Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az apasági nyilatkozat kötelez...

Neti777 kérdése:

Az apasági nyilatkozat kötelezi az apát a gyerektartás fizetésére?

Figyelt kérdés

Nem voltunk házasok, a terhességem ideje alatt szakitottunk, miattam lett vége, ezért nem szereném, ha fizetne.

Az apasági nyilatkozatot aláirta. Ez rajtunk mulik hogy hogyan egyezünk meg?



2012. jan. 3. 12:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is a második terhességem alatt mentünk szét az exemmel. Gyámügyi nyilatkozatot tettünk az apaság elismeréséről. Gyerektartást én sem kértem, ellenben abban megállapodtunk, és ez a mai napig vita mentesen tart is, hogy minden hónapban vásárol. Előtte megbeszéljük miket vegyen. Szerintem ne vedd el az apától a lehetőséget, hogy felelős apa lehessen...

2012. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

nem az elismerő nyilatkozat maga kötelezi, hanem ezzel tudod kikényszeríteni a pénzt, ha nem fizetne. azaz ezzel lehet a bíróság előtt igazolni stb.( a bizonyítási eljárást gyorsítja meg, nem kell külön dns teszt stb)

Fogadd el a pénzt, ne magadnak, a gyereknek, ki tudja majd 18 éves korára de jó is lesz tandíjra... Bízd rá, hogy mennyit fizetne be a gyerek számlájára, és akkor nem is voltál bunkó.

2012. jan. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!