Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire jók ezek a gyógyszerek,...

Mire jók ezek a gyógyszerek, amit az orvos írt fel? Nem áratnak a babának? 2 korábbi vetélés után most 6 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
4 hetesen voltam dokinál és korábbi vetélések miatt írt fel Duphastont és Utrogestant. Ezeket még ismerem is, tudom mire jók, de szednem kell még Aspirin Protectet és Clexane injekciót is kaptam, ami véralvadásgátló. Ezek mire jók? Használhatnak, hogy minden ok legyen?
2009. máj. 22. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az Utrogestan és Duphaston is progeszteron származék, abban az esetben segít, ha a vetélés hátterében progeszteron hiány áll. Clexane-t vagy már véralvadásgátló kezelést akkor szoktak alkalmazni ha valakinek veleszületett trombózis hajlama (pl. Leiden mutáció) van. Ez is lehet a többszörös vetélések egyik oka.
2009. máj. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ezeket mennyi ideig kell majd szedni /szúrni? Végig a terhesség alatt? Vagy abba lehet majd hagyni előbb is, ha minden ok?
2009. máj. 22. 09:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az Utrogstant 12-13.hétig kell lehet szedni tovább nem .Nekem a doki mondta hogy tovább nem szabad.A véralvadásgátlót a terhesség végéig szokták adni úgy hallottam.Boldog babvárást.
2009. máj. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Korábban nekem is volt egy vetélésem és most Utrogestant kapok, illetve nekem is szednem kell az Aspirin protectet. Őszintén szólva én sem tudtam pontosan miért is kapom az Aspirint, az orvos csak annyit mondott, hogy magzatelhalás ellen. Hát, én szót fogadok és minden beszedek:)
2009. máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Én is ezt csinálom, mondta tehát szedem. De ez az injekciózás ez kezd sok lenni, nem beszélve arról, hogy már tiszta lila a hasam. :(

2009. máj. 22. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!