatalmas vagasra volt szukseg, nehezen fert ki. A fiamnak a fejkorfogatat is joval nagyobbra mertek, nagyon felek, hogyha tovabb no, akkor nem fogom birni megszulni.


Az orvosom felajanlotta, hogy kedden vizsgalat utan bent maradhatok es meginditja a szulest, mert tobb, mint egy oranyira lakunk a korhaztol, kozben meg a nagyobbik gyermeket is el kellene vinni rokonokhoz, ha a ferjem epp dolgozik, akkor az is idobe telne, amig riasztom a testveremet, hogy vigyen be a korhazba.


Ti beleegyeznetek ilyen korulmenyek kozott az inditott szulesbe, vagy inkabb ne engedjem a beavatkozast es bizzunk benne, hogy beerunk idoben a korhazba akkor is, ha otthon indul be a szulesem?


2012. jan. 1. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én várnék még. Legalább 1 hetet! A tüdeje még fejlődik eközben. És ne feledd, ez csak becsült súly...
2012. jan. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szia

a betöltött 38 hétig még simán várnék. A becsült súly se mindig pontos, nekem 35 hetesen azt mondta a doki, jó ha ven másfél kg a fiam. Aztán 38 héten 3750 gr született, 3 hét alatt nem gyarapodhatott 2 kg!

2012. jan. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én várnék a helyedben a 38. hétig. Egy hét ilyenkor még nagyon sokat számít.

A súlybecslésre meg nem adnék semmit. Kislányomra végig azt mondták, hogy kisebb mint az átlag, picike baba lesz. Progis császárom volt, amit a 38. hétre időzítettünk. Az én picikének titulált kislányom 59 centivel, 3850 grammal és 37-es fejecskével született.

2012. jan. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Szivem szerint en is varnek meg. Amugy az elso szulesem is felig inditott volt, azert irom, hogy felig, mert nem egesz 38 hetesen mentem nst-re es ott derult ki, hogy rendszeres, 5 perces osszehuzodasaim vannak, fajdogalt, de nem volt olyan igazi fajas. Oxitocinos terheles csinaltak, amire meg ugy beindult, hogy 4 ora mulva mar babaztam. De akkor teljesen zart volt meg a mehszaj.


Azt amugy elfelejtettem irni, hogy a doki szerint valoszinuleg idosebb a terhessegem, nagyon szabalytalan ciklusaim voltak, a babam az elejetol nagyobbnak tunt tobb, mint egy hettel. Az apf is rossz lett, mert az hatarido utolso heteben csinaltak. Utana mennem kellett genetikai tanacsadasra, a korai uh-k alapjan ott is azt mondta az orvos, hogy azert lehetett rossz az eredmeny, mert idosebb a terhessegem, mint a papiron, igy mar kifutottunk az idobol, amikor volt az afp, ezert lehetett rossz az eredmeny.


Nem tudom, minel tobbet gondolkodom, annal bizonytalanabb vagyok.

Az alhasam is huzodik, gorcsolget tegnap ota. Talan megis az lenne a legjobb, ha beindulna a pici magatol keddig es nem kellene akkor itt ragodnom. Felek, hogy rosszul dontok.

2012. jan. 1. 14:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor pedig bízz a dokidba, valószínűleg tudja mit csinálj!
2012. jan. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!