Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért születik annyi beteg...

Miért születik annyi beteg gyerek, ha már állítólag ki tudják szűrni az orvosok a rendellenességeket pl. : Down-kor?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 07:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Mert ma már a terhes nők is diétáznak,és mindenféle gyógyszereket szednek. Azonfelül eszik a sok tartósítószerrel és adalékanyaggal teli cuccokat.
2012. jan. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Mert a kombinált teszttel, csak a hajlamot nézik, hogy mennyi az esélye egy Downos gyermeknek és a hasban levő babát nem vizsgálják. Másik, hogy a legbiztosabb genetikai méhen belüli vizsgálat (amniocentézis) sem tudja kiszűrni a környezeti ártalmak miatt keletkező rendellenességeket. Így a genetikai vizsgálat hiába negatív, ha az anyuka dohányzik, iszik, gyógyszert szed, vagy édesítős tartósítós ételekkel italokkal tömi magát.
2012. jan. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%
Hiába szürik ki, hogy a gyerek beteg lesz, ha nem vetetik el, attól még ugyanolyan betegen születik. Másrészt a legtöbb nö szed mindenféle szert, a terhesség alatt is, és ezek - meg amiket javasolnak is, ártanak. Nyugaton a terhes nök SEMMIT nem szedhetnek, mert ott már rájöttek, hogy ezzel csak a gyereket veszélyeztetik.
2012. jan. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
9%
Mert most jött divatba, hogy nem zabálnak.
2012. jan. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 08:06 Mire gondolsz? Vitaminokra? [link] Ebben a cikkben én úgy látom, hogy a szülőknek halvány fogalmuk sem volt arról, hogy a gyerek beteg lesz? Ez minek köszönhető?
2012. jan. 3. 08:41
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyre fejlettem az orvostudomány és így sokkal több babát meg tudnak menteni, életben tartani mint pár évtizeddel ezelőtt. Akkor is ugyanúgy voltak koraszülöttek és fejlődési rendellenességgel születettek, de hamar meg is haltak szegények.

A mai világban már képes az orvostudomány egy méhen belüli magzati műtétre, ami számára életmentő.

Hát ezért!

2012. jan. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, ja még annyit, hogy régebben nem volt ilyen szintű az információáramlás sem, volt Down kóros baba is, talán még több is mint manapság, mert nem volt mintavételre lehetőség, de erről nem volt statisztika és sajtó.
2012. jan. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

A magzatvízvétel csupán 3-4 rendellenességet szűr.

Nem kötelező a vizsgálat.

Pl. bizonyos rendellenességek születéskor derülnek ki, sőt van amelyik csak évek múlva.


Én mindenre figyeltem, tudatosan étkeztem, szedtem vitamint, fiam mégis koponyacsontosodási rendellenességgel született.

amit a védőnő!!!! vett észre 1 hónapos korában, de még ekkor sem volt biztos a diagnózis, várni kellett 8 hónapos koráig.

Csomó betegség csak később jön ki a babánál vagy uh-on nem látható.

A fiatal anyuka miért menne egyébként is magzatvíz vételre, ha nem indokolt??????

2012. jan. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

8-as vagyok.

32 éves koromban szültem.

Életemben nem szívtam bagót, SOHA nem ittam alkoholt, trendi munkahely, trendi állás, sport, kirándulás. Igaz, hogy érzékenyebb vagyok az átlagnál, ennyi.

Mégis megtörtént a baj.

Hogy miért? Talán a levegőben van, talán az elevitben, talán ...... ki tudja..........

2012. jan. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Régen a nők a terhességet egy természetes folyamatként élték meg. Nem tudományoskodtak sokat fölötte, egyszerűen ösztönösen tudták mi a jó. Mára eljutottunk oda, hogy sokkal inkább hiszünk a vegy- és gyógyszeriparban, mint a testünk képességeiben.

Mindenre valamit akarunk szedni, ha keményedünk, akkor megnéziumot, ha tüsszentünk egyet, akkor lázcsillapítót, ha viszket a fülünk akkor kutyafülét. Ez sem jó.

Az sem jó, hogy lemondunk a természetes táplálékokról a szuperfinomítottak javára, meg sem gondoljuk, hogy a testünk úgy van beállítva, hogy kapjon hideget-meleget, jót-rosszat, ahhoz, hogy a folyamatai jól működjenek.

A környezetszennyezést elkerülni nem lehet, és van, és hat.

Szerintem valahol itt van a kutya elásva...

2012. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!